Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! αποφάσησα να βάλω τα windows 7..και για το φρρμάτ,θα ήθελα να παρω τα ΠΑΝΤΑ απο τον firefox login απο όλες τις σελίδες,ιστορικό κλπ κλπ..πώς μπορώ να το κάνω αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καμια βοηθεια με το e-radio Κανεις;;;Δεν μου εμφανιζει καν τον Player στο παραθυρο!Μεχρι και το προσθετο επανεγκατεστησα αλλα τιποτα!!!!!!

απο εδω http://www.e-radio.gr/locations/athens.asp ακουτε κανονικα οποιον σταθμο και να επιλεξετε;

 

 

Μήπως ξέχασες να βάλεις αυτό;

 

http://www.techspot.com/downloads/4056-microsoft-windows-media-player-firefox-plugin.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 3.6 παιζει τζιτζι με τον 4 οχι

εβαλα το plugin(ηταν το πρωτο που δοκιμασα να επανεγκαταστησω)αλλα τιποτα δεν θελει να παιξει

Με τους αλλους φυλλομετρητες παιζει(το ξερω οτι παιζει με τους αλλους εννοειται^_^

 

κατι πρεπει να παιζει με το about:config

θα συνεχισω το ψαξιμο εκτος κ αν βρεθει καποια αλλη λυση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ο προηγουμενος ff 3.16 ειχε στο βοηθεια-->ελεγχος για νεες εκδοσεις ,ενω δεν βλεπω αυτην την εφαρμογη στον ff 4 ,μηπως την εχει ανακαλυψη καποιος καπου αλλου ? η θα πρεπει να μπαινουμε στην κεντρικη σελιδα για να δουμε αν υπαρχει update εκδοση ?.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ο προηγουμενος ff 3.16 ειχε στο βοηθεια-->ελεγχος για νεες εκδοσεις ,ενω δεν βλεπω αυτην την εφαρμογη στον ff 4 ,μηπως την εχει ανακαλυψη καποιος καπου αλλου ? η θα πρεπει να μπαινουμε στην κεντρικη σελιδα για να δουμε αν υπαρχει update εκδοση ?.

Το ενσωμάτωσαν στο Help > About, όπως στον Google Chrome...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα παιζει και ο 4 το e-radio.μολις τον εφτιαξα και δουλευει.αυτο που εκανα ειναι το εξης:

 

1.αν ειχατε βαλει το wmp plugin απο εδω: http://www.techspot.com/downloads/4056-microsoft-windows-media-player-firefox-plugin.html

για να παιξει ο 3 η ο 4,καντε το τελειως uninstall.

 

2.Καντε uninstall τον 3 και τον 4 και σβηστε τελειως τα installation folders τους αν δεν σβηστηκανε.το profile folder μην το πειραξετε.

 

3.Καντε install τον 4 κανονικα στο default folder του: c:\program files...\mozilla firefox\

 

4.τρεξτε τον 4,αφηστε να κανει update τα addons κτλ.ειστε ετοιμοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα παιζει και ο 4 το e-radio.μολις τον εφτιαξα και δουλευει.αυτο που εκανα ειναι το εξης:

 

1.αν ειχατε βαλει το wmp plugin απο εδω: http://www.techspot.com/downloads/4056-microsoft-windows-media-player-firefox-plugin.html

για να παιξει ο 3 η ο 4,καντε το τελειως uninstall.

 

2.Καντε uninstall τον 3 και τον 4 και σβηστε τελειως τα installation folders τους αν δεν σβηστηκανε.το profile folder μην το πειραξετε.

 

3.Καντε install τον 4 κανονικα στο default folder του: c:\program files...\mozilla firefox\

 

4.τρεξτε τον 4,αφηστε να κανει update τα addons κτλ.ειστε ετοιμοι.

δε χρειαζεται να κανουμε ολα αυτα τωρα το δοκιμασα απλα κανουμε uninstall το wmp plugin και ξανα εγκατασταση και ειναι οκ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ενσωμάτωσαν στο Help > About, όπως στον Google Chrome...

 

A ωραια το εκαναν αυτοματα,με το που ανοιγεις το about,σε ευχαριστώ.

Παντος υπαρχουν καποια bugs,που πιστευω πολυ συντομα θα δουμε updates.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε χρειαζεται να κανουμε ολα αυτα τωρα το δοκιμασα απλα κανουμε uninstall το wmp plugin και ξανα εγκατασταση και ειναι οκ!!!

 

 

δεν χρειαζεται να ξαναβαλεις το plugin. ο 4 εχει την δικια του,νεωτερη εκδοση για win7. :fear:

αλλα αφου δουλευει και ετσι,μια χαρα τοτε. :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 στα 2 για μενα

δεν δουλευει τιποτα απο τα 2

 

 

γιατι κατι μου λεει οτι θα πρεπει να πεταξω τον ff4 τελειως(folders,profiles) για να δουλεψει το ρημαδι;;;;;mad.png mad.png mad.png mad.png mad.png

 

τα XP μου μεσα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 στα 2 για μενα

δεν δουλευει τιποτα απο τα 2

 

 

γιατι κατι μου λεει οτι θα πρεπει να πεταξω τον ff4 τελειως(folders,profiles) για να δουλεψει το ρημαδι;;;;;mad.png mad.png mad.png mad.png mad.png

 

τα XP μου μεσα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Χρηστάρα xp εχω και εγω και με τον ff 4 μια χαρα ακουγονται ολοι οι σταθμοι ,και δεν εχω πειραξει τιποτα απο τον ff 4 ,απο οταν τον περασα.

 

http://www.e-radio.gr/locations/athens.asp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα νευρα μου :-D

Αρχικα το δοκιμασα στο netbook Και χρησιμοποιουσα και τους 2 αλλα δεν εκανα αλλο προφιλ.Ειχα 2 εικονιδια του 3 και του 4

Οταν ξεκινουσα τον 4 ετρεχε ο 4 ακομη κ αν ανοιγα τον 3

Οταν ετρεχα τον 3 ετρεχε ο 3 ακομη κ αν ετρεχα την συντομευση του 4

 

Θα δοκιμασω να περασω τον 4 και στο desktop μου πανω απ τον 3 χωρις μπλεξιματα κλπ και θα δω τι παιζει

 

Πριν λιγο δοκιμασα και περασα στο netbook πανω απο τον 4 τον 3 και ολα δουλευαν παλι οπως πριν..ειδωμεν

Ευχαριστω οσους ασχοληθηκαν-απαντησαν!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα νευρα μου :-D

Αρχικα το δοκιμασα στο netbook Και χρησιμοποιουσα και τους 2 αλλα δεν εκανα αλλο προφιλ.Ειχα 2 εικονιδια του 3 και του 4

Οταν ξεκινουσα τον 4 ετρεχε ο 4 ακομη κ αν ανοιγα τον 3

Οταν ετρεχα τον 3 ετρεχε ο 3 ακομη κ αν ετρεχα την συντομευση του 4

 

Θα δοκιμασω να περασω τον 4 και στο desktop μου πανω απ τον 3 χωρις μπλεξιματα κλπ και θα δω τι παιζει

 

Πριν λιγο δοκιμασα και περασα στο netbook πανω απο τον 4 τον 3 και ολα δουλευαν παλι οπως πριν..ειδωμεν

Ευχαριστω οσους ασχοληθηκαν-απαντησαν!!!

 

Μηπως επειδη ειχες και τους 2 μπερδευε ?

Εγω τον ff 4 τον περασα πανω απο τον ff 3.6 ,και παει καλα.

Κανε απεγκατασταση και τους 2 και περνα απο την αρχη τον ff 4 να δεις τι γινεται.Και οπως προείπε και ο killik σβησε και τα installation folders αν δεν εχουν σβηστει αυτοματα με την απεγκατασταση.

 

ΥΓ: Δεν το ηξερα αυτο το site με τους ραδιοφωνικους σταθμους και τωρα κολλησα :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα ο,τι προτεινε ο killik αλλα δεν ειδα καμα διαφορα,το μονο που μενει ειναι να κανω πληρη απεγκατασταση,προφιλ προσθετα ολα και να δοκιμασω παλι

 

η πλακα ειναι οτι αν περασω 3.6.15 ολα κομπλε!!!Παντως ο 4 παει σφαιρα λεμε!

Το site αυτο το ξερω 2 χρονια νομιζω εχω βρει και το url των player απο καθε σταθμο και τους ακουω μεσω winamp

το προβλημα μου ειναι να μπαινει και να ακουει απο τη σελιδα οχι απ το winamp

 

 

επειδη σημερα δεν υπαρχει χρονος(πρεπει να σημειωσω τι προσθετα εχω,να κανω backup κωδικους κλπ)και να κανω μια καθαρη εγκατασταση τον 4 μπας και....

Θα ενημερωσω αυριο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...