Προς το περιεχόμενο

FIFA 12


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδια παιζω με ανταπτορα και χειριστηρια του ps2 στο pc και δεν μου λειτουργει μονο στο φιφα το δεξι στικ , wtf? Εχω και του ps3 χειριστηρια αλλα δεν ξερω με τι προγραμμα τα διαβαζει . Μπορει καποιος να με βοηθησει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια παιζω με ανταπτορα και χειριστηρια του ps2 στο pc και δεν μου λειτουργει μονο στο φιφα το δεξι στικ , wtf? Εχω και του ps3 χειριστηρια αλλα δεν ξερω με τι προγραμμα τα διαβαζει . Μπορει καποιος να με βοηθησει?

 

Διαβασε απο αυτη τη σελιδα και περα, μηπως βοηθηθεις http://www.insomnia.gr/topic/404869-fifa-12/page__st__450. Προσωπικα εχω xbox 360 controller και δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα στο fifa (οπως και σε κανενα αλλο game....παλιο microsoft, εσυ και οι συμβατοτητες σου..... :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχ, εμένα μου ήρθε επιτέλους το 360 controller για PC και περιμένω να τελειώσει το μπάσκετ στην τηλεόραση για να το δοκιμάσω. Καλό το Logitech Chillstream αλλά σαν τα gamepad του 360 δεν υπάρχουν άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω πηρα xbox 360 controller wirelles και ειναι πολυ καλο μου ειχε χαλαση το chilstream το καλωδιο και ετσι πηρα αυτο πολυ καλο ο λογος που το πηρα με βολευει πιο πολυ ετσι το αναλογικο το ενα πανω και το αλλο κατω παιδια μετα την εγκατασταση το φιφα θελει και το dvd για να τρεχει το παιχνιδι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι γίνεται. Αν δεις, εκεί που διαλέγεις ομάδες και σε ποιά μεριά θα πας, υπάρχει μια επιλογή για "Guest". Έτσι μπορεί να παίξει κάποιος άλλος από το ίδιο PC.

 

Εννοείται το παραπάνω γίνεται μόνο για unranked αγώνες.

 

To έψαξα άλλα δεν το κατάφερα. Έχει άλλος δοκιμάσει να παίξουν 2 άτομα από το ίδιο pc online με άλλους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάς για το σημερινό update του Origin client, νομίζω ότι αφορά περισσότερο το Battlefield3 παρά το Fifa.

 

μαλλον αυτο B)

 

και εγω πηρα xbox 360 controller wirelles και ειναι πολυ καλο μου ειχε χαλαση το chilstream το καλωδιο και ετσι πηρα αυτο πολυ καλο ο λογος που το πηρα με βολευει πιο πολυ ετσι το αναλογικο το ενα πανω και το αλλο κατω παιδια μετα την εγκατασταση το φιφα θελει και το dvd για να τρεχει το παιχνιδι??

 

 

οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μια βοηθεια.. πως τρεχει ο παιχτης οταν εχει την μπαλα στα ποδια του απο pc;;

 

Στο World Cup 98 που είχε 45λεπτα είχα παίξει μια φορά Δανία-Γαλλία και νίκησα 81-3 :-D

Ελα χριστος και παναγια χαχαχαχα φοβερος!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To έψαξα άλλα δεν το κατάφερα. Έχει άλλος δοκιμάσει να παίξουν 2 άτομα από το ίδιο pc online με άλλους;

Εξακολουθώ να έχω την εντύπωση ότι γίνεται. Θα το κοιτάξω τώρα και θα επανέλθω.

 

edit: κάτι περίεργο γίνεται ρε γμτ. Εντάξει, σε ranked match (πχ. Head to head seasons) δεν επιτρέπεται καν ο guest. Αλλά στα unranked modes, υπάρχει επιλογή "Add Guest" στο κάτω μέρος της οθόνης. Ό,τι κι αν πάτησα όμως δεν φάνηκε να κάνει κάτι. Δοκίμασα να συνδέσω και δεύτερο gamepad αλλά τα ίδια. Μάλλον εγώ δεν κάνω κάτι καλά, γιατί στα προηγούμενα Fifa έπαιζα συχνά με guest στην ομάδα μου.

 

 

ρε παιδια μια βοηθεια.. πως τρεχει ο παιχτης οταν εχει την μπαλα στα ποδια του απο pc;;

Τον κουνάς προς την κατεύθυνση που θέλεις, κρατώντας πατημένο το κουμπί Sprint. Συνήθως είναι το R2 στο χειριστήριο (ή RT σε Xbox controller).

 

 

Στο World Cup 98 που είχε 45λεπτα είχα παίξει μια φορά Δανία-Γαλλία και νίκησα 81-3 :-D

Παρόμοιο κάψιμο είχα φάει με το πρώτο Fifa (το '94, αλλά τότε το έλεγαν Fifa International Soccer). Σε Megadrive εννοείται. Κάθισα ένα 45λεπτο και έβαλα 100 αυτογκόλ, για να λήξει το παιχνίδι 0-100 και να δω: α) αν μετά το 99 θα μηδενιζόταν ο μετρητής και β) με τι font θα έγραφε το 100, αφού ήταν φανερό ότι το πεδίο χώραγε μέχρι 2 ψηφία. Τελικά όλα πήγαν καλά και ο πίνακας έδειξε 0-100, με το τριψήφιο να είναι σε μικρότερο font! :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια τα νευρα μου θα μαμησω σπιτια δεν γινετε να εχω ρεαλ και να παιζω με μια β εθνικη και να παιζουν καλυτερα να με περνανε τον πεπε και εγω με ροναλντο να μην μπορω να περασω τον οτι νανε αμυντικο για offline μιλαμε ελεος δηλαδη και ωρες ωρες δεν πανε βημα οι παικτες εχουν πολυ αργη επιταγχυση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια...

Θελω μια μικρη βοηθεια ισως εκανα εγω κατι λαθος. Πηγα σημερα να παιξω 1 φιλικο μεσω origin και με εβαλε αναγκαστικα να παιξω με το πληκτρολογιο και δε με αφηνε με το gamepad ξερει κανεις τι παιζει και πως φτιαχνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...