Προς το περιεχόμενο

overclock σε intel core 2 duo E8400


gtsiolis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα εχω εναν επεξεργαστη intel core 2 duo E8400 πανω σε μια μητρικη gigabyte EP31-DS3L.

θα ηθελα να το κανω overclocking και θα ηθελα να μου προτεινεται μια ψυκτρα[δεν διαθετω και πολλα χρηματα]

εχω επιλεξει αυτή . μεχρι ποσα GHz μπορω να παω ανετα? πιστεύεται θα πιασω πανω απο 3,7GHz?πειτε μου ποσο μπορω να το παω με ασφαλεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακώς άνοιξες καινούριο θέμα ζητά να στο ενώσουν με το άλλο.

 

Όπως σου είπα και στο άλλο θέμα η μητρική σου δεν είναι και η καλύτερη για Overclock τα 3,6ghz μπορεί να τα πιάσεις .Η ψήκτρα είναι άριστη για τα λεφτά της αν θέλεις πάρτην και την κρατάς και για το άλλο σου σύστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στείλε μήνυμα στον επικεφαλή του Overclocking & Case Modding .

Τελικά δοκίμασες να αλλάξεις την παστά και να δοκιμάσεις να τον ανεβάσεις λίγο με την μαμά ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι μαλον απο Δευτερα θα παρω την ψυκτρα και θα αρχισω να το κανω overcloking...για να βαλω την ψυκτρα πρεπει να λύσω ολο τον υπολογιστη.πχ να βγαλω μητρικες , καρτες γραφικων κ.τ.λ?φιλε επειδη ειμαι αρκετα αρχάριος μπορω να το αφησω σε καταστημα να μου το βαλουν? γύρο στο 20αρι θα παρουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το κουτί που έχεις ναι πρέπει να τα βγάλεις όλα(κάρτα γραφικών και μητρική) .Δεν είναι κάτι δύσκολο θα έχεις και τον οδηγό(δες υπογραφή) και αν έχεις κάποιο πρόβλημα ρωτάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω ο οδηγος ηταν αναλυτικος.πρωτη φορα θα ''λυσω'' κουτι και φοβαμαι λιγο στη συνδεση των καλωδίων μην δεν συνδεσω κανενα και ψαχνω να βρω τι φτεει.αμα θελω να σε βρω για τυχόν απορια που θα σε βρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...