Προς το περιεχόμενο

Εχει κανεις αποψη για το Hewlett Packard Pavilion dv6-6002ev


mouchlas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια.Διαβασα τις δημοσιευσεις σας.Απορω γιατι τοσα λαθη απο τις εταιριες.Θεωρουσα οτι για να σου τυχει ενα (κακο) Laptop πρεπει να εισαι αρκετα ατυχος.Επειδη με ενδιαφερει το παρων ... αξιζει θεωρειτε να το παρει καποιος.Αυτοι που το πηρατε θα το ξαναπαιρνατε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα παιδια.Διαβασα τις δημοσιευσεις σας.Απορω γιατι τοσα λαθη απο τις εταιριες.Θεωρουσα οτι για να σου τυχει ενα (κακο) Laptop πρεπει να εισαι αρκετα ατυχος.Επειδη με ενδιαφερει το παρων ... αξιζει θεωρειτε να το παρει καποιος.Αυτοι που το πηρατε θα το ξαναπαιρνατε?

Εγώ το έχω είδη και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα .Το crash test που του γίνεται είναι πολύ καλό εδώ και 15 μέρες περίπου στα χέρια των τριών αγοριών μου :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πληκτρολόγιο τι λέει? Γιατί είναι το μόνο που με απασχολεί σε αυτό το λαπτοπ.

Μια χαρά το βρίσκω , είναι αυτό που λένε τύπου chiklets .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το παραγγείλα σήμερα από μουλτιραμα 800Ε.Θα αγοράσω μαλλον και επέκτασή 119 ευρώ για 3 χρόνια.

 

Υ.Γ.Αν δεν μου αρέσει παίρνω ρα χρήματα μου πίσω?

 

Τα 919 ευρω θεωρω οτι ειναι πολλα λεφτα για αυτο το laptop. Καλο μεν αλλα φανταζομαι οτι θα μπορεις να βρεις και καλυτερες λυσεις σε αυτα λεφτα με τουλαχιστον 2 χρονια εγγυηση.

 

Επισης,απο πληκτρολογιο πως παει?Ειναι καλο ή εχει "κενά"?

 

Εγω σε 2 που επεσα ειχαν "κενο" και δεν πατουσαν σωστα 100%. Το πρωτο ηταν στο κατω μερος του αριθμητικου πληκτρολογιου και επειδη ηταν στην ακρη επαιζε σε εκεινο το σημειο ολη η βαση. Μου το αντικατεστησαν με καινουριο αλλα και το δευτερο, που εχει μικροτερο κενο, παιζει στο πανω μερος εκει που εχει τους αριθμους πανω απο τα γραμματα. Γενικα απο τα πληκτρολογια του συγκεκριμενου laptop δεν ειμαι ευχαριστημενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ σκέφτομαι να το αγοράσω, για all round χρήση και απαιτητικό gaming..! Έχω διαβάσει διάφορα για προβλήματα και έχω προβληματιστεί αρκετά...Έχετε να μου προτείνετε κανένα άλλο σε τιμή 700-800(ΤΟ ΠΟΛΥ) καλύτερο και με καλή ποιότητα κατασκευής..?

 

http://www.youtube.com/watch?v=UpkMwV7957Y

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχ!μην λετε τετοια για πληκτρολογιο γιατι θα με αναγκασετε να μην το παραλαβω και να παρω αυτο το Sony Vaio http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10097457 .Τι λετε να το αλλαξω γιαυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθές αγόρασα το 6002ev από το e-experts και σήμερα το παρέλαβα. Εξυπηρετικότατοι, γρήγοροι, φθηνοί. Το πληκτρολόγιο μια χαρά είναι σε μένα. Δυστυχώς δεν έχω χρόνο σήμερα να το επεξεργαστώ αλλά αύριο αν κάτι είναι στραβό θα βγω να το φωνάξω....sviiiiin :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι προχειρα που κοιταξα για ριξτε μια ματια και στο Dell Inspiron Q15R (i5-2410M/4GB/500GB) που εχει παρομοια χαρακτηριστικα & τιμη. Ο δισκος του βεβαια ειναι στις 5400 στροφες, δεν εχει gigabit ethernet και εχει υποδιεστερη καρτα γραφικων αλλα εχει e-sata και ειναι dell με 2 χρονια εγγυηση.

 

Εχθές αγόρασα το 6002ev από το e-experts και σήμερα το παρέλαβα. Εξυπηρετικότατοι, γρήγοροι, φθηνοί. Το πληκτρολόγιο μια χαρά είναι σε μένα. Δυστυχώς δεν έχω χρόνο σήμερα να το επεξεργαστώ αλλά αύριο αν κάτι είναι στραβό θα βγω να το φωνάξω....sviiiiin :devil:

 

Με ποσα χρονια εγγυηση το πηρες και πληρωσες τιποτα εξτρα αν το πηρες με τα 3 χρονια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τον παρελαβα χθες και αγορασα ακομα 3 χρονια εγγυηση και ενα coolerpad xilence συνολο 950Ε.Πολυ γρηγορος,εχει ωραιο χρωμα αλλα αφηνεις πολυ ευκολα δακτυλιες επανω του,πολυ ωραια λαμπερη led οθονη.Εχει καλο πληκτρολογιο,αψογο trackpad και πολυ καλα ηχεια.Στο προτεινω ανεπιφυλακτα.Ακομα εχει 6(!) ρυθμισεις για ανεμιστηρες.Μεσα στον φορητο υπαρχει οδηγους χρησης κλπ. που εχουν ,μεσα τα παντα,μεχρι και πως να αλλαξεις σκληρο.Οταν ειναι στο ρευμα χρησιμοποιει την 6770 οταν το βγαζεις σου προτεινει αυτοματα αλλαγη στα ενσωματωμενα για εξισσοροπηση ενεργειας.Πιστευω στα χρηματα του δεν μπορεις να βρεις καλυτερο.Αυτα απο εμενα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι προχειρα που κοιταξα για ριξτε μια ματια και στο Dell Inspiron Q15R (i5-2410M/4GB/500GB) που εχει παρομοια χαρακτηριστικα & τιμη. Ο δισκος του βεβαια ειναι στις 5400 στροφες, δεν εχει gigabit ethernet και εχει υποδιεστερη καρτα γραφικων αλλα εχει e-sata και ειναι dell με 2 χρονια εγγυηση.

 

 

 

Με ποσα χρονια εγγυηση το πηρες και πληρωσες τιποτα εξτρα αν το πηρες με τα 3 χρονια;

 

Τα 3 χρόνια εγγύηση προσφέρονταν ως δώρο χωρίς ούτε ένα ευρώ παραπάνω. Ωστόσο σήμερα επειδή δεν γνώριζα πως να ενεργοποιήσω την 3ετή εγγύηση πήρα ακόμη ένα τηλ. στην εταιρία κ μου είπαν ότι γίνεται αυτόματα από αυτούς. Μου είπαν επίσης ότι για να είμαι σίγουρος θα μου στείλουν κ e-mail για να το έχω γραπτώς. Έχει περάσει 1 ώρα από τότε όμως κ ακόμα δεν είδα τπτ.

Πριν από 5' μπήκα κ στο site της HP όπου για την ώρα φαίνεται ότι ισχύει 1 χρόνος εγγυήσης!!!!!!!!

Θα περιμένω μέχρι την Τρίτη το μεσημέρι (γιατί ΣΚΔ μεσολαβεί όπου όλα είναι κλειστά) κ θα κινηθώ κ πάλι.

 

Νεώτερα λοιπόν σε 3 μέρες.

 

Πάντως το laptop όπως έγραψε ο kostas_tech είναι αστέρι. Βέβαια ακόμα δεν είχα τον χρόνο να δω τις επιδόσεις του σε παιχνίδια αλλά θα γίνει κ αυτό συντόμως :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...