Προς το περιεχόμενο

Εχει κανεις αποψη για το Hewlett Packard Pavilion dv6-6002ev


mouchlas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον...Επαιξα το call of duty 4 σε full αναλυσεις χωρις antializing και ετρεχε παρα πολυ καλα, κανενα κολλημα.Μονο στην αρχη που ειχα το antializing ειχα ενα-δυο κολληματακια αλλα μολις το εβγαλα εγινε τελειο.Η θερμοκρασια δεν ανεβηκε πολυ ψηλα,σε αυτο συμβαλει οτι ειχα ενεργοποιημενο το coolerpad.Νομιζω οτι αφεροντας το antializing και βαζοντας την αναλυση 1366χ768 το παιχνιδι γινεται κορυφαιο.Αυτα μεχρι...να εγκαταστησω crysis,μαλλον αυριο. :-D

 

Ωραίοοος!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπον...Επαιξα το call of duty 4 σε full αναλυσεις χωρις antializing και ετρεχε παρα πολυ καλα, κανενα κολλημα.Μονο στην αρχη που ειχα το antializing ειχα ενα-δυο κολληματακια αλλα μολις το εβγαλα εγινε τελειο.Η θερμοκρασια δεν ανεβηκε πολυ ψηλα,σε αυτο συμβαλει οτι ειχα ενεργοποιημενο το coolerpad.Νομιζω οτι αφεροντας το antializing και βαζοντας την αναλυση 1366χ768 το παιχνιδι γινεται κορυφαιο.Αυτα μεχρι...να εγκαταστησω crysis,μαλλον αυριο. :-D

 

 

Ολα τερμα βαλτα,ακομα και antialazing...αυτη η καρτα μεχρι και το black ops σε 1366*768 το σηκωνει με ολα max ευκολα...και δοκιμασε το fraps για να μας πεις ποσα fps πιανει....οκ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε μου μια χάρη ρε φίλε Κώστα-Γαύρε :mrgreen: ...Αν μπορείς εγκατέστησε το CrossFire...είναι πολύ μικρό και για να το κατεβάσεις χρειάζεσαι μόλις λίγα λεπτά...Βάλε Full τα γραφικά (είναι πολύ ελαφρύ το game) και πες κατά μέσο όρο σε πόσα FPS έπαιζε...Τα fps τα εμφανίζεις κάτω αριστερά νομίζω ή όταν πατάς το Tab...Στείλε pm..!

Όποτε μπορείς πάντα..! ^_^ :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

runner 3 χρόνια εγγυήση...ενεργοποιήθηκε κανονικά όπως είδα στο site της HP!

Oύτε λεπτό παραπάνω από αυτήν που αναφέρουν στο site τους δεν μου στοίχισε.

 

Όπως έγραψα κ πιο πάνω έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος μαζί τους για την ώρα.

 

που βαζεις το serial number σου και βλεπεις οτι εχει ενεργοποιηθει η 3ετης εγγυηση; Μπορεις να δωσεις link;

Ευχαριστω. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK τωρα θα κατεβασω το crossfire και θα σου πω fps.Το cod κολλουσε αρκετα με το antializing.Θα σου πω fps και χωρις antializing στο cod και με antializing στο cod.

 

Το crossfire δεν το βρισκω σε παιχνιδι,μονο σε ταινια.Θα δοκιμασω fps σε cod και θα το ποσταρω.Αν εχεις λινκ για να κατεβασω το crossfire ποσταρε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://crossfire.z8games.com/ Από εδώ βρε..! Αν μπορείς κατέβασέ το και παίξε λίγο να μου πεις σε πόσα fps τρέχει..θα σου πάρει πολύ λίγη ώρα..!

 

Υ/Γ:Αν δεν σου κάνει κόπο πάντα

Υ/Γ2: Πρέπει να κάνεις και sign up..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραια, θα το κατεβασω τωρα.Στο cod δεν ξερω πως να μετραω fps,δειξτε μου εναν τροπο(εκτος του tab γιατι μου βγαζει τα objectives). Πάντως και σημερα ετρεχε πολυ καλα,αλλα στην αρχη που δεν ειχα τον ανεμιστηρα,ζεσταθηκε αρκετα και αρχισε να κολλαει λιγο,αλλα μολις το ανοιξα παλι πετουσε.Το ειχα στην μπαταρια,απο 100% πηγε στα 7% σε 1:30 ωρα και με ανεσμιτηρα αναμαμενο παιρνοντας ρευμα απο την μπαταρια.

 

Θελω να μου πειτε ενα προγραμμα για να βλεπω τις θερμοκρασιες του λαπτοπ οταν παιζω.

Επεξ/σία από kostas_tech
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον,επαναφερω το θεμα αφου μετρησα θερμοκρασιες και σε idle αλλα και σε gaming.Σε idle ειχα average 54οC ενω μετα απο 2 ωρες gaming σε call of duty 4 με full αναλυσεις πηγε στους 80οC.Ειναι καλα ή εχω προβλημα υπερθερμανσης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον,επαναφερω το θεμα αφου μετρησα θερμοκρασιες και σε idle αλλα και σε gaming.Σε idle ειχα average 54οC ενω μετα απο 2 ωρες gaming σε call of duty 4 με full αναλυσεις πηγε στους 80οC.Ειναι καλα ή εχω προβλημα υπερθερμανσης?

 

80οC βαθμους ο επεξεργαστης; Δεν παιζω παιχνιδια για να δω τι θερμοκρασιες πιανει αλλα μεγαλη μου φαινεται. Για κοιτα το aida64 γενικα για θερμοκρασιες.

 

http://www.aida64.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

crysis 2 σε expert γραφικα και παιζει super (για fps δεν ξερω..)!! Βεβαια δεν εχω coolerpad και νομιζω οτι πρεπει να ανεβαζει αρκετα θερμοκρασια.. Τουλαχιστον στο αριστερο του ανεμιστηρακι βραζει ο τοπος.. με το πληκτρολογιο κανενα προβλημα οπως και με την μπαταρια. Γενικα πολυ καλο και φθηνο laptop. απο την e-expert το πηρα στην πιο φθηνη τιμη και με 3 χρονια δωρεαν εγγυηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς ανα πάσα στιγμή να επιλέξεις κάρτα γραφικών ή γίνεται μόνον αυτόματα? Ευχαριστώ

 

οποτε θελεις επιλεγεις με 2-3 κλικ οποια καρτα γραφικων επιθυμεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...