Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και περιμενω ακομα τους maintainers της διανομης μου να ετοιμασουν την 82, οποτε δεν μπορω να πω με 100% σιγουρια, τι σου εχει σαν προεπιλογη στο preferences > general > applications για το mailto ? 

2020-10-21-165628_1280x965_scrot.png

---edit
Περασα σε 82. Κανενα προβλημα λοιπον εδω. Αν εκει βαλω use tb μου ανοιγει το tb, αν βαλω use gmail, με παει στο gmail και αν βαλω use yahoo, με παει στο yahoo.

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά είχε πρόβλημα ή αγγελία παιδιά. 

 

Σε άλλες αγγελίες τις ανοίγει κανονικά με τον Firefox σε αυτήν όχι. 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, jim_p είπε

 

@perelevas 
Κανε εκκαθαριση των cookies. Αν οχι γενικη, τουλαχιστον αυτων που συνδεονται με το youtube και το google.

Και εκκαθάριση των cookies έχω κάνει πολλές φορές και απεγκατάσταση του firefox και ξανά εγκατάσταση έχω κάνει, δεν πιάνει τίποτα. 

Θα με κάνει να τον παρατήσω μετά από 15 χρόνια και βαλε αποκλειστικής λειτουργίας του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, perelevas είπε

Και εκκαθάριση των cookies έχω κάνει πολλές φορές και απεγκατάσταση του firefox και ξανά εγκατάσταση έχω κάνει, δεν πιάνει τίποτα. 

Θα με κάνει να τον παρατήσω μετά από 15 χρόνια και βαλε αποκλειστικής λειτουργίας του.

Στα περισσότερα άρθρα στο internet αναφέρουν KIS - Kaspersky - Antispam .

Έπεσε το μάτι μου και σε αυτό >>  https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/after-an-ms-upgrade-my-youtube-account-is-all/3b207b71-da98-475e-ac16-7e48e0ea21e3

Τώρα.... να είναι "δουλεία" της ms... τι να πω.

Δοκίμασες και με ένα καθαρό νέο προφίλ του firefox ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, htaccess είπε

Αυτό το link που πόσταρες είναι ακριβώς η περίπτωση μου.
Τώρα σαν τελευταία λυση σκέφτομαι να πετάξω το KIS και να αγοράσω ενα ESET internet security, αλλά φοβάμαι μην πετάξω τζάμπα και άλλα λεφτά ,γιατί το KIS το έχω αγορασμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λεω οτι φταιει ο Ρώσος που θα βγάλει και update σε λίγες μέρες γι'αυτό το λόγο:
https://community.kaspersky.com/kaspersky-internet-security-13/kis-2021-anti-banner-plus-firefox-plus-youtube-can-t-sign-out-moved-10949

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περιπτωση που καποιος εχει θεματα με εκτυπωσεις και κωδικους στον ff 82

According to Mozilla, Firefox users may experience crashes when using the new version, may get logged out of sites, and may experience printing issues.

Mozilla throttles rollout of Firefox 82 update
https://www.ghacks.net/2020/10/24/mozilla-throttles-rollout-of-firefox-82-update/

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, jim_p είπε

Σε περιπτωση που καποιος εχει θεματα με εκτυπωσεις και κωδικους στον ff 82

Mozilla throttles rollout of Firefox 82 update
https://www.ghacks.net/2020/10/24/mozilla-throttles-rollout-of-firefox-82-update/

Δηλαδή είχε δεν είχε πάλι έκανε την πατάτα της η Mozilla ε?

Καλά κάποιος πρέπει να την έχει μουτζώσει την εταιρία.

Αυτή με κάθε update να φτιάχνει και κάτι, αυτή όλο και κάτι χαλάει ή αφαιρεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχει υπάρξει ακόμα πρόγραμμα χωρίς bugs, ακόμα κι αυτά που νομίζουμε ότι δεν έχουν, έχουν.
Live with that.. 🤷‍♂️


Ιν αδερ νιουζ :

Αναφορά σε κείμενο

Mozilla is still investigating and trying to reproduce the issues that were reported. At least some of the reported issues related to crashes are caused by antivirus and security software such as Trend Micro Deep Security Agent, Digital Guardian or Symantec Endpoint Protect.

 

Επεξ/σία από pigeon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο παραμετροποιήσιμος browser (about:config/ user.js / userContent.css .....) από τον firefox, δεν υπάρχει. Όποιος θέλει να αποφεύγει τις παιδικές ασθένειες, υπάρχει και το Firefox extended support release.   :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/10/2020 στις 6:23 ΠΜ, jim_p είπε

Mozilla CEO tweets possibility of Firefox OS Phone
https://old.reddit.com/r/firefox/comments/ji9da2/mozilla_ceo_tweets_possibility_of_firefox_os_phone/

Αντε παλι απο την αρχη...

Μια 2ετία έζησε το FFOS από όσο θυμάμαι και όχι σε καμιά ναυαρχίδα κλπ... Καλώς ή κακώς, πέρα από Apple, οι υπόλοιποι (90%) έχουμε μείνει μόνο Android ως υποστηριζόμενο λειτουργικό σε smartphone. Από τα εναλλακτικά ζώντα, το Sailfish, χρόνια το παλεύει με ρυθμούς χελώνας, ενώ τα Fuschia OS και Harmony OS είναι μόνο κόνσεπτ για την ώρα. Όλα τα άλλα εγκαταλλήφθηκαν, άσχετα αν στην κοινότητα το παλεύουμε κάποιοι (Symbian, WindowsPhone κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά ΕΛΕΩΣ πια με την Mozilla.

Σε κάθε update όλο και κάτι χαλάει.

Πλέον στο 82.0.2 έχει χαλάσει την οριζόντια μπάρα που μέσω αυτής μπορείς να σκρολαρεις μια σελίδα δεξιά - αριστερά αν τη κόβει και δεν την εμφανίζει ολόκληρη.

 

Τι να πω πραγματικά όμως ρε Mozilla αν δεν μπορείς να βγάζεις σωστά update σταμάτα το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...