Προς το περιεχόμενο

AMD Catalyst Drivers


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

....τον δοκιμασα στο heaven και η διαφορα είναι στα 4-5fps....και στο Dying Light οπου εκει ηταν πολύ καλητερα τα πραγματα(γυρω στα 8 fps σε σχεση με πριν)...

 

4-5 fps στο heaven μόνο από driver; Δεν νομίζω ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4-5 fps στο heaven μόνο από driver; Δεν νομίζω ....

....απο 22fps σε καποιες σκηνες ειχα 27....και παντα τρεχω το heaven μετα απο καθε driver update....η αληθεια ειναι οτι και εγω απορησα....να ειναι κατι αλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερουμε ποτε θα βγει ο επομενος μη beta?

Ωραιος ο Omega, αλλά σε λιγες μερες κλεινει 4 μηνες που βγηκε...

 

Ακομη και να βγει αν ισχυει η καρτα της υπογραφης σου τι ακριβως βελτιωση περιμενεις σε τοσο παλιο κομματι;

 

btw beta driver by AMD καθε αλλο παρα beta ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομη και να βγει αν ισχυει η καρτα της υπογραφης σου τι ακριβως βελτιωση περιμενεις σε τοσο παλιο κομματι;

 

btw beta driver by AMD καθε αλλο παρα beta ειναι.

το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει και κάνας δυνατός τίτλος για να σε ενδιαφέρει το performance 

 

λίγο πολύ σε όλα τα βαριά υπάρχοντα παιχνίδια τα προβλήματα είναι λυμένα 

 

δεν ξέρω αν περιμένει κανείς τίποτα για cf (ή freesync ξρωγώ) , αλλά για μονές κάρτες για οτιδήποτε υπάρχει αυτή τη στιγμή δεν έχουμε θέμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεπώς παιδιά όποιος ΔΕΝ έχει freesync monitor δεν αξίζει να βάλει τους νέους drivers? Όντως έκανε πα΄ρα πολύ καιρο να βγάλει η amd νέους drivers...4 μήνες κοντά....πως κι έτσι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα!


 


Προσπαθούσα χθες να περάσω τους drivers της κάρτας γραφικών (Ati Radeon HD 4870) σε Win 8.1 x64 αλλά όταν έκανε επανεκκίνηση για να τελειώσει την εγκατάσταση μου πέταγε μπλε οθόνη πριν μπει στα Windows.


 


Δηλαδή, φόρτωνε τα Windows (έβλεπες το παράθυρο που κάνει loading) και μετά πριν μπει, πέταγε BSOD.


 


Οι drivers είναι κάποιοι legacy απ'το site της ATI για τη συγκεκριμένη κάρτα. 


 


Ξέρετε τι μπορεί να φταίει;


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ένας ακόμη "beta", non-WHQL δλδ... http://www2.ati.com/drivers/beta/amd-catalyst-15.4beta-64bit-win7-apr9.exe

 

Must για όσους βάλουν το GTA V, από όσο διαβάζω.

Για μας που σκάβουμε για νομίσματα τίποτα;  :P

Οι βλάκες χάσανε την ευκαιρία να λεν στους οδηγούς τους ότι αυξάνει την απόδοση πχ σε x15 περίπου 49% 

'Άχρηστοι...  Το περιμένω 1 χρόνο τώρα  :mad:

(Υποθετικό παράδειγμα είναι το 49% μην μου στέλνετε PM να πω ποιος miner είναι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να ρωτησω  εχω μια καρτα γραφικων την r7 260x 2gb  αν βαλω τους νεους οδηγους omega και μετα βαλω ενα παιχνιδι και σε λιγη ωρα βγω η καρτα μου φτανει 56 βαθμους και δεν πεφτει παραμενει σε αυτους τους βαθμους ακομα και σε κατασταση ηρεμιας μηπως σε αυτην την καρτα δεν μπωρο να βαλω πλεον νεους οδηγους;  με τους παλιους που εχω τωρα ειναι ενταξει (14,9) επσης ηθελα να βαλω και το afterburner πιο πολυ για να βλεπω τις πληροφοριες συστηματος στην οθονη την ωρα του παιχνιδιου και παλι επαθε τα ιδια χωρις να πειραξω τιποτα απο το προγραμμα χωρις να κανω τιποτα οσο αφορα για τους οδηγους εχουνε καποιο προβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

παιδια να ρωτησω  εχω μια καρτα γραφικων την r7 260x 2gb  αν βαλω τους νεους οδηγους omega και μετα βαλω ενα παιχνιδι και σε λιγη ωρα βγω η καρτα μου φτανει 56 βαθμους και δεν πεφτει παραμενει σε αυτους τους βαθμους ακομα και σε κατασταση ηρεμιας μηπως σε αυτην την καρτα δεν μπωρο να βαλω πλεον νεους οδηγους;  με τους παλιους που εχω τωρα ειναι ενταξει (14,9) επσης ηθελα να βαλω και το afterburner πιο πολυ για να βλεπω τις πληροφοριες συστηματος στην οθονη την ωρα του παιχνιδιου και παλι επαθε τα ιδια χωρις να πειραξω τιποτα απο το προγραμμα χωρις να κανω τιποτα οσο αφορα για τους οδηγους εχουνε καποιο προβλημα;

 

Έχω την ίδια κάρτα αλλά δεν εχω παρατηρήσει κατι τέτοιο, ναι bugs υπάρχουν εμένα για παράδειγμα όταν ο υπολογιστής βρεθεί σε αναστολή η κάρτα δεν ανταποκρίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...