Προς το περιεχόμενο

Κοπηκε η τηλεφωνικη γραμμη ,οχι το internet,


konstantinos77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημερα παιδια πηρα χαμπαρι οτι ο ΟΤΕ μου εχει κοψει την γραμμη για να παιρνω τηλεφωνα ,ο ηχος του τηλεεφωνου ειναι κανονικος αλλα οταν κανω να παρω μου λεει η συνδεση εχει κοπη και επιτρεπονται μονο κλησεις αναγκης .Σκεφτηκα λοιπον να δω ποτε ηταν ο τελευταιος λογαριασμος που πληρωσα και ειδα οτι ηταν στις 21-1-2011 και εκτοτε δεν μου εχει ερθει αλλος λογαριασμος του ΟΤΕ ή ηρθε και τον πεταξε καποιος .Ο καθε λογαριασμος γραφει και ποτε ληγει η πληρωμη των επομενων και ετσι ειδα οτι ο επομενος θα επρεπε να πληρωθει μεχρι τις 22-3 αρα οντως διαπιστωσα οτι μου κοψανε την γραμμη .Δυστυχως ομως επειδη λειπω πολλες ωρες απο το σπιτι ή κανω ταξιδια δεν μπορω να καθομαι να βλεπω ποιος λογαριασμος δεν ηρθε σπιτι για να τον πληρωσω.Εκτος απο αυτο μου κανει εντυπωση οτι η συνδεση internet δεν εχει κοπει .Δεν ειναι λιγο περιεργο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαθόλου. Πολιτική του ΟΤΕ είναι : το κόψιμο της DSL θα πραγματοποιηθεί 20 μέρες μετά (από τη μέρα που κόπηκαν οι εξερχόμενες - η οποία διακοπή γίνεται μεταξύ 15-20 ημερών μετά τη λήξη του λογαριασμού - ο οποίος λήγει κατά τι νωρίτερα από το προηγούμενο 2μηνο. Πράγμα που σημαίνει αν τα υπολογίσεις πως από Τρίτη μέχρι την παράλλη Τρίτη να περιμένεις κόψιμο και της DSL).

 

Θα χρεωθείς επανασύνδεση 7.5€ (για το τηλ. - η DSL θα επανασυνδεθεί κι αυτή αυτόματα, εντός το πολύ ωρών από την πληρωμή, χωρίς άλλο τέλος επανασύνδεσης).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A να σαι καλα ρε φιλε ,γιατι κοντεψα να τρελαθω με τον ΟΤΕ πια ...Επανασυνδεση πως γινεται ,τους παιρνω τηλεφωνο και παω και πληρωνω σε καταστημα του ΟΤΕ χωρις λογαριασμο στα χερια μου ή μου τα βαζουν στον επομενο του Μαιου? Αν ειναι να παω Δευτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαινεις με τον λογαριασμο στον οτε,πληρωνεις τον λογαριασμο σου και μετα ζητας απο εκει να σου κανουν παλι την συνδεση και πληρωνεις εκεινη την στιγμη τα 7,5ευρωπουλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7,5 ευρω για να σου βγαλουν την φραγη.ξερεις τοσο στοιχιζει ο καφες απο τα starbucks που θα πινουν καθως θα σου βγαζουν την φραγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7,5 ευρω για να σου βγαλουν την φραγη.ξερεις τοσο στοιχιζει ο καφες απο τα starbucks που θα πινουν καθως θα σου βγαζουν την φραγη.

 

:lol: :lol: :lol: και στα flo cafe ... ε δεν θα θελει να τρωει και κανα mafin θα πεινασει μεχρι να κανει ολη αυτη την διαδικασια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστος.δεν φτανει το παγιο δινεις και τελος επανασυνδεσης.και να ενωναν κανα καλωδιο θα ελεγα οκ ρε γαμωτο αλλα εντολη απο Pc ειναι

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε νταβαζιλίκι είναι. Και τα νταβατζιλίκια (ειδικά του Δημοσίου), είναι και καλά "ποινές αποτρεπτικού χαρακτήρα" (για τις μελλοντικές συναλλαγές) = να είσαι καλό παιδί/άριστος πληρωτής/όταν με ΔΕΚΟ ανακατευτείς. Γαμεί Μπέαρ κέτσι.

 

 

 

 

Και τεσπα ο ΟΤΕς πάλι παλεύεται. Η ΔΕΗ που θέλει 'κοσάρικο, και που το μόνο που κάνει είναι να στείλει έναν μαρσιποφόρο να μετακινήσει απλά έναν διακόπτη στο ρολόι, είναι η απάλεφτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι 15 μέρες δεν είναι πάρα πολυ λίγες; Παλιά θυμάμαι ερχόταν με τον επόμενο λογαριασμό και το κόβανε μετά.

 

μαλον οπως το ειπε πρεπει να χρωσταγε δυο λογαριασμους.

 

Για να κοπούν οι εξερχόμενες, πρέπει το ύψος του λογαριασμού να είναι από 59€ και πάνω. Σε περίπτωση που είναι μέχρι 59, μετατίθεται ως ανεξόφλητο υπόλοιπο στον επόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δε τον ήξερα, και ομολογώ πως είναι χρήσιμη πληροφορία. Ξέρουμε αν ισχύει και για τους άλλους παρόχους? Πάντως είναι όντως "νταβατζιλίκι" αυτό με το τέλος επανενεργοποίησης, ειδικά αν κάποιος ταξιδεύει όπως ο φίλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο ειναι αμα ταξιδευεις να βαζεις παγια εντολη να πληρωνει κατι.β.σε αλλες εταιρειες νομιζω δεν παει με τα λεφτα αλλα με 2 ανεξοφλητους λογαριασμους.νομιζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...