Προς το περιεχόμενο

Minecraft


gianakakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω το patch 1.3.1 υπαρχει μια λειτουργια που λεει μεταφορα στο τοπικο δικτυο,μεσω αυτης πως γινετε να παιξω με καναν φιλο μου?απο το ιδιο ιντερνετ εννοοιτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 550
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχω ενα λαπτοπ της acer με 2 καρτες γραφικων,1 την ενσωματωμενη του επξεργαστη και μια nvidia gt540m και εναλασσονται αυτοματα αναλογα ποια χρειαζετε,ομως το minecraft το παιζει με την ενσωματωμενη και ετσι κολλαει,μπορω να το κανω να παιζει και με την εξωτερικη αλλα ολες οι λειτουργιες θα πρεπει να γινονατι με αυτην,δηλαδη

 

στο πινακα ελεγχου nividia,στη διαχειρηση ρυθμισεων 3D στις γενικες ρυθμισεις θα πρεπει να το βαλω ετσι ωστε ολες οι λειτουργιες να γινονατι με την nvidia,ετσι ομως ζεσταινεται πιο πολυ και κανει θορυβο.

 

εγω θελω απο τον πινακα ελεγχου nividia,στη διαχειρηση ρυθμισεων 3D απο τις ρυθμισεις προγραμματος να βαλω μονο το mine να τρεχει με την εξωτερικη ομως δεν το βρισκει,τι πρεπει να κανω για να το βρει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα πας στον πινακα ελεγχου της Nvidia Παλι κ θα επιλεξεις χειροκινητα το ποιο exe θες να τρεχει με την καρτα αυτη.

Επειδη δεν εχω λαπτοπ με optimus σου παραθετω ενα λινκ για το πως θα το κανεις(μην σε απασχολει που ειναι alienware,το ιδιο πραγμα θα ακολουθησεις κ εσυ)

http://www.youtube.com/watch?v=U874jC2blJQ&feature=relmfu

 

 

δες απο το 1.40 κ μετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για την αμεση απντηση πρωτα απο ολα,δευτερον το minecraft ειναι jar και εκτελειτε μεσω java,εγω σκεφτηκα να βαλω το java να εκτελειτε με την εξωτερικη που ειναι exe,ομως ποιο java να βαλω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω καιρό να παίξω minecraft αλλά θα σου πω πώς έπαιζα εγώ διπλό με έναν φίλο μου.

 

Μαζί με το παιχνίδι που κατεβάζεις από την σελίδα του Minecraft μπορείς να κατεβάσεις και ένα πρόγραμμα για να ανεβάσεις έναν server από το pc σου.

Το μόνο που χρειάζεσαι να ξέρεις είναι το IP σου ώστε να μπορέσει να συνδεθεί και ο φίλος σου στον server σου.

Αν δεν καταφέρεις το παραπάνω τότε βρείτε έναν άλλο server στο google για να παίξετε παρέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε κανει ιδη μια σειρα απο Lets play minecraft εαν σας αρεσε αυτη η σειρα γραφτειται στο καναλι μας θα ακολουθησουν κα αλλα βιντεακια minecraft

 

 

http://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_453910&feature=iv&src_vid=ah0kKOIzjQU&v=Rgw34V_MJxo

 

 

Ευχαριστουμε πολυ!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας που έχουμε αρκετά pinned θέματα για διάφορα παιχνίδια γιατί να μην φτιάξουμε και ένα για το minecraft;

 

Θα συζητάμε updates, ιδέες, recipes, απόψεις. Θα βοηθάμε τους "noobs" και λοιπά

 

Επίσης μία άλλη ιδέα είναι άμα μαζευτούμε πολλοί από εδώ να φτιάξουμε ένα ελληνικό "κλειστο" (για αρχή) server.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για την αμεση απντηση πρωτα απο ολα,δευτερον το minecraft ειναι jar και εκτελειτε μεσω java,εγω σκεφτηκα να βαλω το java να εκτελειτε με την εξωτερικη που ειναι exe,ομως ποιο java να βαλω?

 

καποιος ρε παιδια?

 

+1 στη ιδεα του απο πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για την αμεση απντηση πρωτα απο ολα,δευτερον το minecraft ειναι jar και εκτελειτε μεσω java,εγω σκεφτηκα να βαλω το java να εκτελειτε με την εξωτερικη που ειναι exe,ομως ποιο java να βαλω?

 

το εκανα τελικα

 

ανοιξα το minecraft κανονικα,μετα ανοιξα την διαχειρηση εργασιων,ειδα ποιο .exe χρησιμοποιει και το εβαλα να παιζει με την εξτερικη καρτα γραφικων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας που έχουμε αρκετά pinned θέματα για διάφορα παιχνίδια γιατί να μην φτιάξουμε και ένα για το minecraft;

 

Τι εννοείς;! Αν αυτό το θέμα αποκτήσει δημοτικότητα και αρχίσουν να γίνονται αρκετά ποστς, τότε μπορεί να γίνει pinned. Προς το παρόν δεν υπάρχει πολλή κίνηση.

 

Ευκαιρία να κάνεις την αρχή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...