Προς το περιεχόμενο

AMD Catalyst Drivers


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
9 hours ago, SPYRER_007 said:

Οκ εγω το βλέπω διαφορικά και το εξήγησα , εσυ εισαι απόλυτος και επαναλαμβάνεις τα ιδια η εγω καπου σε χανω στη μεταφραση.Συμφωνα με τα λεγομενα, σου τα known issues, θα επρεπε να τα ειχαν εστω και απο  μια φορα ολοι.Ομως υπαρχουν χρηστες που δεν εχουν κανενα αρα μπορει το αποτελεσμα να ειναι το ιδιο αλλα η αιτία  διαφορετική ,διότι ο "γιοτομπαλοχρηστης"  υπαρχει και δεν μπορει να τον αποκλείσει κανεις ,προκαταβολικά.Πριν λοιπον καποιος αναφερει οτι αντιμετωπιζει την μιση λιστα με τα  known issues ,(φιλος απο πάνω)κράζοντας τούς ντριβερ ας κοιταξει και λιγο το συστημα του.Ελεικρινα αδυνατω να το εξηγησω καλυτερα και δεν αξιζει κιολας.Συμφωνούμε οτι διαφωνούμε η οτι δεν καταλαβαινόμαστε και παμε παρακατω......

Αυτο το καταλαβα ,γνωριζω και την Αγγλικην και να χρησημοποιοω τον γουγλη.Που ειπα εγω οτι πρεπει να βαζουν στα known issues περιπτώσεις γιωτομπαλίασης του χρήστη δεν καταλαβα................

Όχι τα known issues δεν εμφανίζονται απαραιτήτως σε όλους, ούτε το γράφω κάπου αυτό, δεν καταλαβαίνω που το είδες. 

Το ότι υπάρχουν στη λίστα όμως σημαίνει ότι δεν τόσο μεμονωμένα κι αυτό το παραδέχεται προς τιμή της η AMD σε αντίθεση με κάποιους χρήστες που βρίσκουν δικαιολογίες, επιπέδου σχεδόν ISP από τα παλιά, σβήστε το μάτι της κουζίνας.

Διαφωνώ, δεν θα έπρεπε να κοιτάει το σύστημα του ο χρήστης όπως δεν το κοίταζε παλιότερα κι όπως δεν το κοιτάει στην Nvidia. Αν χρειαζόταν κάτι τέτοιο τότε θα βλέπαμε με το κιλό αντίστοιχα black screens και downclocks και driver crashes ανεξαρτήτως εταιρείας.

Τώρα πως έχουμε φτάσει να έχει το θάρρος και τα @@ να παραδέχεται η εταιρεία τα προβλήματα της αλλά να υπάρχουν χρήστες που έχουν το θράσος να λένε ότι υπερβάλετε είναι θέμα χρήστη, είναι απορίας άξιο μιας και στις περισσότερες περιπτώσεις γίνεται το ανάποδο!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο χρήστης το μόνο που μπορεί να κάνει είναι format και default στα bios. Αν το πρόβλημα παραμένει σημαίνει ότι είναι πρόβλημα των drivers..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Occultist είπε

Ο χρήστης μπορεί να κάνει και πουτάνα τo όλο configuration του πειράζοντας ένα σωρό πράγματα που δεν ξέρει τι κάνουν, επειδή απλά είδε ένα video του μεγάλου haxor kraκs0r με υπόκρουση sinboi στο yt.

χαχαχα όντως. Απλά εννοούσα τι μπορεί να κάνει για να αποκλείσει το πρόβλημα να προέρχεται από το σύστημα ή το software του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ημουν απο τους πρωτους που ετρωγα τα black screens.

Οταν τους ελεγα οτι ειχα δοκιμασει τα παντα και επειδη τοτε δε παρουσιαζοταν σε πολλους,ξερεις τι δουλεμα ετρωγα?

Εγω να τους λεω ,παιδια ευχομαι να μη σας τυχαινει να εχετε δωσει συνολο 1000Ε και να καθεστε στο desktop και να κλεινει απλα το πισι.

Τωρα που ρουφανε τη καραμελα και αλλοι,δεν εχει νοημα να βγω να πω,εγω σας τα λεγα.

Το να βγαινει καποιος να λεει εχω καρτες απο την 5850 και δεν ειχα προβλημα ,δε βοηθαει και δε σημαινει οτι δεν υπαρχει το προβλημα.

Επεξ/σία από Dantε
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβλημα κι εδω, λογικα απο καρτα γραφικων. Εχω την R9 280X και τελειως ξαφνικα, χωρις να εχω κανει updates or anything, τρωω crash. Σε παιχνιδι μεσα. Ειτε ασπριζει η οθονη ειτε δειχνει γραμμες και αναγκαζομαι να τον κλεισω χειροκίνητα. Εκανα update καρτα και μητρικη, τιποτα. Χθες εκανα clean uninstall και install, τα πηγαινε καλα για αρκετη ωρα μεχρι που πιστεψα οτι εστρωσε αλλα την ξαναεφαγα. 

Υπαρχει κατι αλλο που μπορω να δω/κανω; Δεν ειμαι και μακρια απο την αγορα καινουργιου. 6 χρονια ειναι αρκετα πιστευω, καλα μας υπηρετησε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, zer_raiden είπε

Προβλημα κι εδω, λογικα απο καρτα γραφικων. Εχω την R9 280X και τελειως ξαφνικα, χωρις να εχω κανει updates or anything, τρωω crash. Σε παιχνιδι μεσα. Ειτε ασπριζει η οθονη ειτε δειχνει γραμμες και αναγκαζομαι να τον κλεισω χειροκίνητα. Εκανα update καρτα και μητρικη, τιποτα. Χθες εκανα clean uninstall και install, τα πηγαινε καλα για αρκετη ωρα μεχρι που πιστεψα οτι εστρωσε αλλα την ξαναεφαγα. 

Υπαρχει κατι αλλο που μπορω να δω/κανω; Δεν ειμαι και μακρια απο την αγορα καινουργιου. 6 χρονια ειναι αρκετα πιστευω, καλα μας υπηρετησε. 

Μάλλον χαιρετάει η 280

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AMD Radeon Adrenalin Edition 20.1.4 driver

https://www.guru3d.com/files-details/amd-radeon-adrenalin-edition-20-1-4-driver-download.html

Support For

  •  Warcraft III: Reforged™
    • With high presets on the Radeon™ RX 5700 XT, achieve up to 11% better performance playing World of Warcraft® III: Reforged™ with Radeon™ Software Adrenalin 2020 edition 20.1.4 than with Radeon™ Software Adrenalin 2020 Edition 20.1.3.RS-331
  • Journey to the Savage Planet™

Fixed Issues

  • Red Dead Redemption 2™ may experience square or blocky textures on some terrain during gameplay when using Vulkan® API.
  • Some Vulkan® API games may experience a crash or application hang when performing a task switch while Radeon Image Sharpening is enabled.
  • Text overflow is observed in toast messages for some languages.
  • Radeon ReLive may fail to switch recording to desktop when Radeon Software is open.
  • Grand Theft Auto™ 5 may experience a system hang or black screen at launch, when opening Radeon Overlay while in game, or after performing a task switch while in game.
  • Audio may intermittently be missing from Radeon ReLive recordings near the end of recorded clips.
  • Integer Scaling option is not showing up or available on some Windows®7 system configurations.

Known Issues

  • A loss of display with working audio may be experienced on a limited number of displays when performing a mode change on Radeon RX 5000 series graphics products.
  • A system crash or hang may occur when running the Final Fantasy XIV: Shadowbringers™ benchmark.
  • Integer Scaling may cause some video content to show flicker when the display resolution is set to less than native resolution.
  • Multiple games may have very dark or very bright graphics in game when HDR is enabled in Windows®.
  • Radeon Anti-Lag enable and disable beep notifications may be played in error when individually pressing keys assigned to the hotkey.
  • The Radeon Software Overlay hotkey notification may sometimes be displayed during video playback in web browsers or launching some video player applications.
  • Radeon Software may open with an inconsistent size or may not keep its previously set size when opened.
  • Some Radeon RX 5700 series graphics users may intermittently experience a black screen while gaming or on desktop. A potential temporary workaround is disabling hardware acceleration in applications running in the background such as web browsers or Discord.

Footnotes

RS-331, Testing conducted by AMD Performance Labs as of January 23, 2020 using a test system comprising of Intel Core i9-9900K CPU (3.6GHz), 16GB DDR4-3200MHz memory, the Radeon™ RX 5700 XT graphics card and Windows 10 x64 with Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.1.4, and 20.1.3. PC manufacturers may vary configurations, yielding different results. Playing World of Warcraft® III: Reforged™ at high presets on the Radeon™ RX 5700 XT, with Radeon™ Software Adrenalin 2020 Edition 20.1.4 scored 234.9 FPS while 20.1.3 scored 211.1 FPS, showing an 11% uplift driver over driver.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε θα τους έχουν μείνει στα test bench ή θα εχουν κανένα 5.3Ghz chip οπότε εκεί θα είναι όντως το γρηγορότερο τσιπακι που κυκλοφορεί

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πωωω πολλές σελίδες έχει το θέμα και φοβάμαι να ρωτήσω σχετικά με μια rx580 που έχω. Έχω κάνει ένα custom fan curve profile και όποτε κλείνω το pc ενώ το έχω αποθηκευμένο και επιλεγμένο δεν μου το τρέχει, θέλει εκ νέου φόρτωμα. Υπάρχει κάποια λύση σε αυτό;;

ειμαί με την έκδοση 20.1.2

Επεξ/σία από thanosgk13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, thanosgk13 είπε

Πωωω πολλές σελίδες έχει το θέμα και φοβάμαι να ρωτήσω σχετικά με μια rx580 που έχω. Έχω κάνει ένα custom fan curve profile και όποτε κλείνω το pc ενώ το έχω αποθηκευμένο και επιλεγμένο δεν μου το τρέχει, θέλει εκ νέου φόρτωμα. Υπάρχει κάποια λύση σε αυτό;;

ειμαί με την έκδοση 20.1.2

ddu και δοκιμασε 20.1.4 , μπορει να ειναι bug

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/1/2020 στις 3:56 ΜΜ, 7nisiotis είπε

Ε θα τους έχουν μείνει στα test bench ή θα εχουν κανένα 5.3Ghz chip οπότε εκεί θα είναι όντως το γρηγορότερο τσιπακι που κυκλοφορεί

Ναι, γιατί και stock, σε gaming, υπάρχει περίπτωση να το περνάει και οτιδήποτε AMD...😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Balantakos είπε

ddu και δοκιμασε 20.1.4 , μπορει να ειναι bug

Το δοκίμασα (ddu από safe mode) και πάλι όταν μπαίνω μετά από τερματισμό ενώ φαίνεται η καμπύλη επιλεγμένη δεν ξεκινάνε τα ανεμιστηράκια, θέλει εκ νέου φόρτωμα προφιλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AMD Radeon Adrenalin Edition 20.2.1 driver 

https://www.guru3d.com/files-details/amd-radeon-adrenalin-edition-20-2-1-driver-download.html

Support For

  • Zombie Army 4: Dead War

Fixed Issues

  • Some users may experience higher than expected memory usage when recording with Radeon ReLive.
  • HDR content may become overly dark or overly bright in some DirectX®12 API games on Radeon RX 5000 series graphics products.
  • The camera element may exhibit stutter in recorded clips or during streaming using Radeon ReLive.
  • The scroll bar is missing for some users in the Compatibility tab of Radeon Software.
  • Radeon Software may fail to detect VR games when SteamVR is running or has been started.
  • Radeon Anti-Lag enable and disable beep notifications may be played in error when individually pressing keys assigned to the hotkey.
  • The Snap Settings feature may fail to apply settings for Auto Tuning controls if other Auto Tuning settings were already applied.

Known Issues

  • Some DirectX®11 API games may experience an application crash when performing a task switch with Radeon Image Sharpening enabled.
  • Enabling feature for Radeon ReLive such as Instant Replay, Instant Gif or In-Game Replay may cause the display or UI to flicker or stutter.
  • A loss of display with working audio may be experienced on a limited number of displays when performing a mode change on Radeon RX 5000 series graphics products.
  • A system crash or hang may occur when running the Final Fantasy XIV: Shadowbringers™ benchmark.
  • Integer Scaling may cause some video content to show flicker when the display resolution is set to less than native resolution.
  • The Radeon Software Overlay hotkey notification may sometimes be displayed during video playback in web browsers or launching some video player applications.
  • Radeon Software may open with an inconsistent size or may not keep its previously set size when opened.
  • Modifying the HDMI Scaling slider may cause FPS to become locked to 30.
  • Some Radeon RX 5700 series graphics users may intermittently experience a black screen while gaming or on desktop. A potential temporary workaround is disabling hardware acceleration in applications running in the background such as web browsers or Discord.
  • Some games may exhibit stutter or appear to be downclocking on Radeon RX 5000 series graphics products.
  • A black screen may occur when performing a mode change with a limited number of displays on Radeon RX 5700 series graphics products.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Some Radeon RX 5700 series graphics users may intermittently experience a black screen while gaming or on desktop.

Ελεος πια καθε βδομαδα νεος driver . Kαι να μου κρασαρει κιολας ενω ο προηγουμενος μου ηταν σταθερος . Επισης ολοι μου κρασαρουν τον chrome με το hardware acceleration on - Οι 3 τελευταιοι απανωτα εχουν προβληματα στη 5700XT που ειναι το flagship τους .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...