Προς το περιεχόμενο

AMD Catalyst Drivers


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Far Cry 4 performance optimizations

– Up to 50% performance increase over Catalyst™ 14.11.1 beta in single GPU scenarios with Anti-Aliasing enabled.

 

το δοκιμασε κανεις να μας πει; οντως εχει 50% παραπανω perfomance? :o

και για ποιες σειρες ισχυει αυτο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέει ''up to'' που σημαίνει ''έως και 50%'' και αυτό σε SingleGPU με AA ενεργοποιημένο.Λογικά για όλες τις πρόσφατες κάρτες 7xxx/R7/R9.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι συγνωμη για αυτο εβαλα 50% αυτο εννουσα...

μμ εστω και 15% επιδοση παραπανω να χει στις 7χχχ μια χαρα πιστευω θαναι..αν οντως ισχυει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ούτε παραγγελία να το έκανα

 

πάμε μωρή τρελή amd να δούμε τι μας έδωσες γιατί στο fc τα νεύρα μου γίνονται κρόσια 

 

το stuttering να φύγει και μια χαρά θα είναι όλα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σίγουρα είναι θέμα** του game γιατί κι εγώ έχω υψηλά frames και σέρνεται

 

btw αν και πέρασα το νέο οδηγό δε δοκιμάζω να παίξω (έπαθα ότι έπαθες κι εσύ γιατί μπλέξαμε με νουμπάδες) 

 

 

 

θα περιμένω λιγάκι τους σωστούς τύπους, γιατί πραγματικά δεν αντέχω να σπαταλάω συνεχώς το χρόνο μου ξαναρχίζοντας το fc 

 

αν και διατηρώ μια επιφύλαξη, γιατί αυτό που κυκλόφορούσε δεν ήταν ακριβώς το τελικό προϊόν αν ρίξεις μια ματιά σε αυτά που γράφονται στα ιντερνετς 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θέμα ξεκινά από τη στιγμή που ο Atiman μαζί με τους οδηγούς της GPU πετάει και ότι γράφει AMD.

 

Στο σύστημά μου, αυτό σημαίνει και οδηγοί για SATA/USB/USB Filter/AHCI κλπ (990FX Chipset).

 

Από εκεί προέρχεται το πρόβλημα του να μη μπορώ να μπω στα Win στην επανεκκίνηση μετά την απεγκατάσταση/καθαρισμό και να καταλήγω σε "Last Known Good Configuration..." για να μπω στα Win και να ξαναπεράσω οδηγούς.

 

Απλά, επειδή μετά την εγκατάστασή τους (14.9) δεν μου ζητάει επανεκκίνηση όπως συνήθως (ενώ στο detect μου βγάζει ότι λείπουν οι USB3/SATA3/USB Filter/AHCI drivers), το έψαξα λίγο και βλέπω τις παραπάνω εκδόσεις οδηγών στο device manager.

 

O AMD Sata Controller, δείχνει να είναι ο τελευταίος, λίγο που το έψαξα, απλά θέλω μια επιβεβαίωση αν κάποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω.

 

Στον Crucial, γιατί μου δείχνει MS driver, και μάλιστα από το 2006? Είναι φυσιολογικό? Παίζει κάποιο ρόλο?

 

Εχαριστώ.

καλησπερα .. και εγω το  προγραμμα μονο του ατιμαν χρησιμοποιω και ποτε μα ποτε δεν ειχα προβλημα.. 

 

στειλε μηνυμα , στον ατιμαν να σε βοηθησει.. ευκολα τον βρισκεισ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ο αδερφός μου την r9280 και από εχθές δεν ανοίγει το catalyst center, βγάζει μήνυμα catalyst center host stopped working και δεν δουλεύει. Στο γοογλε προτείνουν διάφορες μικρόλύσεις αλλά καμία δεν δούλεψε. Έκατσα και έκανα πλήρες Unistall με τον DDU και clean install με την τελευταία έκδοση και πάλι τα ίδια. Μάλιστα την πρώτη φορά έκανα πλήρες Unistall μέσω του amd installer και διέγραψε όλους τους gpu drivers μαζί και τα chipset drivers και δεν λειτουργούσε ούτε ποντίκι/πληκτρολόγιο ούτε τίποτα και αναγκάστηκα να του κάνω restore.

Κάπου διάβασα ότι το τελευταίο update των drivers του σεπτεμβρίου είναι ελλατωματικό. Νομίζω ότι όταν έβαλα το cd που είχε η κάρτα και εγκατέστησα τους drivers  έπαιζε κανονικά.

 

Τι άλλο μπορώ να δοκιμάσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, πηρα την καρτα http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5002#ov

θα μπει σε μηχάνημα με τον amd A6-δεν θυμάμαι μοντελο, 

το μονο που χρειαζεται ειναι διαγραφη του catalyst που το ειχα περασει για τον επεξεργαστή, και κατεβαζω το τελευταιο?

τα γραφικα του Α6 θα λειτουργούν μαζι με την καρτα και αυτα ???

ευχαριστω εκ το προτέρων για τις απαντήσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...