Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

α, για αυτο λετε, σορυ, δεν καταλαβα...

 

ειμαι σε esr (52.4.1), οποτε δεν ξερω, δεν παρακολουθω

 

(και θα αραξω στην esr τουλαχιστον μεχρι το καλοκαιρι,

μπορει και μεχρι να μου πουν δεν δουλευει αλλο, τελος :D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει να προτεινει κανεις καποιο αλλο φιλτρο σαν τα παρακατω που να μπλοκαρει πραγματικα πολυ ενοχλητικες διαφημισεις και οχι μονο.

 

image.jpg

 

 

Με τη κρυφη ρύθμιση που εχουν ολα τα firefox μεσω του "about:config" και μετα την επιλογη "extensions.legacy.enabled" θα μπορουμε να εχουμε παλια addons/plugins και στο νεο firefox 57?

Επεξ/σία από JUST-GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη κρυφη ρυθμισει που εχουν ολα τα firefox μεσω του "about:config" και μετα την επιλογη "extensions.legacy.enabled" θα μπορουμε να εχουμε παλια addons/plugins και στο νεο firefox 57?

Οχι. Απ' οτι φαινεται, η συγκεκριμενη ρυθμιση ειναι απο τις ξεχασμενες απο την εποχη που ο ff 57 ηταν στην nightly και σημερα δεν εχει καμια διαφορα ειτε ειναι true ειτε false. Εικονα απο τον δικο μου συστημα (64αρης ff 57 beta 14 σε 64αρια windows 7), που η εν λογω ρυθμιση εχει οριστει σε true.

 

 

post-124002-0-52770100-1510080719_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση, επειδη ειμαι σε esr εδω στο λινουξ και δεν ξερω να απαντησω.
Σε μια ολοφρεσκη 64αρα εγκατασταση firerox 56.x σε 64αρια windows 10, η "αρχικη" σελιδα στο private browsing εμφανιζεται εντελως κενη, ακριβως οπως ειναι η about blank. Ετσι ειναι και σε εσας?
Εδω μου εμφανιζεται η γνωστη μωβ σελιδα που λεει για το τι ειναι το private browsing κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιο προσθετο που να μπορει να κανει backup/restore ολους τους αποθηκευμενους κωδικους σελιδων που εχεις και στην νεα εκδοση firefox 57?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν θέλω κάτι τέτοιο.

Θέλω απλά ένα πρόσθετο που να μπορώ να κάνω backup όλους τους αποθηκευμένους κωδικούς του firefox 57+ σε ένα αρχείο ώστε να μπορώ να τους κάνω restore μετά όπου θέλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα τον 57 περασμενο στα windows απο τοτε που ηταν στην beta 4 ή 5. Ολο αυτο τον καιρο, εβγαζε στο help > about firefox 57 beta ταδε και εφτασε μεχρι 14 νομιζω. Στα μεσα της προηγουμενης εβδομαδας, εφυγε το "beta ταδε" απο εκει και ελεγε σκετο ff 57, οποτε λεω ειναι επειδη θα γινει σε λιγες μερες η 57 stable. Σημερα που μπηκα, εκανε μια ενημερωση ~40ΜΒ και εξακολουθει να λεει ff 57 (εικονα)! Ποτε να περιμενω την 58 σαν beta? Συμφωνα με το χρονιδιαγραμμα της mozilla εδω, θα επρεπε να εχει ηδη βγει.

https://wiki.mozilla.org/RapidRelease/Calendar

post-124002-0-91917500-1510645123_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως ή ευτυχως ηρθε τελικα η εκοδση 57 του firefox κατι που αλλαζει τα παντα με πρωτο και καλυτερο οτι τα παλια προσθετα δεν δουλευουν και η δυνατοτητα που σου δινει "Βρειτε μια αντικατασταση" δεν δουλευει καθολου σωστα αφου το μονο που κανει ειναι απλα να σε πηγαινει στη σελιδα των προσθετων και τιποτα αλλο.

 

Αντε τωρα να περιμενουμε τους δημιουργους του καθε προσθετου να δουμε αν θα τα αναβαθμησουν στο νεο firefox 57 ή οχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...