Προς το περιεχόμενο

FIFA 12


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το "τέρμα δύσκολο" βέβαια δεν σημαίνει ότι είναι και το πιο ισορροπημένο ή το πιο ρεαλιστικό επίπεδο. Μάλλον το αντίθετο.

 

Το ΑΙ δεν έχει τρόπο να καταλάβει ότι πρέπει να παίξει πιο "έξυπνα", οπότε καταφεύγει σε τεχνάσματα του στιλ "οι δικοί μου θα τρέχουν πιο γρήγορα και θα αντιδρούν με μικρότερη καθυστέρηση". Με λίγα λόγια το παιχνίδι κλέβει. Το ίδιο συμβαίνει (και συνέβαινε) σε όλα τα sports sims, από το Fifa μέχρι το Pro και από το ΝΒΑ 2k μέχρι το Madden και το NHL.

 

Η σωστή συνταγή πιστεύω πως είναι αυτή που ακολουθείται στο NBA 2k. Βάζουμε ένα ενδιάμεσο επίπεδο (Pro/All Star) και με τα κατάλληλα sliders επιτυγχάνουμε το βαθμό ρεαλισμού και δυσκολίας που θέλουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτο ειναι και το ελαττωμα που εχουν τα περισσοτερα αθλητικα. Οτι το οτι ανεβαζεις το επιπεδο δυσκολιας, δε σημαινει οτι γινεται πιο εξυπνη η ΑΙ, απλα οπως ειπες "κλεβει". Απο την αλλη, οταν παιζεις με β' εθνικη και εχεις επιπεδο world class, τι να σου κανει, θα σου μετατρεψει την ακυρη ομαδα σε world class :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε δεν καταλαβες τι εγραψα και εσυ μου λες βαλε πιο δυσκολο επιπεδο??? στο τερμα δυσκολο παιζω!!!!

 

 

Αν καταλαβα καλα παιζεις legendary :-D ??????

παιζε world class κι αν εκει τον ...... τοτε profesional και μετα παλι world class....be a legend later! ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον μετα απο καμια 20 ματς έχω να πω , οτι το online δεν είναι καλά φτιαγμένο .

στο head to head season ειδικά ενω εγώ έχω τέλεια connection quality με βάζουν με κάποιους άλλους με χάλια connection,

quality με αποτέλεσμα να κολλάει κάθε 2 δευτερόλεπτα στο παιχνίδι.

Πρέπει να το αλλάξουν αυτό.

αν δε το αλλάξουν με βλέπω να στρέφομαι στο online του PES 2012.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει γενικά αυτό το θέμα με το H2H. Είναι αρκετά σπάνιο αλλά υπάρχει. Προσωπικά πρέπει να έχω παίξει καμιά 30αριά ranked αγώνες και lag ζήτημα να είχα σε 5-6 από αυτούς (και όχι πάντα το ίδιο, άλλες φορές ήταν γάμα τα και άλλες απλώς ανεκτό).

 

Το επερχόμενο patch κανονικά πρέπει να τα διορθώσει αυτά τα ζητήματα. Κατά πρώτον το θέμα του lag, μετά των παρόμοιων εμφανίσεων και τέλος το matchmaking, που παίρνω το γαύρο (4 αστέρια) και μου βγάζει συνέχεια αντιπάλους Ρεάλ και Μπάρτσα. Στα 3,5 αστέρια δεν γίνεται αυτό. Αν πάρεις Παναθηναϊκό/ΠΑΟΚ κλπ το πολύ-πολύ να σου πέσει καμια Fiorentina ή καμια Juventus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε ελεος εδω και μια ωρα με βγαζει ΣΥΝΕΧΕΙΑ να παιξω ειτε με palmeiras, ειτε με guadalajara, ειτε με corinthians. Μονο βραζιλιανοι ειναι μεσα, τι διαολο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, καλή φάση. Αυτά τα γουστάρω τρελά. Πρώτον οι ομάδες αυτές δεν είναι πολύ δυνατές, γίνεται καλό παιχνίδι και όχι ping-pong πάνω-κάτω (ειδικά με manual όλα), ενώ η ατμόσφαιρα στο γήπεδο είναι καταπληκτική.

 

Μακάρι να έπαιζα πιο συχνά με τέτοιους. Τουλάχιστον αυτοί παίρνουν τις ομάδες της πατρίδας τους και όχι συνέχεια Ρεάλ-Μπάρτσα-Μάτζεστερ-Τσέλσι όπως κάνουν οι μισοί Ευρωπαίοι (και σχεδόν όλοι οι Έλληνες). Έλεος. Να δούλευε και σωστά το matchmaking, πάει στο διάολο. Αλλά... (τα είπα και πιο πάνω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δικιο για την ατμοσφαιρα. Απλα για καποιο λογο, (προσωπικα παιζω semi-manual btw), ειχα ΠΑΛΙ το "προβλημα" που ειχα αναφερει και παλιοτερα. Οι παικτες μας πηγαιναν σαν μηχανακια, το παιχνιδι εμοιαζε να ειναι στο ultra fast ξερω γω και χαλαγε ο ρεαλισμος, ασε που δεν εχω συνηθισει σε τοσο γρηγορο παιχνιδι. Ρε φουστη μου, την μια οι παικτες μου απο το lag(?) φανταζομαι ειναι πιο αργοι κι απο την καθυστερηση, δυσκινητοι, ωσπου να κανουν κοντρολ και να φυγουν μπροστα κλαφτα χαραλαμπε και την αλλη ειναι το ακριβως αντιθετο. Μια μεση οδος δεν υπαρχει, τι να φταιει δε ξερω, μονο σε μενα πρεπει να συμβαινει αυτο.

 

Εγω προσωπικα μοναχα ΠΑΟΚ παιρνω, εκτος κι αν παιξω κανενα φιλικο η team play οπου αναγκαστικα εφοσον ο αλλος παιρνει barca δε μπορω να παρω ελληνικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ΠΑΟΚ πήρα χθες μια από τις μεγαλύτερες νίκες μου. Πρώτος γύρος του κυπέλλου του H2H, υπερταμπούρι στην άμυνα εναντίον της Λιλ, κανένα σουτ αλλά στο 87' κόντρα επίθεση, σέντρα και κεφαλιά του Βιερίνια. 1-0 και τους άφησα στον τόπο :P

 

Όσο για το ρυθμό, το έχω δει κι εγώ αυτό και δεν μπορώ να το εξηγήσω. Άλλοι αγώνες είναι πραγματικά λες και πάνε σε fast-forward ενώ άλλοι είναι πιο αργοί και από τη βήτα εθνική. Εννοείται προσωπικά προτιμώ τους δεύτερους, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι στο καλό γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και δεν εχει σημασια τι ομαδα εχεις. Μου συμβαινει ας πουμε με τον ΠΑΟΚ την μια αργοι, την αλλη σιφουνες αλλα το ιδιο και με την Τσελσι η την Ρεαλ που εχει τυχει να παρω. Και να πεις οτι συμβαινει και στον αντιπαλο και παιζεις επι ισοις οροις παει στο διαολο, συνηθως οταν εγω ειμαι αργος ο αλλος ειναι γρηγορος ενω οταν ειμαι γρηγορος τοτε και ο αλλος επισης γρηγορος.Με ελαχιστες εξαιρεσεις...

 

Παντως εννοειτε με πιο μικρες ομαδες το ευχαριστιεμαι περισσοτερο το παιχνιδι. Το καλυτερο μεχρι στιγμης ηταν χθες, ΠΑΟΚ-Λοκομοτιβ νομιζω, προηγειται αυτος 0-1 με πεναλτι καθαρο. Πριν το ημιχρονο μενει με 10, κερδιζω κι εγω πεναλτι καθαρο και ληγει 1-1. Στο 49 το κανω 2-1 με γκολαρα βιειρινια και αμεσως μετα αυτος μενει με 9 παικτες! Ησυχαζω εγω λεω οκ και κανω πιο ηρεμο και χαλαρο παιχνιδι. Στο 89 κερδιζει ξανα ΜΟΥΦΑ πεναλτι κι εγω ετοιμος να πεταξω το χειριστηριο στο τοιχο. Το εκτελει και αποκρουω και στην κοντρα επιθεση 3-1 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εννοειτε με πιο μικρες ομαδες το ευχαριστιεμαι περισσοτερο το παιχνιδι.

Αυτό δυστυχώς είναι αδύνατον να το καταλάβουν οι περισσότεροι...Αν και πλέον έχω πειστεί ότι πάρα πολύς κόσμος πρακτικά αναγκάζεται να πάρει τις μεγάλες ομάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...