Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θετική εμπειρία μέχρι στιγμής, ερχόμενος από πολλά χρόνια χρήσης chrome. Για ad-block έβαλα το προτεινόμενο u-block origin και δουλεύει μια χαρά μέχρι στιγμής. Θέλω να περάσω καμιά βδομάδα πρωτού αποφασίσω να τον κρατήσω ως προεπιλεγμένο.

Αναθεωρώ για το u-block... Πριν λίγο μου έφαγε ένα κόλλημα και άνοιξε 250 tabs... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεος με τα TABS. ΤΑ θελω ποιο κατω οπως παλια. Καλά τα είπε και ο φίλος από πάνω. Αβολα εκεί ψηλά. Δοκιμασα κατι προτεινομενα αλλα κανενα δε μου δουλεψε.

Υπομονη μαλλον να βγει classic theme... γρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ

 

* Απο ταχυτητα παει σφαιρα παντως!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω κι εγω με τα tabs αν βρειτε καποιο προσθετο που πραγματικα να τα βαζει στο κατω μερος οπως εκανε παλια το tab mix plus σας παρακαλω πολυ αναφερτε το εδω με το λινκ του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η διαφορά στην ταχύτητα είναι εμφανής
ο νέος σχεδιασμός μου άρεσε αν και θα ήθελα λίιγες παραπάνω δυνατότητες παραμετροποίησης του interface

για τα add ons δεν έχω άποψη μιας και χρησιμοποιώ μόνο adblock plus,το οποίο φαίνεται να λετουργεί χωρίς προβλήματα

 

το μόνο πρόβλημα που παρατήρησα είναι οτι βλέποντας βίντεο στο youtube,κάποιες φορές παγώνει στιγμιαία το βίντεο και συνεχίζει(δεν είναι πρόβλημα σύνδεσης,έχει ήδη φορτώσει το βίντεο)

Επεξ/σία από musiccc444
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα θέμα στο λαπτοπ εχω ανοιχτά 20-30 ταβ και πιάνει μνήμη περίπου 700-900 μβ

στο σταθερό αν ανοίξω πανω απο 3-4 ταβ ΞΕΚΙΝΑΕΙ η μνήμη στα 1,5 - 3,5 γιγα τι μπορεί να φταίει

γίνεται στα 3 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ βερσιόν του προγράμματος και μιλάμε για ίδιες σελίδες .και στα 2 μηχανήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έβαλα και το ξανά έβαλα έστρωσε πολύ καλά!Παρατήρησα οτι η μνήμη φεύγει αρκετά ανάλογα με τις σελίδες που ανοίγεις,έχουμε κάτι για αυτό;;όσσο για το θέμα έβαλα το σκοτεινό και κόλισα και το διαστημική φαντασία και έδεσε το γλυκό.κάπου είχα διαβάσει οτι για να ρίξεις την κατανάλωση σε μνήμη μειώνεις τον αριθμό αποτύπωσης ιστορικού,κάπος έτσι ,γίνετε αυτό;; να το ψάξουμε;;έχω 4gb και φτάνει να τρώει το 60% με 4 σελιδές ανοιχτές!!


35mr3fk.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα καταλαβα, τα χαλια του chrome (που δεν ειναι μονο σελιδα και process, αλλα και addon και process, ετσι παει κι εδω; ), 

απορω πραγματικα τι της βρηκαν αυτης της αηδιας του multiprocess μαϊ ας μλκες,

μωρε esr 52 μεχρι θανατου!

κι αν βρεθει σελιδα που δεν παιζει, ε, πεταμε εναν internet explorer στην αναγκη,

ή κι εναν chrome που τον αναβαθμιζουμε και τον εχουμε στην ακρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 2-3 tabs ανοιχτά το πιάνει το 1gb η μνήμη,για να δώ 1,6gb άνοιξα 20 tabs

 

έκανα πλήρη απεγκατάσταση με διαγραφή αρχείων,προφίλ κλπ,μετά καθαρή εγκατάσταση και φαίνεται να έφυγε το κόλλημα με το youtube

δεν ξέρω αν έφταιγε αυτό,αλλά σε αρκετά βίντεο που είδα μετά την επανεγκατάσταση,δεν εμφάνισε πρόβλημα στην αναπαραγωγή
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινησανε και τα προβληματα.

 

Εμενα παλι μου παρουσιαζει ενα περιεργο προβλημα.

 

Σε πολλες σελιδες ενω εχει τελειωσει το φορτωμα μου δειχνει κανονικα μονο τη σελιδα που βλεπω γιατι αν σκρολαρω ποιο κατω δεν δειχνει τιποτα και πρεπει να περιμενω μερικα δευτερολεπτα για να μου φορτωσει και την υπόλοιπη σελιδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο νέος Μοζίλας είναι για τα πανηγύρια. 

ΠΟΣΗ ram πρέπει να έχω στο PC για να παίζει απροβλημάτιστα; 64Gb;

 

2 σελίδες άνοιξα με τα 4Gb που διαθέτω και κόντεψε να κρασάρει το σύμπαν...

 

Chrome και πάλι Chrome...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...