Προς το περιεχόμενο

Το Rapidshare καταργεί όλους τους περιορισμούς για τους συνδρομητές του


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλα τα νεα πανω που ετοιμαζομουν να κανω premium σε fileserve ...

 

γενικα ομως με βλεπω χλωμο για ετησιες συνδρομες αφου ολα αλλαζουν ευκολα ... την πατησα και με fileape (για iphone) και τελικα με τα καινουργια installous δεν δουλευει καλα....

 

 

το θεμα ειναι ομως οτι οι uploaders εχουν φυγει πια απο RS :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

megaupload το καλυτερο για μενα :)

 

δεν χρειάζεται καν να είσαι premium στο megaupload .... μπορείς να κατεβάζεις full ένα ένα αρχείο με καθυστέρηση μόνο ενός λεπτού από το ένα αρχείο στο άλλο.... ουσιαστικά κατεβάζεις σαν premium......

 

:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα,εγω εδω και 3 χρονια rs εχω και μπορω να πω οτι με τσατισαν οταν ειχαν limited traffic τη στιγμη που ολοι οι αλλοι hosts ειχαν unlimited..Αφου το εκαναν και αυτοι unlimited δεν προκειτε να αλλαξω host..

Κατεβαζω και τα links με speeddownload(Mac) και καταιβενουν με 1.4Mbps.ικανοποιητικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ποτάμι πίσω δε γυρίζει..η αλαζονική συμπεριφορά πληρώνεται!! Υπάρχουν πλέον αρκετοί και καλύτεροι Uploading/Downloading Hosts.. για όλα τα γούστα πλέον που βρίσκεις τα πάντα!!

 

Πολύ αργά το αποφάσισε Rapidshare..αν το κανε πριν 1,5 χρόνο υπήρχε κάποια περίπτωση να πετύχαινε..

 

Δεν παυει ομως να ειναι το πρωτο ονομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα warez sites δηλαδη τι κανουν?αυτο ακριβως που λες,γραφεις στην αναζητηση μια ταινια κ σου ψαχνει με βαση τον τιτλο του θεματος,θα βρεις απο ts εως 720p τη συγεκριμενη ταινια,διαβαζεις κ λιγο τα σχολια οσων την εχουν κατεβασει να εισαι σιγουρος κ μετα συνεχιζεις κανονικα το download σου,

 

επισης κοιτας που κ που κανα scene release site για να δεις αν βγηκε αυτο που σε ενδιαφερει

 

τα warez site αν δεν κάνω λάθος είναι είτε με ιούς είτε πρέπει ξεχωριστά να πληρώσεις συνδρομή σε αυτά... εδώ μιλάμε για file hosters και νομίζω ότι είναι διαφορετικό προϊόν το "warez subscription"

 

το ιδιο ακριβως ειναι κ στους filehosts

 

όπως είπα και πιο πάνω όχι.. νομίζω έχει μεγάλη διαφορα και από τα warez και από τα torrent

 

 

αρα πρεπει να ψαχτεις για να βρεις τορρεντ με πολλους seeders κ τα πιο παλια θεματα θα εχουν πολυ λιγους seeders

 

δεν ισχύει αυτό.. τουλάχιστον όχι ως κανόνας.. υπάρχουνε σελίδες (που το ΕΣΡ δεν μάφηνει να ονομάσω :P ) που κρατάνε αρχείο στην βαση δεδομένων από seeds ακόμη και παλιότερων αρχείων!

 

Που μάλιστα αν ένα αρχείο/κομμάτι/ταινία είναι παλιά κατεβαίνει συνήθως και πιο γρήγορα γιατί δεν υπάρχουν leechers

 

 

ενω filehost βρισκεις το Link κ δεν σε ενδιαφερει τιποτα αλλο ξερεις θα κατεβει παντα με φουλ ταχυτητα κ ας ειναι καποιο αρχαιο αρχειο

 

και θα διαφωνήσω παλι εδώ.. νομίζω ότι η ποικιλία στα file hosts είναι πιο περιορισμένη... και η δυνατότητα αξιολόγησης των αρχείων είναι ακόμη πιο περιορισμένη!

 

Τα φιλε hosts όπως και να το κάνουμε έχουν βγει (ασχέτως πως κάποιοι τα χρησιμοποιούν) για λόγους εργασίας και για online back up των υπολογιστών -δηλαδή μεγάλων αρχείων data σε μορφή iso και rar συνήθως- ... δεν εξυπηρετεί η ίδια η δομή τους την ποικιλία και την προσφορα διαφορων μεμονωμένων αρχείων κατανεμημένη μάλιστα σε κατηγοριες ποιότητες κτλ...

 

 

ενα χρονο upload στο RS κ κερδισα 4 χρονια free premium κ voycher για το amazon,σαν να κανεις seedarisma σε τορρεντς δηλαδη που τι κερδιζεις απο το seed?να βλεπεις πιο νωρις τα θεματα σε private trackers?

 

εδώ πέφτεις στην παγίδα που πέφτουν αρκετοί στα forums γενικά.. κρίνεις κάτι κάνοντας μια δήλωση που θέλεις να έχει γενική απήχηση.. αλλα με προσωπικά κριτήρια..

 

Επειδή εσύ σηκώνεις αρχεία δεν σημαίνει ότι θέλουν και άλλοι να σηκώσουν.. η ότι αν θέλουν θέλουν να σηκώσουν το ίδιο volume με εσένα για να αποκτήσουν ίσες απολαβές..

 

τέλος αν εσένα κάποιες υπηρεσίες μπορεί να σου φαίνονται σε λογικές τιμές σε άλλους φαίνονται πανάκριβες (και σε κάποιους φτηνές..) αυτό δεν έχει να λέει κάτι..

 

Το θέμα είναι να συγκρίνουμε τις δυο επιλογές με αντικειμενικά κριτήρια και όχι με υποκειμενικά.. δηλαδή δεν λέει κάτι το να πεις ότι είναι φτηνή η υπηρεσία (γιατί όπως είπα για κάποιους μπορεί να είναι ακριβή!)

 

Έχει νόημα όμως να πούμε ότι στην μια υπηρεσία χρεώνεσαι ενώ η άλλη είναι δωρεάν!

 

Αυτό το χαρακτηριστικό είναι αντικειμενικό γιατί έχει κοινή απήχηση σε όλους :)

 

EDIT: επίσης να αναφέρουμε ότι η μια λύση αντιπροσωπεύεται από πολλές εταιρίες και πρέπει να αποφασίσεις πoια θα πληρώνεις και για ποσο καιρό..

 

και παράλληλα διαλέγοντας την μια χάνεις τις επιλογές (download links) της άλλης..

 

ενώ η αλλή λύση με ένα απλό client 300ΚΒ σου δίνει την δυνατότητα να έχεις πρόσβαση σε όλα τα torrent ανεξαιρέτως!!

 

 

 

Τέλος απλά πιστεύω ότι οι File Host servers έγιναν "μόδα" από τους πιο άπειρους χρηστες που ξεκίνησαν την "καριέρα" τους στο internet και στο download μέσω το browsing σε forum κτλ..

 

Και ο "κυρ παναγιώτης" ο ηλικιωμένος παντοπώλης της γειτονιάς που έχει PC ίσως έχει χρησιμοποιήσει file host για αυτό το λόγο πx πάτησε στο google "καζαντζίδης" και του βγήκε forum που είχε link σε file host.... δηλαδή τα link που οδηγούν σε τέτοιους server είναι πιο "προσιτά" στον πολύ κόσμο

 

 

Από εκεί και πέρα όμως το επόμενο βήμα για να έχεις την μεγαλύτερη δυνατή παραμετροποίηση και ευελιξία και ποικιλία είναι τα torrent...

 

 

Είναι αν θες κάτι σαν τον IE.. είναι ο κυρίαρχος γιατί πολύ απλά είναι εγκατεστημένος σε όλα τα PC φτηνά και ακριβά σε δημόσιο στο σπίτι στο σχόλιο κτλ!

Αλλα τα "ψαγμένα" και τα καλύτερα είναι τα αλλα browser

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερωτηση για οποιον ξερει.

 

το rapidshare ειχε την αμοιβη για τους uploaders και το εκοψε.

οι αλλοι γνωστοι hosters εχουν κατι αντοιστιχο?

 

γιατι αν δεν εχουν κατι αντιστοιχο σε τι υπολοιπεται το rapidshare απο τα αλλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάλι θα συμφωνήσω full με τον aekoupoli φιλε papajo_r και διαφωνήσω μαζί σου από την εμπειρία μου. Δεν έχω δει ποτέ αυτούς τους ειδυλλιακά όμορφους trackers που μερικοί περιγράφετε και για να μην τους ξέρουν και άλλοι πολλοί σημαίνει ότι κάπου υπάρχει θέμα.

 

Η ουσία είναι αλλού για μένα... εγώ δεν μπορώ να καλυφθώ με torrents ούτε σε ποικιλία, ούτε σε ταχύτητα, ούτε με τον τρόπο λειτουργίας τους (24/7 ανοιχτό).

 

Αν εσένα σε καλύπτει πάσο, αν όμως η ένσταση σου είναι ότι οι file hosters είναι επί πληρωμή τότε πάμε σε άλλη συζήτηση, γιατί άλλος δεν λυπάται να δώσει και 5 φράγκα να κάνει την δουλειά του και άλλος νομίζει ότι το τζάμπα ξύδι είναι πιο γλυκό από μέλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί όμως να μην έχει επιλογή να αγοράσεις χωρητικότητα για download παρά σου βάζει περιορισμό να καταναλώσεις τα rapids σου μέσα στο μήνα; Εγώ πχ δεν κατεβάζω συχνά και δεν με συμφέρει να πληρώνω κάθε μήνα.Θέλω να μπορώ να κατεβάσω πχ 100GB μέσα σε ένα χρόνο.Αυτό δεν μου το παρέχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάλι θα συμφωνήσω full με τον aekoupoli φιλε papajo_r και διαφωνήσω μαζί σου από την εμπειρία μου. Δεν έχω δει ποτέ αυτούς τους ειδυλλιακά όμορφους trackers που μερικοί περιγράφετε και για να μην τους ξέρουν και άλλοι πολλοί σημαίνει ότι κάπου υπάρχει θέμα.

 

Η ουσία είναι αλλού για μένα... εγώ δεν μπορώ να καλυφθώ με torrents ούτε σε ποικιλία, ούτε σε ταχύτητα, ούτε με τον τρόπο λειτουργίας τους (24/7 ανοιχτό).

 

Αν εσένα σε καλύπτει πάσο, αν όμως η ένσταση σου είναι ότι οι file hosters είναι επί πληρωμή τότε πάμε σε άλλη συζήτηση, γιατί άλλος δεν λυπάται να δώσει και 5 φράγκα να κάνει την δουλειά του και άλλος νομίζει ότι το τζάμπα ξύδι είναι πιο γλυκό από μέλι.

 

 

Μονος σου δήλωσες πιο πριν ότι δεν είσαι έμπειρος σε αυτά.. άρα συμπεριλαμβάνεσαι στην κατηγορια που προανέφερα..

 

 

μετέπειτα αν ένα πράμα ισχύει για τα torrent (από ομάδες σοβαρές τώρα δεν μιλάω για το torrent που σήκωσε πειραματικά κάποιο πιτσιρίκι για να στείλει στον φίλο του πχ ένα game...)

 

είναι ότι είναι οχι 24/7 αλλα 24/7/52*n

 

τέλος έχω να πω ότι έχεις χαμηλές ταχύτητες επειδή είτε κατέβαζες torrents με λίγα seeds και πολλους leechers και δεν ήξερες πως να ψάξεις τα αλλα είτε κατέβαζες από λάθος σημείο..(πχ κατεβαζες τοrrent απο seeders που ειναι στην ιαπωνια.. ) δεν μπορώ να αναφέρω σημεία γιατί στο παραπροηγούμενο post μου τα διαγράψανε :P

 

 

πρέπει να είσαι εξοικειωμένος πάντα για να χρησιμοποιείς torrent με ταχύτητα και ασφάλεια!

 

η ποικιλία είναι αστείρευτη εκατοντάδες φορες μεγαλύτερη από αυτή στους host..

 

 

βεβαια αν ψάχνεις πράματα που δεν ενδιαφέρουν τον πολύ κόσμο (όταν λέω κόσμο εννοώ την οικουμένη και όχι την ελλάδα) όπως πχ παλιά ελληνικά κομμάτια, πολύ βαριά λαϊκά και αλλα όπως ελληνικές ταινίες ΙΣΩΣ σε κάποιες περιπτώσεις θα βρείς μεγαλύτερη ποικιλία σε κάποιο σχετικό forum που θα οδηγεί σε file hoster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

papajo_r, πιο απλό πράγμα από το "βρίσκω links-> τα βάζω στον downloader-> κατεβαίνουν με όσο αντέχει η γραμμή μου-> τέλος" δεν είναι καμία από τις διαδικασίες που αναφέρεις και περιγράφεις λες και θέλεις να είσαι απόφοιτος το MIT για τις βρεις. Ποτέ μα ποτέ δεν έψαξα κάτι και το βρήκα σε torrent και όχι σε file hoster.

 

Σου ξανά λέω... αν η ένσταση σου είναι τα 30 ευρώ τον χρόνο τότε δεν έχει να κάνει με την διαδικασία αλλά ότι θεωρείς ότι το τζάμπα ξύδι είναι πιο γλυκό από μέλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονος σου δήλωσες πιο πριν ότι δεν είσαι έμπειρος σε αυτά.. άρα συμπεριλαμβάνεσαι στην κατηγορια που προανέφερα..

 

 

μετέπειτα αν ένα πράμα ισχύει για τα torrent (από ομάδες σοβαρές τώρα δεν μιλάω για το torrent που σήκωσε πειραματικά κάποιο πιτσιρίκι για να στείλει στον φίλο του πχ ένα game...)

 

είναι ότι είναι οχι 24/7 αλλα 24/7/52*n

 

τέλος έχω να πω ότι έχεις χαμηλές ταχύτητες επειδή είτε κατέβαζες torrents με λίγα seeds και πολλους leechers και δεν ήξερες πως να ψάξεις τα αλλα είτε κατέβαζες από λάθος σημείο..(πχ κατεβαζες τοrrent απο seeders που ειναι στην ιαπωνια.. ) δεν μπορώ να αναφέρω σημεία γιατί στο παραπροηγούμενο post μου τα διαγράψανε :P

 

 

πρέπει να είσαι εξοικειωμένος πάντα για να χρησιμοποιείς torrent με ταχύτητα και ασφάλεια!

 

η ποικιλία είναι αστείρευτη εκατοντάδες φορες μεγαλύτερη από αυτή στους host..

 

 

βεβαια αν ψάχνεις πράματα που δεν ενδιαφέρουν τον πολύ κόσμο (όταν λέω κόσμο εννοώ την οικουμένη και όχι την ελλάδα) όπως πχ παλιά ελληνικά κομμάτια, πολύ βαριά λαϊκά και αλλα όπως ελληνικές ταινίες ΙΣΩΣ σε κάποιες περιπτώσεις θα βρείς μεγαλύτερη ποικιλία σε κάποιο σχετικό forum που θα οδηγεί σε file hoster

 

Με τη διαφορα οτι αυτο που αναφερεις ειναι για τους λιγους, δε γινεται να πεταπηδησουν ολοι οι χρηστες των file hosters σε private trackers γιατι θα παψουν να ειναι private και να εχουν και τα καλουδια που εχουν τωρα (ταχυτητα, σιγουρια κλπ).

Δε γινεται δηλαδη να εχεις και την πιτα ολοκληρη και το σκυλο χορτατο. Καλο ειναι που το εχετε, αλλα ειναι τελειως ανουσιο να το διαφημιζετε, απο τη στιγμη που δε θελετε αλλους στο παιγνιδι.

 

Οσο για το κοστος, ακομη κι ενα νετμπουκ με ενα εξωτερικο σκληρο, ενα 50αρι το χρονο θα στα φαει σε ρευμα. Τοσα και λιγοτερα ειναι και η συνδρομη αν τη μοιρασεις σε 1-2 φιλους. Αρα δεν ειναι τιποτε τζαμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, για εξηγήστε μου και μένα τα πράγματα, γιατί έχω χάσει επεισόδια και δε βρίσκω άκρη:

 

Πριν έναν χρόνο έκανα συνδρομή στο Rapidshare μέσα στον Μάρτιο 2010 για έναν χρόνο, δηλαδή μέχρι τον Μάρτιο 2011. Κάποια στιγμή, άλλαξε το σύστημα και πήγαμε στα Rapids οπότε άρχισε πλέον να μην έχει χρονικό περιορισμό, αλλά όταν ξοδέψεις αυτά τα points, τότε λήγει και η συνδρομή σου. Αυτό μου βγήκε σε καλό, μιας και είναι Απρίλιος και ακόμα έχω Rapids. Επίσης, δε θυμάμαι να υπήρξε δεύτερη ημέρα που να μου τελείωσε το traffic. Μια φορά συνέβη αυτό όλη κι όλη και δεν ήταν ιδιαίτερο πρόβλημα, απλά έβαζες rapids νομίζω και λυνόταν (ή στη χειρότερη περίμενες να αλλάξει η μέρα, δε θυμάμαι τη λύση).

 

Τώρα η αλλαγή είναι ότι τα rapids βάζουν ημερομηνία για τέλος (ε; ) και μπορούμε να κατεβάζουμε απεριόριστα;

 

ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΟΥΜΕ;! :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

...για ποιά / τί είδους άρση περιορισμών που να έχει ευεργετική επίδραση ΚΑΙ στους "μη εγγεγραμμένους χρήστες" λέει το αρχικό ποστ; Μια χαρά συνεχίζει να σέρνεται το Rimadoshare, και η αναμονή μεταξύ downs είναι εδώ κανονικά και με τον νόμο.

 

 

 

 

....Συν το ότι μόλις διαπίστωσα πως πλέον ΔΕΝ μπορεί ο "free user" να κατεβάσει CCFs...! FFS @!%$#&!% !

 

Tα ζωάδια.

 

(...αν προσθέσει κανείς και την "παραπομπή section αγοράς του αρχείου, διότι διαπιστώθηκε πως υπόκειται σε Ορίτζιναλ Παπαροράιτς" που απαντώ συχνόπυκνα τελευταία, ε σιχτίρ)

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας πω την αλήθεια κακό δεν κάνει που τα έβγαλε... μόνο καλό μας κάνει... εγώ να σας πω την αλήθεια δεν το έχω χρησιμοποιήσει αλλά τώρα μάλλον θα το δοκιμάσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...