Προς το περιεχόμενο

Έφτασε η σταθερή έκδοση του Chrome 10


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να ρωτήσω το ακριβώς αντίθετο, πως θα μεταφερω τα bookmarks και το ιστορικό του chrome στον firefox 4 ? Λίγο offtopic το ξέρω, αλλά υπάρχει κάποιος τρόπος?

Βεβαίως.

Απ'τον Bookmark Manager του Google Chrome κάνεις Organize-->Export boorkmaks και δημιουργείται ένα html αρχείο το οποίο κάνεις Import στον Firefox(στην 3.6.x έκδοση είναι στο Bookmarks-->Organize Bookmarks-->Import and Backup-->Import HTML, πιθανώς να είναι ίδιο το path και στην v4).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι ειναι αυτο: ''Clear cookies and other site data when I close my browser''

Ειναι στο Under the Hood -->Privacy -->Content Settings -->Cookies

 

Eαν δεν το κανει μπορεις να βαλεις αυτο το extension.

 

Για δοκιμασε τα

 

 

νομίζω πως το συγκεκριμένο πρόγραμμα φορτώνει πολύ τον chrome και δεν ξέρω σε τι ακριβώς βοηθάει γιατί νομίζω πως έχει και άλλα περιττά πράγματα πανω.δεν γίνεται να κατεβασεις μόνο αυτό για το clear cookies and history ή δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνει αυτό ο chrome? το έχει ανεφερει κάποιος προηγουμενως απλά ο chrome μου είναι στα ελληνικά και δεν το βρήκα,ας βοηθήσει κάποιος λιγο παραπάνω που ξέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι οτι εχει καμια διαφορα στον τελικο χρηστη, αλλα γιατι θεωρει major update καθε λιγο και λιγακι που αλλαζει κατι τις.

Μεσα σε ενα χρονο εχουμε φτασει απο την εκδοση 4 στην εκδοση 10 (και συντομα στην 11).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε macOS που το έβαλα έχει την σημαντικότατη βελτίωση της μη χρήσης της κάρτας γραφικών μόνο όταν χρειάζεται να χρησιμοποιηθεί.(Εχω utility με το οποίο βλέπω πότε χρησιμοποιείται το ενσωματωμένο chip γραφικών και πότε η κάρτα γραφικών - σε 17άρι macbook pro).

Στις παλιότερες versions με το που άνοιγε ο chrome έτρεχε αμέσως και η κάρτα γραφικών καθόλη τη διάρκεια της χρήσης του Chrome.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην γελάσετε παρακαλώ :mrgreen: αλλα έχετε δοκιμάσει τον ie 9 σε μια εβδομάδα βγαίνει η τελικη έκδοση, τρέχει σαν παλαβός έχω opera kai chrome και δεν συγκρίνονται στην ταχύτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

μην γελάσετε παρακαλώ :mrgreen: αλλα έχετε δοκιμάσει τον ie 9 σε μια εβδομάδα βγαίνει η τελικη έκδοση, τρέχει σαν παλαβός έχω opera kai chrome και δεν συγκρίνονται στην ταχύτητα

Εγώ δεν πρόκειται να γελάσω καθόλου.Συμφωνώ,αν και έχω μόνο opera για να μπορώ να συγκρίνω.Θα δούμε την τελική του έκδοση βέβαια για να δούμε τι ψάρια θα πιάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχει πρόβλημα ο speed dial με την έκδοση 10. Το είχε απο την beta10 και δε το διόρθωσε ακόμα. Λογικά θα διορθωθεί με ενημέρωση του speed dial καποια στιγμή

 

Κανένα πρόβλημα εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...