Προς το περιεχόμενο

AMD Catalyst Drivers


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Driver Sweeper έχει trojan πλέον και γι' αυτό καταργήθηκαν τα links από Guru3D, παραλίγο να την πατήσει και ο δημιουργός του DDU με μια συνεργασία που πήγε να κάνει αλλά ευτυχώς το έσωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι στιγμης όσες αναβαθμίσεις έκανα στους drivers με atiman δεν είχα πρόβλημα.Πως θα δω αν όντως λειπουν οι achi drivers???Μόνο στο bios??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Driver Sweeper έχει trojan πλέον και γι' αυτό καταργήθηκαν τα links από Guru3D, παραλίγο να την πατήσει και ο δημιουργός του DDU με μια συνεργασία που πήγε να κάνει αλλά ευτυχώς το έσωσε.

Να και κάτι που δεν το ήξερα, έχω βέβαια παλιά έκδοση 2.1.0 του 2009.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόοοοον....

 

Συνεχίζοντας το θέμα με το Atiman Uninstaller:

 

Ξανά σήμερα τα (γ)ίδια!

 

Απεγκατάσταση τελείως αυτόματα (χωρίς τη χειροκίνητη που κάνω συνήθως) των 14.9.2, μου χάλασε πάλι το σύστημα.

 

Ευτυχώς, λειτούργησε και πάλι το Last Known... και επανήλθε, αλλά δε μπορώ να υπολογίζω σε αυτό κάθε φορά.

 

Όσο καλύτερο κι αν τυχόν είναι το συγκεκριμένο, μέχρι να ανανεωθεί και να λειτουργήσει σωστά (δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα αν είναι θέμα της AMD ή του προγράμματος ή και των δύο σε συνδυασμό), μακρυά κι αγαπημένοι.

 

Σαν συνέπεια και υποερώτημα, είμαι με αυτά:

 

post-50176-0-14165200-1416177721_thumb.png

 

Καλά είμαι ή χρειάζομαι κάποιο manual update?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ούτε κι εγώ είχα ευχάριστη εμπειρία με το συγκεκριμένο και έχω αναγκαστεί  κι εγώ να κάνω restore

 

περιορίζομαι στο ddu που φαίνεται να δουλεύει μια χαρά, δε το ψάχνω επιπλέον γιατί δεν είμαι σε φάση να ξαναστήνω pc ή να αρχίζω παιχνίδια από την αρχή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόοοοον....

 

Συνεχίζοντας το θέμα με το Atiman Uninstaller:

 

Ξανά σήμερα τα (γ)ίδια!

 

Απεγκατάσταση τελείως αυτόματα (χωρίς τη χειροκίνητη που κάνω συνήθως) των 14.9.2, μου χάλασε πάλι το σύστημα.

 

Ευτυχώς, λειτούργησε και πάλι το Last Known... και επανήλθε, αλλά δε μπορώ να υπολογίζω σε αυτό κάθε φορά.

 

Όσο καλύτερο κι αν τυχόν είναι το συγκεκριμένο, μέχρι να ανανεωθεί και να λειτουργήσει σωστά (δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα αν είναι θέμα της AMD ή του προγράμματος ή και των δύο σε συνδυασμό), μακρυά κι αγαπημένοι.

 

Σαν συνέπεια και υποερώτημα, είμαι με αυτά:

 

attachicon.gifStorage.png

 

Καλά είμαι ή χρειάζομαι κάποιο manual update?

γίνε λιγο πιο συγκεκριμένος με τις εικόνες που ποσταρες? Ποιο ήταν το πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να είναι αυτό το σωστό θέμα για drivers ΑΜD Radeon.


Το μεταφέρω από δίπλα εδώ που είναι η θέση του:


 


Λοιπόν, κυκλοφόρησαν πρόσφατα drivers Catalyst 14.11.1 με Mod για τις 5*** και 6*** σειρές.


 


Δοκιμάστηκαν και δουλεύουν, βλέπω και μια μικρή αλλά αισθητή διαφορά στην απόδοση με 6850 1gb στο σύστημα της υπογραφής.


 


Τους drivers μπορείτε να τους κατεβάσετε από εδώ


 


http://forums.guru3d...ad.php?t=394584


 


Προσοχή μόνο για συστήματα Win 7/8.1 - x64 


 


το install το έκανα με DDU.


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γίνε λιγο πιο συγκεκριμένος με τις εικόνες που ποσταρες? Ποιο ήταν το πρόβλημα?

 

To θέμα ξεκινά από τη στιγμή που ο Atiman μαζί με τους οδηγούς της GPU πετάει και ότι γράφει AMD.

 

Στο σύστημά μου, αυτό σημαίνει και οδηγοί για SATA/USB/USB Filter/AHCI κλπ (990FX Chipset).

 

Από εκεί προέρχεται το πρόβλημα του να μη μπορώ να μπω στα Win στην επανεκκίνηση μετά την απεγκατάσταση/καθαρισμό και να καταλήγω σε "Last Known Good Configuration..." για να μπω στα Win και να ξαναπεράσω οδηγούς.

 

Απλά, επειδή μετά την εγκατάστασή τους (14.9) δεν μου ζητάει επανεκκίνηση όπως συνήθως (ενώ στο detect μου βγάζει ότι λείπουν οι USB3/SATA3/USB Filter/AHCI drivers), το έψαξα λίγο και βλέπω τις παραπάνω εκδόσεις οδηγών στο device manager.

 

O AMD Sata Controller, δείχνει να είναι ο τελευταίος, λίγο που το έψαξα, απλά θέλω μια επιβεβαίωση αν κάποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω.

 

Στον Crucial, γιατί μου δείχνει MS driver, και μάλιστα από το 2006? Είναι φυσιολογικό? Παίζει κάποιο ρόλο?

 

Εχαριστώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, κυκλοφόρησαν πρόσφατα drivers Catalyst 14.11.1 με Mod για τις 5*** και 6*** σειρές.

 

Δοκιμάστηκαν και δουλεύουν, βλέπω και μια μικρή αλλά αισθητή διαφορά στην απόδοση με 6850 1gb στο σύστημα της υπογραφής.

 

Ενδιαφέρον αν ισχύει. Σε ποια παιχνίδια το δοκίμασες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AMD Catalyst 14.11.2 Beta Driver Released, Optimal For Dragon Age Inquisition & Far Cry 4

 

Highlights of AMD Catalyst™ 14.11.2 Windows® Beta Driver Performance Improvements
Dragon Age: Inquisition performance optimizations
– Up to 5% performance increase over Catalyst™ 14.11.1 beta in single GPU scenarios with Anti-Aliasing enabled.
– Optimized AMD CrossFire™ profile
Far Cry 4 performance optimizations
– Up to 50% performance increase over Catalyst™ 14.11.1 beta in single GPU scenarios with Anti-Aliasing enabled.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...