Προς το περιεχόμενο

Οδηγός συναρμολόγησης υπολογιστή


rafail1994

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 574
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

τώρα αν πω κάτι εκτώς απο μπράβο θα πέσετε να με φάτε εεε?? τεσπά θα το πώ και ότι γίνει... νομίζω οτι θέλει παραπάνω βήματα και οπωσδήποτε ξεχωριστό βίντεο στο κάθε βήμα... αν θέλουμε να απευθύνεται σε αρχάριους αυτά που γράφει και φένονται στις φωτογραφίες νομίζω οτι είναι πολύ λίγα. εγώ θα φοβόμουν να το δοκιμάσω αν τα έβλεπα για πρώτη φορά.. επίσης για την πάστα στην cpu, εντάξει μην είμαστε παρανοικοί, εγώ βάζω τρείς φορές παραπάνω πάστα σε σχήμα σταυρού και δεν έχω το παραμικρό θέμα με θερμοκρασίες... κατα τα άλλα εννοείται οτι κάθε τέτοια προσπάθεια είναι πολύ καλή και για να ΜΗΝ πέσετε να με φάτε να σας πώ οτι σε περίπτωση που θέλετε να το βελτιώσουμε και να το εξελίξουμε εδώ είμαι να βοηθήσω, απο hardware έχουμε άπειρο στις αποθήκες:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά προσπάθησα να είναι όσον το δυνατόν ποιο περιληπτικό ώστε να μην μπερδεύεται περισσότερο ο αναγνώστης και από της φωτογραφίες άλλα και από της οδηγίες .

 

Και εγώ κάποτε από έναν τέτοιο οδηγό ξεκίνησα και δεν είχα απόλυτος κανένα πρόβλημα και να φανταστείς ο οδηγός ήταν για P4 και εγώ core 2 duo και μετά amd3 όσον αναφορά της διαφορές στο hardware.Ο τρόπος είναι ίδιος παντού.

 

Σε ευχαριστώ για της επισημάνσεις σου ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγω δεν έχω καταλάβει τι πέζεται με τν ψύκτρα...

Έχεις ένα δίκιο απλώς υπάρχουν διάφορα είδη ψηκτρών δεν μπορούσα να τα καλύψω γιατι δεν εχω της ψυκτρες. :P

 

Απάντησε στην ερώτηση του Doc1355

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@raf σήμερα ακολούθησα πιστά τον οδηγό σου μια και μου ήταν αδύνατο να συνδέσω το pc :P

 

Πέρα από την πλάκα, άπλωσα για πρώτη φορά την πάστα όπως είπες και όχι με γυαλί ή πλαστική κάρτα. Μια χαρά έκανα δουλειά :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι .....

Έχω δοκιμάσει και με κάρτα και με ένα Χ στην μέση ποιο πολύ με έχει βολέψει αυτό με την μαγειρική ζελατίνα ο ποιο εύκολος και αποδοτικός τρόπος ;).

 

Ευχαριστώ BALZ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι .....

Έχω δοκιμάσει και με κάρτα και με ένα Χ στην μέση ποιο πολύ με έχει βολέψει αυτό με την μαγειρική ζελατίνα ο ποιο εύκολος και αποδοτικός τρόπος ;).

 

Ευχαριστώ BALZ

Καλά με το γυαλί έχει άλλη χάρη γιατί τη βλέπεις κιόλας :P

 

Πάντως μια χαρά απλώθηκε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια!!!!!!!!!!

 

μια ερωτηση και μπραβο!

 

εχω παλια μητρικη asus με pentium 4 επεξεργαστη..μια χαρα τραβαει ακομα....

 

οταν το ξεσκονιζα γενικα το κουτι και ολα....ειδα οτι στο επεξεργαστη αντις παστα φυσικα..ειχε κατι σαν ψιλοσκονιτσα ψιλη ψιλη οχι σκονη αλλα σα κατι γκρι αραιοσκονη δε μπορω τωρα να βρω τη καταλληλελη λεξη...

 

το σκουπισα ....ε τωρα δε εχει καθοιλυο παστα....οπως καταλαβαινετε(οχι πως ειχε και πριν...)

 

που θα βρω παστα να βαλω? ποσο εχει? 2 σταγονιτσες βασικα θελω.....

 

παστα δε θα εχει καιρο.....λετε να παθει τιποτα αν το αφησω ετσι ?

 

κα ικατι αλλο ασχετο: οταν το ανοιγω τελευταια τον υπολογιστη ακουω μπιμ που ειναι σα συνεχομενα ο ηχος..

 

πρεπει να πατησω ον οφφ παλι το κουμπι μια δυο φορες για να σταματησει και να προχωρησει προς λογοτυπο....να ανοιξει....λετε να μεινω καμια μερα και να μη ανοιγει καν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...