Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαι ομως μπορω...

@-moz-document url(about:newtab) {
  #newtab-search-container { display:none !important; }
  #newtab-margin-undo-container { display:none !important; }
  } 

Βάζω αυτό στο userContent.css και επανερχεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Kαι ομως μπορω...

@-moz-document url(about:newtab) {
  #newtab-search-container { display:none !important; }
  #newtab-margin-undo-container { display:none !important; }
  } 
Βάζω αυτό στο userContent.css και επανερχεται

 

Αυτο δεν ειναι ρυθμιση. Βασικα οτιδηποτε στο userContent.ccs δεν ειναι ρυθμιση, αλλα εξαναγκασμενη μορφοποιηση του interface του ff.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην εκδοση 31 πανω απο τα εικονιδια υπάρχει αυτό στο about:newtab

http://i.imgur.com/qai4jC8.jpg

Δεν μπορεις πατωντας δεξι κλικ και customize να την βγαλεις εντελως με drag & drop?

Εγω π.χ. εχω την εκδοση 31 και δεν μου την εβγαλε καθολου αλλα γι' αυτο φταιει μαλλον αυτο το plugin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Anubis13, ευχαριστώ πολύ, δούλεψε τέλεια. Πριν από λίγο έκανα την αναβάθμιση και είδα αυτήν την αηδία, μπήκα από περιέργεια να δω αντιδράσεις πριν αρχίσω να το ψάχνω, και χάρη σ'εσένα δεν πρόλαβα καν να εκνευριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχετε ανοιχτους τους σελιδοδεικτες και απλα σερφαρετε σε μια - δυο σελιδες μετα οταν πατε στους σελιδοδεικτες και πατησετε σε μια κατηγορια δεν σας κολλαει για μερικα δευτερολεπτα?

 

Δεν σας ανοιγει δηλαδη στιγμιαια τους σελιδοδεικτες.

 

Σας το κανει κι εσας αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το x στις καρτελες

 

Τελικα δεν βγαλανε το x απο τις καρτελες γενικα. Βγαλανε την δυνατοτητα να το βγαλεις ή να το βαλεις μονο στην ενεργη καρτελα ή τερμα δεξια στην tab bar. Ολες οι καρτελες εχουν x και αυτο δεν αλλαζει, μιας και αφαιρεθηκε το browser.tabs.closeButtons εντελως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην 31 λες ε; ναι, το προσεξα, με το που εβαλα αυτη την εκδοση γεμισα x αριστερα κ δεξια των tabs, αν κ χρησιμοποιω κ tab mix plus, rollback στην προηγ εκδοση κ θα περιμενω να βγαλει update το tab mix plus για να την περασω

 

edit: μολις το εκανα, πρωτα update το tab mix κ μετα τον firefox κ τα x εξαφανιζολ, τζετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα γιατι στους σελιδοδεικτες ενω ειχε εικονιδιο για να κλεισει(Ξερετε το χ πανω δεξια) τωρα δεν εχει?

 

Υπαρχει τροπος να το εμφανισω παλι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι εχω προσθετα εχω και κυριως αυτο to plugin που ισως ειναι υπευθυνο γι' αυτο αλλα αυτο το plugin το ειχα και πριν την εκδοση 31 και μια χαρα ειχε το εικονιδιο εξοδου στους σελιδοδεικτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας..εδω κ 2-3..χρονακια..αντιμετωπιζω σοβαρο προβλημα στο browser....κ στο μοτζιλλα κ σε ολους..7 στις 10 φορες,μου κολλαει,παγωνει η οθονη,και βγαζει προβλημα στον φλασ πλευερ..flash player crush..

.εχω αλλαξει ολες τις εκδοσεις της adobe..εχω δοκιμασει τα παντα αλλα τιποτα..απλα τα νευρακια..γινονται ..σμπαραλια..μαλιστα πολλες φορες μαυριζει η οθονη του περιηγηητη..

αν καποιος εχει ιδεα ας βοηθησει..εχω σπασει το πισι..πολλες φορες..μηπως φταiει ιποτα αλλο?software h hard ware?εχω win7 home premium γνησια..

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας αρχίσουμε με τα απλά.

Λες ότι έχεις δοκιμάσει όλες τις εκδόσεις του flash και πάντα είχες κρασαρισματα.

Άρα να υποθέσω ότι τώρα έχεις την τελευταία 14.0.0.145;

 

Ο FF είναι ενημερωμένος; Έκδοση 31.

 

Σε καινούριο προφίλ έχεις δοκιμάσει αν το κάνει;

 

Από GPU Drivers είσαι ενημερωμένος; Διότι μάλλον είναι αυτό το πρόβλημα σου.

Αν δεν υπάρχουν καινούργιοι drivers, μπορείς να δοκιμάσεις κάποια έκδοση λίγο πριν την τελευταία.

Αν έχεις κάποιο laptop με πειραγμένους drivers από τον κατασκευαστή του laptop, ίσως βρεις drivers από αλλού, αλλά θέλουν δοκιμή. Δεν είναι σίγουρο ότι θα παίζουν σωστά.

Αυτό πάντως που μπορείς να κάνεις (αφού ελέγξεις τα παραπάνω) είναι να απενεργοποιήσεις το hardware acceleration μέσα από τον flash player.

 

Και μετά βλέποντας και κάνοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...