Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φιλε δε βγαζω ακρη με τον οδηγο της καρτας που λεγαμε..μπηκα σε οτι σιτε ειπες..αλλα δε βγαζω ακρη..το aida..bgazei ayta..

CPU Type DualCore Intel Core i3-540, 3066 MHz (23 x 133)

Motherboard Name Foxconn H55MXV (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

3D Accelerator Intel HD Graphics

τωρα απο τσιπακια κ τετοια..δε ξερω τιποτα..

Από ότι βλέπω, η intel έχει σταματήσει να βγάζει drivers για την κάρτα σου.

Ο τελευταίος είναι αυτός: Version: 15.22.58.64.2993

Ο προηγούμενος είναι αυτός: Version: 15.22.57.64.2827

Είναι για Windows 7 x64.

 

Αν έχεις x32 από εδώ επέλεξε το λειτουργικό που έχεις και θα σου αφήσει τα αντίστοιχα αποτελέσματα.

Αυτά που γράφουν αυτό "This driver is intended for developers and IT professionals" δεν είναι για σένα.

 

Αν εξακολουθείς να έχεις πρόβλημα, κανε αυτό που πρότεινε ο Gtr34 και ο Killik.

Αν συνεχίζει, απενεργοποίησε το hardware acceleration μέσα από τον flash όπως σου έγραψα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόνο όταν πατάω άνοιγμα δεσμού σε νέο παράθυρο.

Δεν συμβαίνει συνέχεια.

Γίνετε μόνο σε σελίδες που περιέχουν flash περιεχόμενο. Είναι πρόβλημα του flash.

Απενεργοποιώντας το Protected Mode δεν το κάνει.

 

Προσωπικά όμως δεν με ενοχλεί γι' αυτό και δεν πρόκειται να απενεργοποιήσω το Protected Mode.

Δουλεύω με tabs κυρίως, αλλά και από ότι βλέπω το κάνει μόνο μια φορά μετά που ανοίξεις τον ff.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια την καλημεραααα μου θα ηθελα να μου πειτε τι ειναι αυτο το πραγμα που μου βγαζει και πως το διορθωνω:

 

post-242068-0-82150900-1407049709_thumb.png

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@theios257, κάποιο πρόβλημα με το Skype addon. Υπάρχει αναφορά εδώ αν θες να το παρακολουθείς.

 

Κατ αρχήν CTRL+SHIFT+A (Addons) --> κ disable -ή remove αν γίνεται- το Skype Extension. Δοκίμασε έτσι να δεις τι γίνεται. ;)

Θα σου πρότεινα να αφαιρέσεις γενικότερα το skype addon αν δεν το χρειάζεσαι. Control panel > Programs > Uninstall Programs > αφαίρεσε το "Skype Click To Call".  (οχι το skype).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@theios257, κάποιο πρόβλημα με το Skype addon. Υπάρχει αναφορά εδώ αν θες να το παρακολουθείς.

 

Κατ αρχήν CTRL+SHIFT+A (Addons) --> κ disable -ή remove αν γίνεται- το Skype Extension. Δοκίμασε έτσι να δεις τι γίνεται. ;)

 

Θα σου πρότεινα να αφαιρέσεις γενικότερα το skype addon αν δεν το χρειάζεσαι. Control panel > Programs > Uninstall Programs > αφαίρεσε το "Skype Click To Call".  (οχι το skype).

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου τα εσβησα και τα δυο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν δουλεύει ο ορθογραφικός έλεγχος; Από εδώ κατέβασα τα Ελληνικά αλλά τίποτα.

 

Υ.Γ. Βασικά θέλει να τον επιλέξεις σε ποια site θες να είναι ενεργοποιημένος. Το πρόβλημα είναι τώρα ότι όταν έχω το ελληνικό λεξικό, μου βγάζει λάθος τα αγγλικά και το αντίθετο. Ξέρουμε πως να έχουμε ορθογραφικό έλεγχο και για τις δυο γλώσσες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tον τελευταιο καιρο αν γραψω κατι στη μηχανη αναζητησης του google, αντι να εμφανισει τα αποτελεσματα, μου ανοιγει ενα παραθυρο που λεει: "επιλεξατε να ανοιξετε ενα εγγραφο με μορφη αρχειου .txt..." και εχει εξ'ορισμου στις επιλογες να ανοιξει με το notepad κλπ.

 

Αν κανω ακυρωση και ανοιξω νεα καρτελα και ξανα κανω αναζητηση και enter, λειτουργει οκ, μεχρι να το ξανα εμφανισει υστερα απο καποια ωρα, αφου κανω μερικες αναζητησεις ακομα.

 

Λυνεται αυτο το προβλημα βρε παιδια. ? Τι φταιει. ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δοκίμασε σε safe mode (Alt+H --> Help ---> Restart With Addons Disabled).

Αν δεν φταίει κάποιο addon που έχεις βάλει, μου μυρίζει conduit ή κάτι παρόμοιο. :fear:

 

Εννοειται αν δουλέψει σε safe mode, disable όλα τα addons και enable ένα-ένα, δοκιμάζοντας ταυτόχρονα αν βγάλει το πρόβλημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια χαζή ερώτηση:

 

Έχω βάλει 4 φίλτρα στο adblock edge. Easy list (default), easy privacy+easy list, malware domains, fanboy's social blocking list.

Το πρώτο που είναι default να το σβήσω; Είναι μαζί με το δεύτερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια χαζή ερώτηση:

 

Έχω βάλει 4 φίλτρα στο adblock edge. Easy list (default), easy privacy+easy list, malware domains, fanboy's social blocking list.

Το πρώτο που είναι default να το σβήσω; Είναι μαζί με το δεύτερο;

 

Εγω προσωπικα χρησιμοποιω το adblock plus και ειμαι μια χαρα ευχαριστημενος....

 

Εσυ με αυτο το adblock edge εισαι ικανοποιημενος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...