Προς το περιεχόμενο

Στη διάθεση του κοινού ο νέος IE 9.0


Gigenis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει, επιβεβαιώνω ότι πάει σφαίρα. Μουράτος και σφαιράτος, απλά respect B)

 

Δοκιμάστε τον και θα νομίζετε ότι έχετε cable :D

 

Επίσης λειτουργούνε και τα addons που είχα (Password Manager και Speedbit Video Downloader) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 131
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τον βρήκα αρκετά πιο αργό από τον Chrome 10 (με ενεργοποιημένο το gpu acceleration), και επίσης πιο αργό από τον firefox 4 RC.

Τον δοκίμασα και σε τεστ όπως peacekeeper, τα webgl demos της google αλλα και της ίδιας της MS (πχ fishie tank κλπ) και είναι όντως κατώτερος σε θέμα ταχύτητας σε σύγκριση τουλάχιστον με τον chrome.

Εν κατακλείδι ο ταχύτερος αυτή τη στιγμή στο σύστημά μου είναι ο Chrome 10 (με GPU enabled) και μάλιστα σε ubuntu 10.10 64 bit.

 

Χμμμμ......Με ποιο τροπο τον δοκιμασες σε webGL περιβαλλον την στιγμη που ο IE9 δεν το υποστηριζει αρα και δεν αναπαραγει τετοιου ειδους περιεχομενο; (τουλαχιστον εως τωρα στην RC του εκδοση, ελπιζω στην τελικη του εκδοση να το συμπεριλαβουνε αν και χλωμο το βλεπω, ειναι λιγο αργα πλεον. Μια ζωη του κεφαλιου της η M$.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο που έχουν να κάνουν είναι να βάλουν 7!Νισάφι πια .

 

 

Ρε ΧΡ μέχρι να βγάλει ο ήλιος κέρατα και να σταματήσει να κάνει σεισμούς στην Ιαπωνία. Θα φτάσουμε στο 2018 και θα ζητάνε ακόμα εφαρμογές και υποστήριξη για τα ΧΡ. Σου λέει με ένα PC και ένα λειτουργικό θα τη βγάλουμε για 10-15 χρονάκια, καλά είναι.

 

 

Ρε μανία με τα Windows 7! Δε γουστάρουμε ρε φίλε να αναβαθμίσουμε, υπάρχει κανά πρόβλημα ναούμ'? :D

 

http://marketshare.hitslink.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=10&qpct=6

 

http://www.statowl.com/operating_system_market_share_by_os_version.php?limit%5B%5D=windows&limit%5B%5D=mac&limit%5B%5D=linux

 

Διαφορετικά λίγο τα αποτελέσματα, αλλά το συμπέρασμα το ίδιο. Αν έχει κάποιος για το Ελλάντα ας ποστάρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από την πλάκα, εγώ δεν έχω πρόβλημα με τα ΧΡ. Για την ακρίβεια τα χρησιμοποιώ ακόμα σε αρκετά μηχανάκια μου. Τόσο σε netbook, όσο και στα περισσότερα PC της δουλειάς (ακόμα και σε Vmware εγκαταστάσεις στο laptop ή αλλού).

 

Η αλήθεια είναι ότι ώρες-ώρες που κάθομαι στο γραφείο και κοιτάω τα XP, λέω ότι καλά θα ήταν να μπορούσα να έχω τον IE9, τον τελευταίο Live Messenger και μερικές άλλες εφαρμογές. Ωστόσο δεν θα τα βάψω και μαύρα. Υπάρχει πάντα ο FF και ο Chrome. Πρέπει να καταλάβουμε όμως ότι κάποια στιγμή τα ΧΡ θα μας αφήσουν χρόνους και δεν πρόκειται η MS να τα υποστηρίζει εσαεί. Όχι μόνο επειδή θέλουν να μας σπρώξουν σε νεότερες (και ακριβότερες) εκδόσεις, αλλά και γιατί δεν μπορούν να μοιράζουν τα resources της εταιρείας για υποστήριξη ή εξέλιξη των XΡ εν έτει 2011.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από την πλάκα, εγώ δεν έχω πρόβλημα με τα ΧΡ. Για την ακρίβεια τα χρησιμοποιώ ακόμα σε αρκετά μηχανάκια μου. Τόσο σε netbook, όσο και στα περισσότερα PC της δουλειάς (ακόμα και σε Vmware εγκαταστάσεις στο laptop ή αλλού).

 

Η αλήθεια είναι ότι ώρες-ώρες που κάθομαι στο γραφείο και κοιτάω τα XP, λέω ότι καλά θα ήταν να μπορούσα να έχω τον IE9, τον τελευταίο Live Messenger και μερικές άλλες εφαρμογές. Ωστόσο δεν θα τα βάψω και μαύρα. Υπάρχει πάντα ο FF και ο Chrome. Πρέπει να καταλάβουμε όμως ότι κάποια στιγμή τα ΧΡ θα μας αφήσουν χρόνους και δεν πρόκειται η MS να τα υποστηρίζει εσαεί. Όχι μόνο επειδή θέλουν να μας σπρώξουν σε νεότερες (και ακριβότερες) εκδόσεις, αλλά και γιατί δεν μπορούν να μοιράζουν τα resources της εταιρείας για υποστήριξη ή εξέλιξη των XΡ εν έτει 2011.

 

ειδικα τωρα που τα "win8" (ή οπως αλλιως τα ονομασουνε στο τελος) ειναι στα σκαρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ, περίεργο. Δεν είχα βάλει καθόλου flash στον IE και μόλις εγκατέστησα αυτόν εδώ (για 64-bit): http://labs.adobe.com/downloads/flashplayer10_square.html

 

Το YT παίζει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μανία με τα Windows 7! Δε γουστάρουμε ρε φίλε να αναβαθμίσουμε, υπάρχει κανά πρόβλημα ναούμ'? :D

 

http://marketshare.h...qprid=10&qpct=6

 

http://www.statowl.c...mit%5B%5D=linux

 

Διαφορετικά λίγο τα αποτελέσματα, αλλά το συμπέρασμα το ίδιο. Αν έχει κάποιος για το Ελλάντα ας ποστάρει

 

Ε μην ζητάτε νέες δυνατότητες εκεί όμως :-D!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ κ εγω δεν γουστάρω καθόλου εδω και χρόνια τον IE και είπα να τον δοκιμάσω μετά απο τόσα κολακευτικά σχόλια,αλλά οταν πήγα να κάνω την εγκατάσταση λίγο έλειψε να μου ζητήσει να κλείσω μέχρι και τον υπολογιστή,cancel λοιπόν και κάποια άλλη φορά..Browser πήγα να βάλω ,οχι πυρηνικό αντιδραστήρα !!!

post-97830-0-50277500-1300327723_thumb.png

post-97830-0-65477900-1300327737_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον

http://www.howtogeek.com/56183/reader-poll-are-you-switching-to-internet-explorer-9/

 

22,3% κάνει το switch σε ΙΕ9,αν προσθέσεις ότι στα Windows Next ο IE9 θα είναι o default τότε προβλέπεται αύξηση για τα ποσοστά του IE(αν βρεις καλό browser preinstalled δεν έχει νόημα να τον αλλάξεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε συστημα με windows 7 δεν χρειαστικε να κανω restart κατα την εγκατασταση του ... εκλεισα τα προγραμματα εγεινε η εγκατασταση και μετα τα επανεφερε κανονικα χωρις να γινει επανακκινηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σιγα πατα ignore και τον τρέχεις την αλλη φορα που θα ανοιξεις το pc αν βαριέσαι να κανεις restart.

 

αν τα κάνεις ignore θα χρειαστεί να κάνεις restart, αν τα κλείσει μετά τα ξανανοίγει και δεν ζητάει restart...όπως είπε και ο προλαλλήσαντας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...