Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

περιμενε να βγει ο 57, λογικα θα λυσει το προβλημα της μνημης γιατι οταν κλεινεις ενα tab, θα σκοτωνει αμεσως το αντιστοιχο process του και η μνημη θα αδειαζει πιο γρηγορα.

 

Λογικά έρχεται και σεισμός με την κυκλοφορία της final.

Μιλάμε για browser σφαίρα που τους πατάει όλους κάτω για πλάκα!

Υπομονή λίγες μέρες ακόμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε βρεί κάτι παρόμοιο σε full black theme αντι του FT Deep Dark που δεν υποστηρίζεται πια στην 57 quantum version?

Το default "Dark" δεν σου κάνει; (Δεν usara το Deep Dark και δεν ξέρω πως είναι, sorry άμα πέταξα κοτσάνα..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχισε τα κουλα ο firefox, δε ξερω αν παιζει ρολο που εχω επιλεξει να κλεινουν καποια δεδομενα, cookies και ιστορικα κατα την εξοδο αλλα καμια φορα οταν κλικαρω να ανοιξει ο firefox τρωει μια καθυστερηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιμενε να βγει ο 57, λογικα θα λυσει το προβλημα της μνημης γιατι οταν κλεινεις ενα tab, θα σκοτωνει αμεσως το αντιστοιχο process του και η μνημη θα αδειαζει πιο γρηγορα.

το θέμα μου είναι οτι ελάχιστες σελίδες ειναι αυτές που κλείνω,απο τις 6 καρφιτσωμένες άντε να ανοίγω αλλες 2-3 για τιποτα εξωτερικά λινκς κλπ.

Το βασικό σερφάρισμα γίνεται απο τις καρφιτσωμένες σελίδες που δεν κλείνουν ποτέ παρα μόνο στο κλείσιμο του firefox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν βγει ο 57 σαν stable, εσυ απλα θα περασεις στον 58, γιατι πλεον εισαι στο καναλι των beta releases, αφου εβαλες τον 57 τον καιρο που αυτος ηταν στο καναλι των beta.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιο addon που να σου δεινει τη δυνατοτητα με δεξι κλικ σε καποιο συνδεσμο να στο ανοιγει ακριβως στο ιδιο tab που εισαι χωρις να ανοιγει νεο και απλα να αντικαθιστα το tab το οποιο ηδη εισαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι γίνεται με το firefox τον τελευταίο καιρό ειναι για πολλές κλωτσίες και δεν ξέρω τι φταίει , μπορεί πχ να εχω 2 3 tabs ανοιχτά και κανω scroll καποιο παράθυρο και ειναι σαν να έχει lag κανει ενα σαν κόλλημα για 2 3 sec και μετα πάει κατω το scrolling και μετα ξανά το ίδιο , το ίδιο και στο youtube ανοίγω ενα αλλα βίντεο η πατάω κάπου κάνει μια καθυστέρηση σε οποιαδήποτε ενέργεια για μερικά secs και μετα συνεχίζει.

 

Όταν τον κλείνω και τον ανοίγω στρώνει για λίγο και μετα τα ίδια , δηλαδή μονο smooth δεν ειναι πλέον τα πράγματα και δεν ξέρω τι ειναι , αντιθέτως σε edge και chrome ειναι μια χαρά τα πράγματα , δεν ξέρω αν εχει αλλος παρόμοια προβλήματα αλλα στο τσάκ ειμαι μετα απο τόσα χρόνια να τον στείλω αδιάβαστο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα που να δεις με το νεο firefox 57 που αλλαζουν ολη του τη δομη.

Ναι μεν θα ειναι ποιο γρηγογρο αλλα σχεδον οτιδηποτε addons/plugins εχεις εγκατεστημενο στο firefox εως τωρα θα σταματησει να δουλευει.

 

Κοινως θα πρεπει να στεισουμε το firefox απο την αρχη με το να βρουμε addons/plugins για το νεο firefox 57 που να κανουν τη δουλεια που θελουμε και να ειναι πλεον συμβατα με αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...