Προς το περιεχόμενο

AMD Catalyst Drivers


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με τους 14.12 και windows 8.1 αντιμετωπίζω θέμα στο λολ που το αντιμετώπιζα και με τα 7αρια με τους ίδιους drivers. Κουνάω την κάμερα και πέφτουν τα fps από 60 στα 47 και στα team fights από 60 στα 40. Με τους 14.7 αν θυμάμαι καλά δεν είχα τέτοιο θέμα κουνώντας την κάμερα στο λολ, ωστόσο το drop στα fights το είχα. Έχοντας ανοιχτό το gpuz να τρέχει δείχνοντας τις τιμές του ρολογιού του πυρήνα της κάρτας σε average, έδειχνε 40% με vsync κλειστό. Έχω κάνει ένα μάτσο φορμάτ και το θέμα με το λολ το έχω από τον Απρίλιο του 2014. Τι γίνεται δεν ξέρω πραγματικά. Το έχω συνηθήσει το drop πια, αλλά είναι το γαμώτο στην μέση, γιατί το κάνει δηλαδή. Η κάρτα μου τον παίζει κανονικά δεν εξηγείται αλλιώς.

Επεξ/σία από Mult1C0r3Cpu
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

What  :D; Η igpu να γίνεται bottleneck από έναν athlon x4, γιατί ο a8 6600k πρόκειται για έναν athlon x4 με μια ενσωματωμένη igpu επιπέδου dedicated radeon 5670 περίπου ; Αποκλείεται αυτό πραγματικά, κάτι άλλο φταίει που δεν ξέρω ούτε ο ίδιος και είναι σίγουρα από τους drivers. Ο επεξεργαστής μου δεν θα είχε θέμα με r9 280, θα φοβηθεί την igpu, nope :).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αυτός είναι από 18/1, ο νέος που αναμένουμε δεν βγήκε ακόμη. O FreeSync οδηγός είναι ο 15.3 όπως θα δείτε και εδώ:

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/amd_freesync_review_with_the_acer_xb270hu_monitor,7.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...