Προς το περιεχόμενο

Carrefour πλυστικο


Alxnks

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το που κατασκευάζεται κάποιο προϊόν καμία σχέση δεν έχει με την ποιότητα κατασκευής του και κατ' επέκταση με την αξιοπιστία του.

Αυτό που ορίζει κάποιες φορές, ίσως τις περισσότερες την ποιότητα κατασκευής, είναι τα Standards με τα οποία φτιάχνεται.

Τα περισσότερα προϊόντα που χρησιμοποιούμε φτιάχνονται στην Κίνα. Δεν είναι όμως Κινέζικα, γιατί είναι υπό τις οδηγείες και την παρακολούθηση της μαμάς εταιρίας, η οποία μπορεί να είναι Αμερικάνικη, Ευρωπαϊκή, κλπ.

 

Επί του θέματος, στο μόνο που θα φοβόμουν για το πλυστικό των Carrefour, θα ήταν η ασφάλεια. Μην με χτυπήσει το ρεύμα κλπ.

 

ασε φιλε τα εχουμε δει τα φασον κινεζικα π.χ. θηκες για δισκους που κανουν εδω στην καλυτερη 6-7 ευρω και στην κινα τα πουλανε 0,50 λεπτα τα διαφορα ονλαιν.

 

αν η καρτσερ εχει το δικο της εργοστασιο στην κινα οκ, αν τωρα τα δινει σε υπο - προμηθευτη στυλ foxcon τοτε παιζει το ιδιο μηχάνημα να βγαινει απο την πισω πορτα και με αλλα ονοματα κτλπ.

 

καταλαβαινω το σημειο σου αλλα υπάρχει και η αλλη οψη του νομισματος.

 

και μιλωντας για τα στανταρ - αν παρεις το ιδιο πλυστικο καρτσερ - πιστευεις ειναι η ιδια ποιότητα αν το παρεις made in germany (αν υπάρχει πλεον) και αν το παρεις made in china? το ιδιο προιόν λεμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά (περιπου) ενα μήνα μετά αξιζει για τα λεφτα του??

Ας μας πουν οσοι το πηραν και το χρησιμοποιησαν,μιας και η τιμη για online αγορα(#23) ισχύει ακόμα και το'χω μεγαλη αναγκη τωρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 φορά το εχω χρησιμοποιησει και η επόμενη θα είναι μία από τις επόμενες 2-3 μέρες. Μία χαρά είναι, γρήγορο πλύσιμο με οικονομία νερού..δεν ζητούσα κάτι παραπάνω. Για τα λεφτά του, τις τεχνικές του προδιαγραφές (βατ, πίεση) και τα εξαρτήματα που έχει στο πακέτο, δεν πιστεύω να υπάρχει καλύτερο value/money.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Τις τελευταίες μέρες σκεφτόμουν την αγορά ενός πλυστικού.

Το carrefour έχει πάλι προσφορά σε πλυστικό και μάλλιστα αυτή τη φορά karcher.

Βέβαια είναι το μικρότερο μοντέλο της, με 1300Watt ισχύ. Σε σχέση με αυτό της προηγούμενης προσφοράς καθώς και

το Nilfisk C110 3-5 PC X-Tra που αναφέρθηκε απο κάποιο μέλος τι θα προτίνατε;

 

Μόλις είδα και αυτό που πρέπει να είναι παλιότερο μοντέλο.

 

Κάποια πρόταση; (Ακόμη και σε κάτι ακριβότερο έως 150euro μόνο που η αγορά θα πρέπει να προγραμματιστεί για αργότερα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να είμαι σίγουρος αλλά έχω την εντύπωση πως έχει το practiker τουλάχιστον του Αλίμου πλυστικό boss 1300watt στα 49€, θα πάω από εβδομάδα να το τσεκάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω την άλλη βδομάδα να παραλάβω το Nilfisk C110 3-5 απο amazon. 61 λίρες=70€ αλλά το είχα παραγγείλει 8 Μαϊου, ενώ μου λέει ότι θα φτάσει 6 ιουνίου. Όταν παραλάβω θα γράψω εντυπώσεις αλλά μην περιμένετε να πώ και πολλά, δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει πλυστικό στη ζωή μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα πριν κανα μηνα αυτο του Καρφουρ και μπορω να πω -αν κ ασχετη- πως μια χαρα ειναι. 1500 βατ,340λιτρα παροχή και με τις βουρτσιτσες του γινονται πολλές δουλειες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα practiκer τελικά έκανα λάθος είναι στα 1400 το συγκεκριμένο πλυστικό και το κουτί πάνω γράφει 49€ αλλά κοστίζει 80€...

Είχα πάρει αυτό (μάλλον προηγούμενο μοντέλο γιατί έχει διαφορετικό design και εξαρτήματα) πριν αρκετά χρόνια στα 170 ευρά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πάρει αυτό (μάλλον προηγούμενο μοντέλο γιατί έχει διαφορετικό design και εξαρτήματα) πριν αρκετά χρόνια στα 170 ευρά!

 

 

Ευχαριστημένος ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...