Προς το περιεχόμενο

Εχει κανεις αποψη για το Hewlett Packard Pavilion dv6-6002ev


mouchlas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Kαλησπέρα! Ενδιαφέρομαι και εγώ γι'αυτό το λάπτοπ καθώς μου φαίνεται καλή περίπτωση και θα ήθελα αν μπορεί να μου πει κάποιος που το έχει αν ισχύουν αυτά που ενδεχομένως γράφονται για την οθόνη ή το πληκτρολόγιο.. Έχω διαβάσει τοσο θετικά όσο και αρνητικά και έχω προβληματιστεί. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα windows 7 64 bit δεν αντιμετωπιζουν κανενα προβλημα,ειναι πολυ γρηγορα.Η οθονη δεν εχει ΚΑΝΕΝΑ προβλημα,ειναι πολυ λαμπερη και ευαναγνωστη.Το πληκτρολογιο δεν ειναι και το καλυτερο,εχει τα "κενα" του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα windows 7 64 bit δεν αντιμετωπιζουν κανενα προβλημα,ειναι πολυ γρηγορα.Η οθονη δεν εχει ΚΑΝΕΝΑ προβλημα,ειναι πολυ λαμπερη και ευαναγνωστη.Το πληκτρολογιο δεν ειναι και το καλυτερο,εχει τα "κενα" του.

 

ακριβως ετσι. Το σωστο πληκτρολογιο ειναι να σου τυχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα χτες τον 6002 από το γνωστό κατάστημα με την 3ετή εγγύηση αλλά τον επέστρεψα το βράδυ καθώς το κάτω καπάκι δεν εκλεινε καλά και ήταν εμφανές. Ο υπεύθυνος του καταστήματος ήταν πολύ εξυπηρετικός και περιμένω νέα επικοινωνία μαζί τους σήμερα ή αύριο για το αν θα γίνει αλλαγή.

Ελπίζω να μην υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τέλειο το λαπτοπακι, χτές το χτύπησα! B) Το μόνο πρόβλημα είναι πως δεν έχει μανουαλ, και όταν επιλέξεις γλώσσα windows τα αγγλικά σου βγάζει μια μίξη με αγγλικά με λίγα ελληνικά, μόνον αυτά του βρήκα! Μια ερώτηση για του πιο παλλιούς χρήστες, οι ρυθμίσεις για το contrast της οθόνης που είναι? Α και πως ρυθμίζεις στη taskbar τα κουμπιά γρήγορης εκκίνησης να δείχνουν προεπισκόπηση ή οχι στις ανοιγμένες καρτέλες μόλις κάνεις hover? Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγες μέρες έρχεται στην αγορά το ανανεωμένο καλοκαιρινό μοντέλο με περισσότερη μνήμη/σκληρό + bdrom. Φαντάζομαι θα είναι πιο ακριβό.

 

HP Pavilion dv6-6150ev Entertainment Notebook PC - Hp.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

θα ήθελα, όποιος από τους/τις κατόχους μπορεί, να μου πει ο hdd controller του 6002/3ev ποια προδιαγραφή SATA (1/2/3) υποστηρίζει. Όσο κι αν προσπάθησα να βρω τη συγκεκριμένη πληροφορία από το site της HP, δε μπόρεσα να βγάλω άκρη.

 

 

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ζήτησα eSATA αλλά SATA. Θέλω να ξέρω αν ο hdd controller του laptop υποστηρίζει SATA3, 2 ή 1.

 

 

 

 

 

Δεν υπαρχει eSata στο λαπτοπ, μονο 2 θυρες USB 3.0 και USB 2.0.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ζήτησα eSATA αλλά SATA. Θέλω να ξέρω αν ο hdd controller του laptop υποστηρίζει SATA3, 2 ή 1.

 

Κοίτα, το chipset που έχει είναι το Intel HM65 το οποίο υποστηρίζει SATA3 (6 Gb/s). Στα ξένα forums όμως αναφέρουν ότι η HP στα dv6 αφήνει μόνο SATA2 (3 GB/s) ports και τα SATA3 τα δίνει μόνο στα customized (κατά παραγγελία) με SSD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...