Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομιζω ακομα και με αυτο δεν μπορεις να κατεβασεις ενα 1080p βιντεο απο το youtube με ηχο.

 

Εχεις τσεκαρει να κατεβασεις 1080p βιντεο με ηχο και ειδικα αν ειναι μεγαλυτερο των 30 λεπτων.

 

 

Λογικα αν σου δουλευει το internet download manager θα δουλευει με τον ιδιο τροπο το προγραμμα jdownloader2.

Με τον IDM μπορείς. Με το jDownloader δεν μπορείς. Για το 2 δεν ξέρω. Πέρα του ότι είναι τελείως διαφορετικός ο τρόπος που δουλεύουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για τον απλουστατο λογο του οτι τα εν λογο βιντεος ΔΕΝ υπαρχουν εκει που λες.

Δεν ψαχνω για 1080p βιντεο ταινων ξερεις.

 

ε, ενταξει κ πρεπει να ειναι 1080p; γιατι δεν κατεβαζεις 720p ας πουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν πολλες ερωτησεις δεν μου κανεις με το γιατι το θελω 1080 τι βιντεο θελω κ.τ.λ.

 

Πολυ απλα γιατι αλλο 720p και αλλο 1080p και ειδικα αν το βιντεο εχει λεπτομερειες που φαινωνται πολυ καλυτερα σε μεγαλυτερη αναλυση τοτε το εχει διαφορα να το κατεβασεις σε 1080p.

 

Αν εσενα σε βολευει ενα plugin που να ΜΗΝ μπορει να κατεβασει οποιοδηποτε βιντεο δεις στο youtube για τον οποιοδηποτε λογο τοτε μεινε με αυτο που εχεις τοσο απλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το ClipConverter το μόνο που κάνει είναι να σε στέλνει σε μια σελίδα η οποία κάνει mux της εικόνας και του ήχου.

Πράγμα που μπορείς να κάνεις πανεύκολα και εσύ, με έναν mp4 muxer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν αντιλεγω αλλα για ποιο λογο να χρησιμοποιεις επεξεργαστη, να κατεβαζεις ξεχωριστα εικονα και ηχο και μετα να πρεπει να τα ενωσεις αφου μπορει να τα κανει ολα αυτο το site χωρις κοπο και το σημαντικοτερο χωρις καθολου επεξεργαστικη ισχύς απο τον υπολγοιστη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν πολλες ερωτησεις δεν μου κανεις με το γιατι το θελω 1080 τι βιντεο θελω κ.τ.λ.

 

γιατι οπως λενε κ στο χωριο μου, ειχες κ στο χωριο σου 1080p; :P

θελω να πω πολλα ζητας μαλλον τελικα, γι αυτο κδεν βρισκεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι κάτι τρομερό, 1 λεπτό θα σου πάρει το muxing.

Άλλωστε κάτι τέτοια site συχνά πυκνά είναι down. Τέλος πάντων, αυτό ήταν παρένθεση.

 

Με IDM, με 2 κλικ κατεβάζεις ότι βίντεο και ήχο κινείται στο internet. Ούτε να περιμένεις ούτε τίποτα. Και από Web TV.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just_Gamer, για δοκίμασε λίγο το 4kdownloader , του δίνεις youtube link και κατεβάζει κανονικά 1080p ;)

(Δείγμα: Amazing Nature full HD / ~4 λεπτά / 1080p)

 

PS: και το IDM κατεβάζει 1080p κανονικά. Και webtv... (thanx GMod B))

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι οπως λενε κ στο χωριο μου, ειχες κ στο χωριο σου 1080p; :P

θελω να πω πολλα ζητας μαλλον τελικα, γι αυτο κδεν βρισκεις

Ποιος σου ειπε οτι δεν βρισκω?

 

Το clipconverter που σου ειπα το δοκιμασες καθολου να δεις οτι δουλευει μια χαρα και σχετικα γρηγορα για ολη αυτη τη διαδικασια που κανει?

 

Και πιστεψε με ΔΕΝ ζηταω καθολου πολλα ζηταω κατι το φυσιολογικο να μπορω να κατεβασω ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ βιντεο υπαρχει στο youtube.

Δεν νομιζω οτι αυτο ειναι κατι το τοσο τρομερο και δυσκολο που ζηταω.

Δεν είναι κάτι τρομερό, 1 λεπτό θα σου πάρει το muxing.

Άλλωστε κάτι τέτοια site συχνά πυκνά είναι down. Τέλος πάντων, αυτό ήταν παρένθεση.

 

Με IDM, με 2 κλικ κατεβάζεις ότι βίντεο και ήχο κινείται στο internet. Ούτε να περιμένεις ούτε τίποτα. Και από Web TV.

Το συγκεκρημενο site δεν μου εχει τυχει ποτε μα ποτε να ειναι down.

Και εδω εχεις αδικο δεν ειναι μονο 1 λεπτο ειδικα αν ο υπολογιστης που θελεις να κανεις χειροκινητα ολη αυτη τη διαδικασια ειναι παλιος τοτε θα σου παρει τρομερα πολυ περισσοτερο απο 1 λεπτο και με πολυ περισσοτερα κλικ κ.τ.λ.

Just_Gamer, για δοκίμασε λίγο το 4kdownloader , του δίνεις youtube link και κατεβάζει κανονικά 1080p ;)

(Δείγμα: Amazing Nature full HD / ~4 λεπτά / 1080p)

 

PS: και το IDM κατεβάζει 1080p κανονικά. Και webtv... (thanx GMod B))

Αυτο ειναι εντελως ξεχωριστο προγραμμα κατι που δεν με ενδιαφερει.

Εχω βρει το clipconverter που δεν ειναι προγραμμα και δεν χρησιμοποιει τον επεξεργαστη ή οτιδηποτε αλλο απο τους πορους του συστηματος μου απλα κανει οτι κανει και οταν τελειωσει κατεβαζω το αποτελεσμα κατι που πιστευω ειναι απιστευτα πρακτικο και ευκολο.

 

 

Κατι που δυστυχως δεν εχω βρει να κανει καποιο mozilla firefox plugin ειναι να μπορει να κατεβασει οποιοδηποτε βινττεο σε οποιαδηποτε αναλυση καποιου web-tv καναλιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εδω εχεις αδικο δεν ειναι μονο 1 λεπτο ειδικα αν ο υπολογιστης που θελεις να κανεις χειροκινητα ολη αυτη τη διαδικασια ειναι παλιος τοτε θα σου παρει τρομερα πολυ περισσοτερο απο 1 λεπτο και με πολυ περισσοτερα κλικ κ.τ.λ.

Προφανώς δεν έχεις ιδέα από επεξεργασία βίντεο. (Μην το πάρεις στραβά, απλά αυτό δείχνεις)

Το 1 λεπτό το είπα για να είμαι καλυμμένος ότι σύστημα και να έχεις.

1080p βίντεο από youtube, 50min. 1.36GB,  3234kbps, 12 δευτερόλεπτα για την πολύπλεξη με τον i7 920. 5+ χρόνων επεξεργαστής. (Τώρα αν έχει κάποιος P4 μπορεί να πάρει λεπτό.)

Το Clip Converter για το ίδιο βίντεο, χρειάστηκε 80 δευτερόλεπτα για να μου δώσει το download link. Όσο για τα κλικς... lol... πετάς μέσα στο πρόγραμμα τα 2 αρχεία και πατάς Multiplex.

 

Βεβαία εγώ μια εναλλακτική σου έδωσα. (2 για την ακρίβεια) Εσύ αποφασίζεις, αλλά μην μας λες ότι έχουμε και άδικο.

 

Ps. Θα με θυμηθείς όταν θα θες να κατεβάσεις και θα είναι down...

 

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον επειδη εχετε κανει την τριχα τριχια αλλο να επεξεργαζεσαι ενα οποιοδηποτε βιντεο στον υπολογιστη σου που για να εχεις i7 επεξεργαστη παει να πει οτι εχεις δωσει αρκετα λεφτα και αλλο να το κανει ενας αλλος δυνατοτερος υπολογιστης(Οχι απο τον intel i7 αλλα γενικως) και δεν ειναι μονο τα λεπτα που κανει για να ολοκληρωθει η εργασια αλλα γενικοτερα οτι πρεπει να εχεις καποιες αλφα γνωσεις για βιντεο κ.τ.λ.

 

Εγω προσωπικα βασικες γνωσεις βιντεο και επεξεργασια βιντεο και εικονας εχω αλλα βαριεμε να καθομαι να φτιαχνω ρυθμίσεις, κωδικοποίηση κ.τ.λ. για να εχω ενα θεμιτο αποτελεσμα.

 

Βεβαία εγώ μια εναλλακτική σου έδωσα. (2 για την ακρίβεια) Εσύ αποφασίζεις, αλλά μην μας λες ότι έχουμε και άδικο.

Ακριβως το ιδιο ισχυει και για εσενα ομως ετσι.

 

Και για να τελειωνουμε για να το κανω χειροκινητα οπως λες πρεπει να κανω τα παρακατω βηματα πολυ χονδρικα:

 

01. Κατεβαζω το βιντεο 1080p χωρις ηχο αφου το youtube δεν σε αφηνει στα 1080p να κατεβασεις και τον ηχο

02. Κατεβαζεις μονο τον ηχο του παραπανω βιντεο

03. Χρησιμοποιεις ενα προγραμμα για την ενωποιηση του βιντεο + ηχου σε ενα αρχειο(Μπορεις ακομα ποιο απλα με το προγραμμα mkvtoolnix να ενωσεις τα δυο κομματια σε ενα mkv αρχειο)

04. Κανεις τις τελικες ρυθμησεις π.χ. αναλυση, κωδικοποιηση, βηματα επεξεργασιας κ.τ.λ.

05. Βλεπεις το τελικο αποτελεσμα.

 

Ε απο ολα τα παραπανω απλα επιλεγω να πατησω το κουμπι mp4 στο κουμπι του οποιου βιντεο θελω και στο νεο παραθυρο του clipconverter διαλεγω το 1080 και μετα απλα start και περιμενω να τελειωσει και να μου εμφανισει το download κουμπι.

Πιστευω αυτο ειναι πολυ λιγοτερη ταλαιπωρία απο το χειροκινητο που προτεινεις εσυ.

 

 

Ο καθε ενας με τα γουστα και τις προτημησεις του λοιπον.

Και πιστεψε με αν υπηρχε πολυ ποιο ευκολο plugin για ολα μα ολα τα youtube videos θα τον προτημουσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε να προτεινετε καποιο plugin που να μπορουμε να κατεβασουμε οποιοδηποτε βιντεο του youtube σε οποιαδηποτε αναλυση και διαρκεια και αν ειναι?

 

Τωρα αν το ιδιο plugin δουλευει και σε αλλα site οπως το dailymotion ειναι καλοδεχουμενο.

 

οι δυο καλυτερες λυσεις ειναι: 

 

Internet Download Manager

JDownloader

 

Απο τα addons, προτεινω:

 

Υοutube Center

Youtube MP3 Podcaster 

Video DownloadHelper

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως για δοκιμασε το clipconverter.cc ειναι απο τα καλυτερα plugins για να κατεβασεις οποιοδηποτε βιντεο υπαρχει στο youtube.

 

Και το youtube center ειναι ενα παντελως αχρηστο plugin αφου το μονο που κανει ειναι να κεντραρι το παραθυρο που παιζουν τα βιντεο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...