Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν χρησιμοποιω τετοιου ειδους addons. Βασικα, μονο ublock origin (adblock plus παλιοτερα), downloadhelper χρησιμοποιω απο παντα, συν τα classic theme restorer και click to play per element για να καλυψω τις αναπηριες που αποκτα ο ff οσο περνανε τα χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το click to play per element ειχα πει πριν 2 χρονια σχεδον εδω, και τοτε εσυ με ειχες ρωτησει παλι :P

 

http://www.insomnia.gr/topic/402598-mozilla-firefox-ερωτήσεις-προβλήματα-και-λύσεις/page-206#entry53970661

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα στο www.speedtest.net παντα οταν πατησω start μου βγαζει λαθος για το flash κατι που παλιοτερα δεν το εκανε.

 

Δηλαδη εσυ μου προτεινεις να εγκαταστησω αυτο το plugin στον firefox 52?

 

Δηλαδη αυτο που κανει το παραπανω plugin ειναι να παιζει το καθε flash κομματι της καθε σελιδας μονο οταν πατας πανω του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να μην εχεις ενημερωμενο flash και να σου βγαζει το λαθος. Τσεκαρε τι εχεις και αν ειναι η τελευταια εκδοση στη σελιδα εδω

 

http://www.adobe.com/software/flash/about/

 

Ναι, αυτο κανει το addon που λεω, αλλα θελει και σεταρισμα οπως λεει στις οδηγιες στη σελιδα του. Αλλα αν δεν σε απασχολει η συγκεκριμενη συμπεριφορα του ff, δεν εχει νοημα να μπλεχτεις παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την τελευταια εκδοση εχω(24.0.0.221).

Το τσεκαρω συχνα αλλωστε παρολο που το εχω βαλει να το ελεγχει και αυτοματα.

 

Αυτο ειναι το προβλημα που μου βγαζει καθε φορα που τελειωνει το speedtest.

image.jpg

 

Οσο αφορα το password exporter το εφτιαξε ο δημιουργος του και πλεον δουλευει κανονικα και στην εκδοση 52.0

Επεξ/σία από JUST-GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

μια ερωτηση παιδια, σε firefox ανοιγουν σε φιλο μου ΠΟΛΛΕΣ καρτελες του stoiximan.gr . Και σε μενα ανοιγει ομως

1 καθε φορα... σε αυτον μεχρι και 25 κλεινει καθε φορα... εχω ελεγξει με malwarebyte και δε βρηκε κατι. Εχει win10

λαπτοπ. Δεν ειδα κατι περιεργο στο laptop παει μια χαρα. Τι να φταιει λιγο κουφο ειναι... αν βαλω adblock θα σωθει

η δουλεια ? Καμια λυση ? εχετε ακουσει-δει κατι εσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα το stoximan.gr το πεταει απο διαφορα site. Πως θα το εξολοθρευσω απο ολα γενικα η εστω στα περισσοτερα

ωστε να μην ανοιγει πανω απο 1-2 παραθυρα? Θα το δοκιμασω απλα το ρωταω προκαταβολικα! Ευχαριστω παντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Adblock εχεις? Γενικα, οχι το adblock plus πχ, εχε και το ublock origin. Αν οχι, βαλε asap!

Επισης, μερικες σελιδες εχουν js που πεταει τη διαφημηση με το που θα γινει κλικ πανω στη σελιδα, ακομα και σε κενο χωρο. Εκει δεν το γλυτωνεις με τιποτα το popup.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τωρα τελευταια βλεπω μεγαλη χρηση μνημης ακομα και σε ενα πολυ απλο site

Βλεπω κατι οδηγιες εδω

https://support.mozilla.org/t5/Firefox-is-slow-or-stops-working/Firefox-uses-too-much-memory-RAM-How-to-fix/ta-p/562

 

 

 

post-40128-0-85620500-1491051950_thumb.jpg

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...