Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή ονόματος λογαριασμού ΔΕΗ


horsepower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, rus είπε

Ρωτησα "μπορεις να κανεις μετονομασια μιας συνδρομης χωρις διακοπη+επανασυνδεση?" πραγμα που απαντιεται με ένα ναι ή όχι, κι εσυ εγραψες τι γινεται αν το ακινητο εχει ρευμα και αν δεν εχει. Δεν εθεσα θεμα αν το ακινητο εχει ρευμα ή οχι,  καταλληλη απαντηση δεν είναι όταν λες αλλα νταλλων.

Αν είναι οπως τα λες, να παω εγω να παρω το ρευμα του σπιτιου σου στο ονομα μου?

Αυτή η ερώτηση καταρχήν είναι εντελώς άκυρη γιατί δεν υφίσταται "μετονομασία", για αυτό ακριβώς δεν μπορεί να απαντηθεί με ένα ναι ή με ένα όχι. Αναγκαστικά έπρεπε να απαντηθεί με 2 λόγια παραπάνω αλλιώς θα συνέχιζες να έχεις λανθασμένη εντύπωση, μην με κατηγορείς για αυτό.

Επίσης στο ίδιο post που έκανες αυτή την ερώτηση είχες γράψει συγκεκριμένα "Συνεπως όταν κοπει το ρευμα ενός μακαριτη πας αναγκαστικα σε μεταβιβαση της συνδρομης σε άλλο ατομο.", οπότε μην λες ότι δεν έθεσες τέτοιο θέμα, μην κατηγορείς εμένα που διευκρίνισα τι γίνεται και όταν έχει κοπεί και όταν δεν έχει κοπεί το ρεύμα.

Όσο για το δικό μου σπίτι, δεν θυμάμαι να έγραψα κάπου πως μπορείς να πάρεις στο όνομα σου το ρεύμα οποιουδήποτε σπιτιού χωρίς προϋποθέσεις, λάθος το κατάλαβες. Εφόσον έχεις στα χέρια σου κάποιο αποδεικτικό ότι έχει μεταβιβαστεί σε σένα ή ότι το έχεις κληρονομήσει ή ότι το έχεις νοικιάσει ή ότι σου έχει παραχωρηθεί η χρήση ή κάτι παρόμοιο σαφώς και μπορείς, αν δεν έχεις κάτι από τα παραπάνω δεν μπορείς. Δεν φταίω εγώ αν άλλα διαβάζεις και άλλα καταλαβαίνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Αυτή η ερώτηση καταρχήν είναι εντελώς άκυρη γιατί δεν υφίσταται "μετονομασία", για αυτό ακριβώς δεν μπορεί να απαντηθεί με ένα ναι ή με ένα όχι. Αναγκαστικά έπρεπε να απαντηθεί με 2 λόγια παραπάνω αλλιώς θα συνέχιζες να έχεις λανθασμένη εντύπωση, μην με κατηγορείς για αυτό.

Επίσης στο ίδιο post που έκανες αυτή την ερώτηση είχες γράψει συγκεκριμένα "Συνεπως όταν κοπει το ρευμα ενός μακαριτη πας αναγκαστικα σε μεταβιβαση της συνδρομης σε άλλο ατομο.", οπότε μην λες ότι δεν έθεσες τέτοιο θέμα, μην κατηγορείς εμένα που διευκρίνισα τι γίνεται και όταν έχει κοπεί και όταν δεν έχει κοπεί το ρεύμα.

Όσο για το δικό μου σπίτι, δεν θυμάμαι να έγραψα κάπου πως μπορείς να πάρεις στο όνομα σου το ρεύμα οποιουδήποτε σπιτιού χωρίς προϋποθέσεις, λάθος το κατάλαβες. Εφόσον έχεις στα χέρια σου κάποιο αποδεικτικό ότι έχει μεταβιβαστεί σε σένα ή ότι το έχεις κληρονομήσει ή ότι το έχεις νοικιάσει ή ότι σου έχει παραχωρηθεί η χρήση ή κάτι παρόμοιο σαφώς και μπορείς, αν δεν έχεις κάτι από τα παραπάνω δεν μπορείς. Δεν φταίω εγώ αν άλλα διαβάζεις και άλλα καταλαβαίνεις.

Αν ειναι ακυρη μια ερωτηση να μου το λες, δε γνωριζω το θεμα αρα λογικο είναι να κανω και ακυρες ερωτησεις. Απαντας λοιπον συγκεκριμενα στο θεμα ωστε να μου φευγει η οποια λανθασμενη εντυπωση.

Διευκρινησες τι γινεται σχετικα με το αν/ποτε θα προσκομισω υδε, αυτο δε με ενδιαφερει, το κοστος με ενδιαφερει. Μεινε επι τοις ουσιας "όταν κοπει το ρευμα ενός μακαριτη πας αναγκαστικα σε μεταβιβαση της συνδρομης σε άλλο ατομο" ναι ή όχι? Βασικα δεν εχεις καταλαβει τι θεμα εθεσα. Η δε αυτή προταση είναι σχετιζομενη με άλλη.

Δε μιλησα για ενοικιαση, μονο για κληρονομο. Και συγκεκριμενα, τι συμφερει το κληρονομο να κανει. Αυτό που ειπες είναι  "αυτός που θέλει να πάρει το ρεύμα στο όνομα του απλά κάνει νέα σύμβαση, δεν χρειάζεται να γίνει διακοπή πρώτα, συνεπώς το αν είναι ζωντανός ή όχι αυτός που του ανήκει η προηγούμενη σύνδεση είναι αδιάφορο" στο γενικο κι αοριστο.

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, rus είπε

Δε μιλησα για ενοικιαση, μονο για κληρονομο.

Τρικυμία εν κρανίω... Δες ξανά ποια ερώτηση αφορούσε η απάντηση μου περί ενοικίασης, παραχώρησης κτλ:

1 ώρα πριν, rus είπε

Αν είναι οπως τα λες, να παω εγω να παρω το ρευμα του σπιτιου σου στο ονομα μου?

Όταν τα ξαναβρείς με τη λογική, τα ξαναλέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις ‎1‎/‎10‎/‎2018 στις 10:43 ΜΜ, Joshua21 είπε

Τρικυμία εν κρανίω... Δες ξανά ποια ερώτηση αφορούσε η απάντηση μου περί ενοικίασης, παραχώρησης κτλ:

Ότι του φανει του λολοστεφανη... Διαβασε πρωτα τι εχω γραψει για να καταλαβεις τι ρωταω.

Στις ‎1‎/‎10‎/‎2018 στις 10:43 ΜΜ, Joshua21 είπε

Όταν τα ξαναβρείς με τη λογική, τα ξαναλέμε.

Μα δε θελω να τα ξαναπουμε, εισαι μεγαλο χασιμο χρονου.

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Καποια ατομα συμφοριτη rus το εχουν στο αιμα τους να ειναι προκλητικοι οπως ο Joshua21 .Κι εγω του ειπα να μην ασχολειται μαζι μου και μου ειπε θα κανει οτι θελει .Τον εβαλα  σε λιστα αγνοησης .

 

37 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Φιλε rus μην ασχολεισαι μαζι με Joshua21 ..Μονο αυτο θελει .Μην του κανεις την χαρη .

 

Κατά τα άλλα δεν ασχολείσαι μαζί μου ε? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
8 hours ago, Joshua21 said:

Κατά τα άλλα δεν ασχολείσαι μαζί μου ε? :)

Όταν quotάρουν τα posts σου άτομα που δεν έχει ignored, αναγκαστικά τα διαβάζει...

...see what i did there? 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Όταν quotάρουν τα posts σου άτομα που δεν έχει ignored, αναγκαστικά τα διαβάζει...

...see what i did there? 😛

Μπα, κανονικά βλέπει όλα όσα γράφω, μερικές φορές κιόλας τα quotάρει και μου απαντά.

Δες 2 περιπτώσεις που το έκανε χωρίς να έχει quotάρει τα δικά μου post κάποιος άλλος:

...you haven't done anything ;)

Επεξ/σία από Joshua21
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ThReSh είπε

Όταν quotάρουν τα posts σου άτομα που δεν έχει ignored, αναγκαστικά τα διαβάζει...

...see what i did there? 😛

Για αυτο κι εγω αποφευγω την "παρθεση".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.. Πλεον η εγγυηση  ειναι στα 130 ευρω... Μπορει να χρειαστεις και  το πιστοποιητικο ηλεκτρολογου για την αλλαγη  του ονοματος.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, takoulou είπε

Καλησπερα.. Πλεον η εγγυηση  ειναι στα 130 ευρω... Μπορει να χρειαστεις και  το πιστοποιητικο ηλεκτρολογου για την αλλαγη  του ονοματος.. 

Αν το προηγουμενο πιστοποιητικο εχει εκδοθει πανω απο 14 χρονια πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...