Προς το περιεχόμενο

Windows 8: Διέρευσαν οι πρώτες εικόνες


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 242
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχετε να προτείνεται κάτι καλύτερο από τη registry για τον τρόπο που δουλεύουν τα windows?Και δε θέλω απαντήσεις του τύπου "ας αντιγράψουν αυτό κι εκείνο και το άλλο" για τον απλούστατο λόγο ότι αν αντιγράψουν κάτι θα πάρουν και τα μειονεκτήματα.

 

Η Registry υπαρχει για να ξερει που ειναι το καθε τι και τι ρυθμησεις πρεπει να εχει και πως πρεπει να συμπεριφερονται τα Windows σε καθε εφαρμογη...δηλαδη το OSX ή το Linux χωρις την Registry που τα ξερουν ολα αυτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O πούτιν τι δουλειά έχει κάτω δεξιά;Ύποπτο! :mrgreen:

 

χαχαχαχα πολύ ύποπτο....

πάντος δεν είδα τις τρελές αλλαγές που λέγανε....θέλω κάτι διαφορετικό ......να το στήσουν όλο από την αρχή....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεος με την Microsoft, μου θυμιζει εταιριες αυτοκινητων που καθε δυο χρονια βγαζουν νεα μοντελα (με ελαχιστες ουσιαστικες αλλαγες) που τους αλλαζουν το σχεδιο και τα πουλανε για καινουργια μονο και μονο για το κερδος...

 

Δεν πιστευω οτι θα εχουν ουσιαστικες αλλαγες με τα Win 7 (τα οποια δεν θεωρω πετυχημενα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχα πολύ ύποπτο....

πάντος δεν είδα τις τρελές αλλαγές που λέγανε....θέλω κάτι διαφορετικό ......να το στήσουν όλο από την αρχή....

 

Πλάκα μου κάνεις;Αν μπορείς να βάλεις φωτογραφιούλα με τον ΓΑΠ κάτω δεξιά να τον καμαρώνεις δεν είναι μεγάλη αλλαγή;Τι άλλο θέλετε ρε παιδιά;

 

Χαβαλέ κάνουν οι προγραμματιστές στα forum τους που τους ζητάει τόσος κόσμος leak και leak και πετάνε screens που δεν δείχνουν τίποτα για να γελάσουν.Ε και κλασικά αυτά τα screens μετά κάνουν τον γύρο του κόσμου.Έχει πολύ καιρό που έχουν βγεί αυτά τα screens και το γράφουν κιόλας στο thread ότι κάνουν χαβαλέ.Άντε να βάλω και ένα με μια κοσμοϊστορική αλλαγή.:-D

 

185847_185595278145333_100000845872707_388685_969538_n.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που θέλετε και να γραφτεί το λειτουργικό από την αρχή και χωρίς πίσω συμβατότητα. Εδώ δεν παίζει ένα πρόγραμμα για τον χ,ψ λόγο και κλαίγονται όλοι στα forum. Σκέψου να μην δουλεύει τίποτα! Θα πέσει το Internet! :-D :-D :devil: :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Registry υπαρχει για να ξερει που ειναι το καθε τι και τι ρυθμησεις πρεπει να εχει και πως πρεπει να συμπεριφερονται τα Windows σε καθε εφαρμογη...δηλαδη το OSX ή το Linux χωρις την Registry που τα ξερουν ολα αυτα...

 

Εχουν πολλα configuration files σε text. Οπως ηταν και τα windows 3.11 και πισω.

Το registry ειναι σε binary μορφη, και υποτιθεται και πιο καλο σε αποδοση αν σκεφτεις το ποσα διαβαζονται και γραφονται συνεχως

 

Μειονεκτηματα ειναι φυσικα η διαφανεια (η μαλλον η ελλειψη της) και το οτι μπορει να γινει corrupt πιο ευκολα. Το οτι οι εφαρμογες κατεληξαν να το χρησιμοποιουν για τις ρυθμισεις τους ειναι κατα τη γνωμη μου το μεγαλυτερο προβλημα. Επρεπε να υπαρχει μονο για τις ρυθμισεις συστηματος. Θα μπορουσαμε ακομα και σημερα στα win να κανουμε απλο copy για να εγκαταστησουμε εφαρμογες. Αλλα βλεπεις οι εταιριες που πουλανε εφαρμογες θελουν αυτην την ελλειψη διαφανειας.

 

Τωρα παντως δεν μπορει να φυγει, εκτος αν πεις οτι σπας τη συμβατοτητα με τις τωρινες εφαρμογες, η θα υλοποιησεις καποιο ειδος προσομοιωσης του, οποτε δωρο αδωρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως επιτέλους θα διορθωθούν τα κακώς κείμενα των 7

 

Και τα 9 να φανταστώ θα διορθώνουν τα κακώς κείμενα των 8.

 

Εντάξει, αφού είδα και την Microsoft να πέφτει στο επίπεδο της Apple, δεν ξέρω τι άλλο μένει για να μας τρελάνουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...