Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λειτουργικό;

 

windows 10

μισ συμβουλη: σβηστε το παλιο σας προφιλ αν κανετε update στον 57. οι αλλαγες που φερνει η 57 ειναι τεραστιες οποτε καλυτερα να την τρεξετε με ενα καθαρο προφιλ απο δω και περα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εμ εγω το ειπα και στον ανουμπαρο, esr forever

 

Ουτε καν οι αλλαγες ειναι προς τη σωστη κατευθυνση, οκ διαφωνω με τη λιγοτερη παραμετροποιηση αλλα αν ο καθε dev ενος plugin θελει ενα κουβα ram μονος του οχι ευχαριστω δε θα παρω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να εισαι ο 1 στους 10 που ισχυει κατι τετοιο οσο αφορα τα προσθετα.

Nαι ισχυει. Εχω μονο Ublock και BetterTwitchTv , σπανια χρησιμοποιω και το DownloadHelper. Οτιδηποτε αλλο , ειναι too much για μενα. Επομενως βλεπω μεγαλη διαφορα σε σχεση με τις αλλες εκδοσεις, γι αυτο γραφω και το σχολιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο μενα .

Στην προηγουμενη εκδοση , οταν πηγαινες πανω απο ενα συνδεσμο  , στην κατω μπαρα σου εδειχνει ακριβως ολο το λινκ που αντστοιχουσε σε αυτον .

Σε αυτη (57) εξαφανιστηκε .

Υπαρχει καποιο tip να εμφανιστει παλι ή οχι ?

 

 

Υγ: μας εσκισαν και με τα addons πολλα χρήσιμα που ειχα πλεον δεν παιζουν [ flashgot , classic theme restorer , rehost image , searchbar autosizer ]

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχάριστα νέα, ούτε καν το κατάλαβα μόλις το πήρα είδηση τώρα  ο firefox μου ανανεώθηκε στην καινούρια έκδοση  αυτή που λέγαμε και ποιο παλιά, αυτή την φορά όμως μου τοποθέτησε και ad ons της ορθογραφίας greek speling  και το adblock άντε καλό  σερφαρισμα ξαναπάω  firefoxxxxxxxxxxxxx :-D  :-D  :-D  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι Ιούνιο του '18 που θα βγει η 52.8.0. Μετά θα πάει σε v59 η esr και θα πρέπει να βρούμε browser.

ε σιγα αραζουμε και σ αυτη και μετα, μας ενοχλει κανενας; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχάριστα νέα, ούτε καν το κατάλαβα μόλις το πήρα είδηση τώρα  ο firefox μου ανανεώθηκε στην καινούρια έκδοση  αυτή που λέγαμε και ποιο παλιά, αυτή την φορά όμως μου τοποθέτησε και ad ons της ορθογραφίας greek speling  και το adblock άντε καλό  σερφαρισμα ξαναπάω  firefoxxxxxxxxxxxxx :-D  :-D  :-D  

Αυτο που ειχα δεν θυμαμαι πως λεγεται, αλλα οταν ειχα εγκαταστησει απο μονος μου την betta ενα μαυρο χαλι ηταν ουτε ενα add on δεν μπωρουσες να βαλεις και εμενε και ανοιχτος ο firefox στο παρασκηνιο ουτε adblock δεχοταν ουτε τιποτα,  τωρα ειναι ετοιμο το προγραμα για εγκατασταση, και πότε με εκενε αναβαθμιση χαμπαρι δεν πηρα οταν το ανοιξα λεω κανενας ιος μπηκε τι εγινε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουφ, αναμικτα συναισθηματα για την εκδοση 57. Τα μισα addon χαθηκαν (για τα αλλα μισα ειτε βρηκα αντικαταστατες ή ειναι πλεον συμβατα) και ξενερωσα λιγο. Γενικα δεν χρησιμοποιω πολλα, οποτε μαλλον βολευομαι με αυτη την εκδοση. Εξαιρετικα γρηγορη, αλλα χμ... τα addon μου ρε παιδια :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι νεα εκδοση ειναι φοβερη οντως γρηγορος ενας αλλος  firefox, φυσικα η καταργηση των παλαιων addons βαραει αμεσως ματι, εξαλλου ο firefox ηταν συνωνυμο του customization τωρα τι θα γινει το μελλον θα δειξει.


ε σιγα αραζουμε και σ αυτη και μετα, μας ενοχλει κανενας; :P

θα επρεπε να σε ενοχλει γτ η 59 esr δεν θα υποστηριζει πλεον τα παλια npapi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΙγουρα μεταμορφομενος και αναγεννημένος ο νέος firefox και τα 2 addons ορθογραφία και διαφημίσεις  που είχα όλα έτοιμα χωρίς καν να κάνω το παραμικρό,  μου τα έβαλε ετσι  χωρίς καν να δω εστω μια μπάρα για update τίποτα είπα μια να δω αν λειτουργει o firefox και ειδα κατι νεο κατι καινουριο κατι το οποιο δεν ειχε σχεση με τις προηγουμενες εκδοσεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...