Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, htaccess είπε

Μπορείς να κάνεις όποια ιστοσελίδα θέλεις, όπως θέλεις, κάνοντας χρήση του userContent.css

Αν έχεις όρεξη για διάβασμα, μπορείς να ξεκινήσεις από εδώ > http://kb.mozillazine.org/index.php?title=UserContent.css :)

 

Όχι δεν έχω όρεξη για διάβασμα και νομίζω αν πειράξεις το εν λόγο αρχείο μπορεί σε επόμενη αναβάθμιση του firefox να χρειάζεται να το αλλάζεις πάλι.

Κάτι τέτοιο νομίζω είχα διαβάσει εδώ ότι κάποιοι που το είχαν αλλάξει με μια νεότερη έκδοση του firefox χρειάστηκε να το ξανά ρυθμίζουν.

Εν ολιγης αν είναι σε κάθε νέα έκδοση να πρέπει να το ρυθμίζεις προτιμώ να μείνω στα απλά επίσημα addons και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο παρά σε κάθε αναβάθμιση του firefox να υπάρχει η πιθανότητα να πρέπει να αλλάζω και αυτό το αρχείο από την αρχή.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν με απασχολεί να αλλάξω το αρχείο όπως προείπα. 

Έχει να προτείνει κάποιος καποιο addon ώστε να μην εμφανίζει καν τα παράθυρα που σε ρωτάνε για τα cookies; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά βλέπω το κάθε website όπως επιθυμώ (για να μην πω όπως γουστάρω και παρεξηγηθώ :) ) και σε όσες αναβαθμίσεις και άν έχω κάνει, δεν έχει πειραχθεί το παραμικρό από τα rules του userContent.css . ;)

Καλή Χρονιά ... Χρόνια Πολλά σε όλους !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν ολιγης δεν ξέρει κανείς κάποιο addon που απλά να μην εμφανίζει καν τα παράθυρα ερώτησης για τα cookies?

1 ώρα πριν, jim_p είπε

Κατάλαβα πάλι ένα κάρο πατάτες θα κάνουν και θα το κάνουν ακόμα πιο δύσχρηστο.

23 ώρες πριν, htaccess είπε

Προσωπικά βλέπω το κάθε website όπως επιθυμώ (για να μην πω όπως γουστάρω και παρεξηγηθώ :) ) και σε όσες αναβαθμίσεις και άν έχω κάνει, δεν έχει πειραχθεί το παραμικρό από τα rules του userContent.css . ;)

Καλή Χρονιά ... Χρόνια Πολλά σε όλους !!

Αν υπάρχει έστω και έτσι τρόπος να μην ξαναδώ ποτέ μου και σε κανένα site αυτό το παράθυρο ερώτησης για τα cookies πες το.

Αλλά πιστεύω σε κάθε firefox update να πρέπει να το αλλάζω πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις το δοκίμασα μόνο του.

Είναι απλά χάλια δεν συγκρίνεται σε καμία περίπτωση με το "I don't care about cookies" και σου έχω και παραδείγματα γι' αυτό.

Π.χ. στις σελίδες insomnia & messenger συνεχίζει και βγάζει το μήνυμα για τα cookies ενώ το παραπάνω addon στο site insomnia δεν τη βγάζει καν.

 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, jim_p είπε

Τι ακριβώς κάνει αυτό το "deplatforming" και έχουν λυσσάξει όλοι όπως λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mozilla VPN is now available for Linux, Mac, Windows, Android, & iOS
https://old.reddit.com/r/firefox/comments/kvx9t4/mozilla_vpn_is_now_available_for_linux_mac/

Αλλα σε συγκεκριμενες χωρες...

Για το deplatforming, απο τα λιγα που διαβασα και "αν καταλαβα καλα". Αν κανω καπου λαθος, ας με διορθωσει καποιος.
Με αφορμη τα γεγονοτα στην Αμερικη και την διαγραφη των λογαριασμων του Trump απο τα διαφορα social media, η mozilla βγηκε και ειπε οτι δεν αρκει μονο το deplatforming (= η απομακρυνση του εκαστοτε "κακου") δεν αρκει, πρεπει να υπαρχει κανονικο censorship κλπ. Συν κατι για τη διαφανεια στις διαφημησεις που δεν το καταλαβα :P
Η mozilla το ειπε αυτο, που πριν λιγο καιρο κλαιγοταν για το ανοιχτο ιντερνετ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...