Προς το περιεχόμενο

Minecraft


gianakakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

Θέλω να κάνω δώρο το παιχνίδι στον βαφτισιμιό μου και θέλω να ρωτήσω αν αγοράζοντάς απευθείας το παιχνίδι από τη Microsoft (με ενδιαφέρει η Windows 10 edition) δεν με δεσμεύει στο να μην μπορώ να του δώσω το κλειδί. Δηλαδή να το "κλειδώνει" κατά κάποιο τρόπο στο δικό μου account (γιατί δεν σε αφήνει να κάνεις την αγορά χωρίς να έχει γίνει πρώτα login στο microsoft account).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 550
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

50 λεπτά πριν, sarisn είπε

Καλησπέρα σας,

Θέλω να κάνω δώρο το παιχνίδι στον βαφτισιμιό μου και θέλω να ρωτήσω αν αγοράζοντάς απευθείας το παιχνίδι από τη Microsoft (με ενδιαφέρει η Windows 10 edition) δεν με δεσμεύει στο να μην μπορώ να του δώσω το κλειδί. Δηλαδή να το "κλειδώνει" κατά κάποιο τρόπο στο δικό μου account (γιατί δεν σε αφήνει να κάνεις την αγορά χωρίς να έχει γίνει πρώτα login στο microsoft account).

ναι κλειδώνει στο account σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sarisn είπε

Καλησπέρα σας,

Θέλω να κάνω δώρο το παιχνίδι στον βαφτισιμιό μου και θέλω να ρωτήσω αν αγοράζοντάς απευθείας το παιχνίδι από τη Microsoft (με ενδιαφέρει η Windows 10 edition) δεν με δεσμεύει στο να μην μπορώ να του δώσω το κλειδί. Δηλαδή να το "κλειδώνει" κατά κάποιο τρόπο στο δικό μου account (γιατί δεν σε αφήνει να κάνεις την αγορά χωρίς να έχει γίνει πρώτα login στο microsoft account).

Μπες εδω:

https://www.microsoft.com/el-gr/p/minecraft-for-windows-10-starter-collection/9n4km90ctzt6?=&rtc=2&wa=wsignin1.0&activetab=pivot:overviewtab

και επελεξε "Αγορα ως δωρου". Βαλε ενα email και οταν πληρωσεις θα φτασει εκει ως κωδικος προς εξαργυρωση.

1381547811_.png.3f62b844e34dc51728af4a7e92c79204.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, asmilon είπε

Μπες εδω:

https://www.microsoft.com/el-gr/p/minecraft-for-windows-10-starter-collection/9n4km90ctzt6?=&rtc=2&wa=wsignin1.0&activetab=pivot:overviewtab

και επελεξε "Αγορα ως δωρου". Βαλε ενα email και οταν πληρωσεις θα φτασει εκει ως κωδικος προς εξαργυρωση.

1381547811_.png.3f62b844e34dc51728af4a7e92c79204.png

βασικά αυτό! ούτε καν το θυμόμουν ότι μπορείς να κάνεις gift!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καληπσερα σας θελουμε να φτιαξουμε εναν νεο ελληνικο σερβερ minecraft με ενεργα μελη προγραματιστες ενεργα Discord Staff κλπ αν σας ενδιαφερει παρακαλω μπειτε στο discord μσας ελπιζω να περασουμε καλα στο Game https://discord.gg/7HM8PumgUp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
  • 6 μήνες μετά...
  • 1 μήνα μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, σκεφτόμαστε με έναν φίλο να ανοίξουμε έναν minecraft server στα σοβαρά και επειδή υπάρχει νοσταλγία! Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να μου στείλει ένα προσωπικό μήνυμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/6/2022 στις 8:41 ΠΜ, jeanthira7 είπε

Καλησπέρα σας,

Γνωρίζετε πώς μπορώ να κατεβάσω δωρεάν το Minecraft?

Υπάρχει σε Android δωρεάν,  σε tablet παίζεις μια χαρά. 

Για windows ο πιο οικονομικός τρόπος για αρχή είναι μέσο game pass. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Μιας και περιπλανιόμουν στον κόσμο που έχω χθες ακούγοντας τη μουσική που παίζει στο vid, λεω δε φτιάχνεις και ένα βιδεο για τον λαό; Το βίδεο:

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας. Είχα αγοράσει το παιχνίδι με λογαριασμό Mojang και σήμερα που μπήκα να το κατεβάσω είδα ότι μόνο με λογαριασμό Microsoft μπορώ να συνδεθώ. Βάζοντας όμως το mail που είχα φτιάξει για την Mojang το παιχνίδι δεν υπάρχει στην συλλογή σαν αγορασμένο. 

Τι πρέπει να κάνω; (για να μην το αγοράσω ξανά;)

Το ίδιο έπαθα και με την εφαρμογή Origin που είχα αγοράσει το Fifa γι' αυτήν την εφαρμογή όμως, από κάποιο σημείο και μετά η εφαρμογή της EA απορρόφησε την Origin και το έχασα το παιχνίδι, γιατί, παρόλο που λένε ότι υπάρχει επιλογή Origin για να κάνω redeem δεν υπάρχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...