Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειναι νεα εκδοση ειναι φοβερη οντως γρηγορος ενας αλλος  firefox, φυσικα η καταργηση των παλαιων addons βαραει αμεσως ματι, εξαλλου ο firefox ηταν συνωνυμο του customization τωρα τι θα γινει το μελλον θα δειξει.

θα επρεπε να σε ενοχλει γτ η 59 esr δεν θα υποστηριζει πλεον τα παλια npapi

και; δεν θα παιζουν τα sites/τα addons; τι;

μια χαρα παιζουν εδω που ειμαι ολα, τα παντα ομως, γιατι να αλλαξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια καλησπερα....τι βλεπω σημερα;;;μπηκε ο νεος mozilla firefox ? Εγινε μια ενημερωση & τσουκ μπηκε το καινουργιο...πιστευω να ειναι ολα οκ....και εννοειται καλυτερα...για να δουμε & αλλες εντυπωσεις εδω μεσα απο φιλους....αντε,να τον χαιρομαστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά η 52 είναι ήδη παλιά και παίρνει μεν security updates αλλά όχι όλα, μόνο τα critical. Και όταν πάει σε 59 η esr μετά η 52 δεν θα παίρνει κανένα security update. Αυτό είναι κακό. Εγώ μάλλον θα πάω σε waterfox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντος η αλλάγη είναι πολύ καλή,για να δούμε τα κολίματα έφυγαν;;αύτο ήταν το πρόβλημα μέχρι τώρα στις εκδόσης!Για΄τι και ο google chrome δεν έιναι ότι καλύτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντος η αλλάγη είναι πολύ καλή,για να δούμε τα κολίματα έφυγαν;;αύτο ήταν το πρόβλημα μέχρι τώρα στις εκδόσης!Για΄τι και ο google chrome δεν έιναι ότι καλύτερο

Απ ότι βλέπω όλο αυτό το διάστημα που είχα αφήσει τον firefox για το γενικό θέμα που είχε με την σελιδοποίηση της μνήμης και τους πόρους που επερνε απο τον επεξεργαστή παρατήρησα λοιπόν στον chrome ότι και αυτός κάπου εκεί ήταν άλλα λίγο καλύτερα δεν έχει τόσα θέματα πιστεύω ότι στον καινούριο firefox φτιάχτηκαν αυτά τα bugs που είχε και πλέον μπορούμε να τον ξανά δουλέψουμε όπως παλιά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και; δεν θα παιζουν τα sites/τα addons; τι;

μια χαρα παιζουν εδω που ειμαι ολα, τα παντα ομως, γιατι να αλλαξω;

Δεν σου ειπε καποιος να τον αλλαξεις αλλα το οτι η πλειοψηφια παλιων προσθετων δεν δουλευει ποια εχει ξενερωσει πολυ κοσμο αναμεσα τους κι εμενα γιατι ειχα καποια προσθετα που με βοηθουσαν πραγματικα και τωρα θα πρεπει παλι ειτε να ξαναβρω καποια αλλα που να κανουν την ιδια δουλεια ή να περιμενω να αναβαθμησουν αυτα που ηδη εχω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεος ρε παιδια.

Μπορει πραγματικα να ειναι η καλυτερη εκδοση ff αλλα δεν μπορουν να βαλουν τα tabs on bottom by default???

Υπαρχει κανεις που να τον βολευουν πανω, πραγματικα απορω με το πως σκεφτονται...

Επισης θελει κλικ ακριβειας γιατι το οριζοντιο υψος της bookmark toolbar ειναι ελαχιστο.

Χωρια που οι φακελοι ειναι διαφανεις αντι να εχουν το κλασικο κιτρινο χρωμα τον windows.

Γιατι αλλαγες σε κατι που εχει συνηθισει ο κοσμος και δεν επηρεαζει αποδοση/λογισμικο???

Παλι καλα δουλευει το ublock και διαβασα θα βγει σημερα και το no-script.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεος ρε παιδια.

Μπορει πραγματικα να ειναι η καλυτερη εκδοση ff αλλα δεν μπορουν να βαλουν τα tabs on bottom by default???

Υπαρχει κανεις που να τον βολευουν πανω, πραγματικα απορω με το πως σκεφτονται...

Επισης θελει κλικ ακριβειας γιατι το οριζοντιο υψος της bookmark toolbar ειναι ελαχιστο.

Χωρια που οι φακελοι ειναι διαφανεις αντι να εχουν το κλασικο κιτρινο χρωμα τον windows.

Γιατι αλλαγες σε κατι που εχει συνηθισει ο κοσμος και δεν επηρεαζει αποδοση/λογισμικο???

Παλι καλα δουλευει το ublock και διαβασα θα βγει σημερα και το no-script.

 

??????????

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θετική εμπειρία μέχρι στιγμής, ερχόμενος από πολλά χρόνια χρήσης chrome. Για ad-block έβαλα το προτεινόμενο u-block origin και δουλεύει μια χαρά μέχρι στιγμής. Θέλω να περάσω καμιά βδομάδα πρωτού αποφασίσω να τον κρατήσω ως προεπιλεγμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το ad-block plus μπορεις να βαλεις το εκαναν και συμβατο με την εκδοση 57.

 

Αν εχει βρει καποιος κατι απο τα παρακατω προσθετα που να δουλευει και στην εκδοση 57 ας μου πει λινκ.

Να καθαριζει το ιστορικο καθε σωστα κατεβασμενου αρχειου κατι σαν αυτο που εκανε το s3 download manager

Κατι παρομοιο με αυτο password exporter & tab mix plus.

 

Τωρα αν μπορεσουμε να βρουμε και κατι που να κανει οτι εκανε το classic theme restorer θα ειναι οτι καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχεση με το address bar  (νομιζα εννοειται) :huh:

 

Λολ. Εγω εχω τα ταμπ πανω απο το address bar, αλλα τουλαχιστον καταλαβα τι εννοεις :D Νομιζω οτι ηθελες να ειναι στη βαση της οθονης σου και ολοι οι αλλοι ημασταν ανωμαλοι :D:D:D:D:D:D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεος ρε παιδια.

Μπορει πραγματικα να ειναι η καλυτερη εκδοση ff αλλα δεν μπορουν να βαλουν τα tabs on bottom by default???

Υπαρχει κανεις που να τον βολευουν πανω, πραγματικα απορω με το πως σκεφτονται...

Επισης θελει κλικ ακριβειας γιατι το οριζοντιο υψος της bookmark toolbar ειναι ελαχιστο.

Χωρια που οι φακελοι ειναι διαφανεις αντι να εχουν το κλασικο κιτρινο χρωμα τον windows.

Γιατι αλλαγες σε κατι που εχει συνηθισει ο κοσμος και δεν επηρεαζει αποδοση/λογισμικο???

Παλι καλα δουλευει το ublock και διαβασα θα βγει σημερα και το no-script.

 

<<Χωρια που οι φακελοι ειναι διαφανεις αντι να εχουν το κλασικο κιτρινο χρωμα τον windows.>>.....Πραγματικα,αυτο με τους φακελους ειναι πολυ ενοχλητικο.....γιατι το καναν ετσι ρε γαμωτο;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...