Προς το περιεχόμενο

Τηλεόραση 32" μέχρι 500 ευρώ


Nightfall_2003

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ παίδες.

Βρίσκομαι αυτή την περίοδο σε αναζήτηση 32' τηλεόρασης. Μη γνώστης του θέματος, έρχομαι να ζητήσω την βοήθειά σας. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο μοντέλο (max 500 ευρώ) που να θεωρείτε καλό αυτή την περίοδο? Από κοντά είδα την samsung c530 και μου άρεσε. Όσοι γνωρίζετε γι αυτήν, τι άποψη έχετε? Επίσης θα εκτιμούσα κ κάποια εναλλακτική πρόταση εφόσον υπάρχει

 

Eυχαριστώ εκ τςων προτέρων :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

να υποθέσω οτι την είδες σε μαγαζί με τιγκα φως και να παίζει BLuRay και έπαθες πλακα.

για πες μου για ποια χρήση, τι αρχεία και απο τι απόσταση θα βλέπεις?

 

 

Αν πάντως δεν θές ανεβεις σε λεφτά η ιντσες πάρε την lg 32ld550 που είναι κατοσταρα(100hz)

 

370€ κάνει Περίπου η 32"

 

 

(550 η 42")

 

Αν και σε αύτα λεφτά μπορούμε να ψάξουμε και plasma.

Αλλα απαντησε μου πρώτα στα παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks για την απάντηση και την πρόταση. Φαίνεται καλή επιλογή και θα την εξετάσω σοβαρά.

 

Η χρήση της θα είναι απλή...ταινίες μέσω υπολογιστή, και κλασσικά σειρές, μπάλα :P

Όχι παιχνίδια. Απλά θέλω μια καλή για να κρατήσει κ να μην έχω προβλήματα-τρεξίματα μέσα στον χρόνο.

 

Θέαση 2 μέτρα.

 

ps: Διάβασα σε παλαιότερα θέματα ότι μια δυνατή πρόταση είναι κ η samsung c650 (100 hz και αυτή) αλλά εδώ βλέπω ότι ανεβαίνει η τιμή. Κ θεωρώ ότι πάνω από 500 ευρώ για 32άρα είναι πολλά. Τι λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά χρειάζομαι κι εγώ μια γνώμη για φθηνή και καλή (κατά το δυνατόν) 32άρα. Έχουμε την Samsung LE32C530 και την LG 32LD550. Σε πιό πάνω χρήματα πολύ δύσκολο να πάω. Η τηλεόραση πρέπει να αγοραστεί άμεσα γιατί είναι γα τους γονείς μου, η παλιά crt τα κακάρωσε και πρέπει μέσα στην Μ.Εβδομάδα να έχουν την καινούρια! Οπότε οποιαδήποτε γνώμη άμεσα είναι καλοδεχούμενη. Η χρήση είναι Ειδήσεις, Πολεμικές ταινίες και Τα Μυστικά της Εδέμ.

 

Το ότι είναι 100άρα δεν μου λέει και πολλά αυτλη τη στιγμή, γενικά θα προτιμήσω όποια έχει καλύτερη εικόνα και καλύτερο σέρβις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεταξυ 50 & 100 προτιμώ τα 100, αν βαλεις καμια μπαλα ,η καμια Formula 1 ή ταινια με ξυλο και ανθρωποκυνηγητο (γενικως γρηγορες σκηνες) θα φανει η διαφορα.

καλυτερο service και καλυτερη αντιπροσωπεια εχει η LG.

Στο σκρουτζ αμα δεις και αλλα μαγαζια εκτος πλαισιου πιο φθηνη ειναι η Lg.

 

αποφασισε μονος σου,

 

παντως για πανω απο 500 αμα καποιος σκεφτεται να ανεβει ,αλλαζει πολυ το εργο.

και επειδη τι θελετε πιο πολυ για τηλεοραση μαλλον θα ηταν καλυτερα μια plasma.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για τη συμβουλή. Τα άλλα καταστήματα δεν ξέρω αν είναι και πάρα πολύ αξιόπιστα, και στην προκειμένη περίπτωση δεν υπάρχει καθόλου πολυτέλεια για αργοπορία ή τίποτε παρατράγουδα. Επίσης η samsung παίζει ταινίες από τη usb αλλά δεν ξέρω αν μπορώ απλά να ξεκλειδώσω και την LG με τηλεκοντρόλ, όπως είχα κάνει με την δική μου. Θα πρέπει να δω και τον σχετικό οδηγό εδώ στο insomnia αλλά νομίζω ότι έχει καιρό να ενημερωθεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα 100 αξιζουν μονο για μπαλα,για ολα τα αλλα ειναι.....

 

για games ούτε καν χρειάζονται? Σε ταινίες περιπέτειας φαντασίας [τύπου lord of the rings] χρειάζονται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι 32" αρες ειναι λιγο μικρες.

δεν παιζουν τοσο ρολο τα Hz,

αλλα αφου εχουν ιδια τιμη και η μια εχει και η αλλη δεν εχει ,

προτιμας αυτη με τα 100.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SAMSUNG UE32D5500

Μπορείς να δείς αυτή με 50 ευρώ παραπάνω ειναι μοντέλο αυτού του μήνα!!!

 

Πολλά λ7 φίλε μου δεν γίνεται να περάσουμε τα 400 με τίποτε. Αυτό που θέλω είναι κάτι σχετικά απλό, ούτε παιχνίδια θα παιχτούν ούτε home theater θα συνδεθεί. Απλά θέλω μια πολύ καλή εικόνα σε αυτά τα χρήματα.

Μπορεί κάποιος να μου πει τί διαφορά έχουν η Samsung LE32C530 από την LG 32LD450; Πέρα από τη μία έξτρα HDMI στη Samsung (που δεν με ενδιαφέρει), και τις ταινίες από το usb (που ξεκλειδώνει και στην LG με τηλεκοντρόλ, αν και νομίζω ότι είναι ήδη ξεκλείδωτο στη συγκεκριμένη).

 

Υποθέτω ότι δίνουν ακριβώς ίδια εικόνα, αλλά αν η LG δίνει zero pixel και η Samsung όχι, αυτό είναι σημαντική διαφορά! Και δεν με πειράζει που η LG είναι discontinued. Πείτε κάτι ρε παιδιά αυριο-μεθαύριο πάω να αγοράσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά λ7 φίλε μου δεν γίνεται να περάσουμε τα 400 με τίποτε. Αυτό που θέλω είναι κάτι σχετικά απλό, ούτε παιχνίδια θα παιχτούν ούτε home theater θα συνδεθεί. Απλά θέλω μια πολύ καλή εικόνα σε αυτά τα χρήματα.

 

Κάνε την υπέρβαση και πάρε μια οικονομική 42"

Στην οθόνη και στο ..... το μέγεθος μετράει.

 

Εγω αν έπαιρνα τώρα μιας και είμαι lg-άκιας

http://www.skroutz.gr/s/263004/LG-42LD420-42%22.html

 

Αν τελικά τα τσιγκουνευτής που θα ναι κρίμα πάρε πάλι την αντίστοιχη 32" κανά 330άρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...