Προς το περιεχόμενο

Το Rapidshare καταργεί όλους τους περιορισμούς για τους συνδρομητές του


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ αργά ξύπνησαν. Είναι αναξιόπιστοι ότι και να λένε. Μέσα σε 1 περίπου χρόνο, εφάρμοσαν 4 διαφορετικούς τροπους συνδρομής, χωρίς προειδοποίηση. Στα mail διαμαρτυρίας για τις αλλαγές, μας κρόιδευαν κιόλας, απαντώντας ότι το κάνουν για το καλό μας. Σταμάτησα τη συνδρομή και έσβησα 80 Giga περιεχόμενο που είχα ανεβάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολύ αργά ξύπνησαν. Είναι αναξιόπιστοι ότι και να λένε. Μέσα σε 1 περίπου χρόνο, εφάρμοσαν 4 διαφορετικούς τροπους συνδρομής, χωρίς προειδοποίηση. Στα mail διαμαρτυρίας για τις αλλαγές, μας κρόιδευαν κιόλας, απαντώντας ότι το κάνουν για το καλό μας. Σταμάτησα τη συνδρομή και έσβησα 80 Giga περιεχόμενο που είχα ανεβάσει.

 

Απο τη στιγμη που αναγκαστηκαν να κοψουν τα οφελη στους uploaders επρεπε να πειραματιστουν ωστε να βρουνε κατι που να μας ικανοποιησει. Αν εξαιρεσουμε τον πρωτο μηνα, που εγινε οντως μπερδεμα, στην ουσια δε χασαμε, παντα σε καθε αλλαγη μας εδινε και κατι μπονους.

Μη νομιζει κανεις οτι αν αναγκαστουν και οι αλλοι να κανουν περικοπες (λογω δικαιοσυνης), οτι δε θα κανουν τα ιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάς για RapidPro account τότε ναι, έχω τα ίδια προβλήματα με FlashGet/FlashGot. Χρησιμοποίησε καλύτερα τον RapidShare Manager.

αυτο κανω ομως δεν ειναι και οτι καλυτερο πολυ βαρυ πρόγραμμα και πσιλοτεζαρει το pc ειδικα σε συνδιασμο με firefox

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο κανω ομως δεν ειναι και οτι καλυτερο πολυ βαρυ πρόγραμμα και πσιλοτεζαρει το pc ειδικα σε συνδιασμο με firefox

Παράξενο, δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα (μήπως έχεις netbook...; ). To RapidShare Manager 2 δεν έχει καμία δουλειά με τον Firefox. Βεβαιώσου ότι χρησιμοποιείς την τελευταία του έκδοση, καθώς και την τελευταία έκδοση Java. Αν έχεις παλιά Java, κάνε πρώτα uninstall και μετά εγκατέστησε την τελευταία έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ρε είναι πολύ μεγάλοι κλέφτες!!! ΠΑΡΑ πολύ μεγάλοι!! Μόλις πήγα να ανανεώσω το account μου.. διάλεξα 2000rapids (19.90€) ,έγινε η συναλλαγή οκ..και τι μου πετάει;; Ότι φγγγ

 

μειώθηκαν αυτόματα τα rapids για να ενεργοποιηθεί ο λογαριασμός..Και αντί για 2000,έχω 1505 ...και ισχίου μέχρι 5/6/11 επειδή ενεργοποιήθηκε το rapidpro ;;!! Τί λένε ρε οι @@;;;;; Αυτό ήταν το τέλος για μένα και το RS..Όχι απλά ακριβό,αλλά πανάκριβο....Πότε ο μήνας ήταν τόσο πολλά λεφτά;; Δεν κολλάει..

 

wtf

By using Rapids, it is possible to become a RapidPro customer.

30 days of RapidPro cost 495 Rapids.

Rapids:1 505

RapidPro valid until:Κυριακή, 5 Ιούνιος 2011

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα που θέλω να κατεβάζω περιστασιακά και θέλω κάποιο πακέτο όγκου δεδομένων που να μην λήγει με έχουν γραμμένo κανονικά.

Θέλουν βύζιτα κάθε μήνα ε;

Πήγα πριν 3 μήνες στη hotfile και πλήρωσα κερατιάτικα 6μηνη συνδρομή και για να βρεις ενεργό link το ψάχνεις με το φακό...

Ε γι αυτό κι εγώ το γύρισα το τροπάριο και "δανείζομαι" premium από διάφορους και κάνω τη δουλειά μου.

Ας είναι καλά το google

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε είναι πολύ μεγάλοι κλέφτες!!! ΠΑΡΑ πολύ μεγάλοι!! Μόλις πήγα να ανανεώσω το account μου.. διάλεξα 2000rapids (19.90€) ,έγινε η συναλλαγή οκ..και τι μου πετάει;; Ότι φγγγ

 

μειώθηκαν αυτόματα τα rapids για να ενεργοποιηθεί ο λογαριασμός..Και αντί για 2000,έχω 1505 ...και ισχίου μέχρι 5/6/11 επειδή ενεργοποιήθηκε το rapidpro ;;!! Τί λένε ρε οι @@;;;;; Αυτό ήταν το τέλος για μένα και το RS..Όχι απλά ακριβό,αλλά πανάκριβο....Πότε ο μήνας ήταν τόσο πολλά λεφτά;; Δεν κολλάει..

 

wtf

 

Ε αρα εχεις υπολοιπο αλλα 1505 που μπορεις να τα χρησιμοποιησεις για αλλο ενα τριμηνο μετα τις 5/6/11!

Και σου κρατησε 495 για τον πρωτο μηνα (λογικα απο 5/5/11 μεχρι 5/6/11)

 

Θα πατησεις στο Extend RapidPro και θα χρησιμοποιησεις και τα υπολοιπα για να επιμηκυνεις τον χρονο) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα που θέλω να κατεβάζω περιστασιακά και θέλω κάποιο πακέτο όγκου δεδομένων που να μην λήγει με έχουν γραμμένo κανονικά.

Θέλουν βύζιτα κάθε μήνα ε;

Πήγα πριν 3 μήνες στη hotfile και πλήρωσα κερατιάτικα 6μηνη συνδρομή και για να βρεις ενεργό link το ψάχνεις με το φακό...

Ε γι αυτό κι εγώ το γύρισα το τροπάριο και "δανείζομαι" premium από διάφορους και κάνω τη δουλειά μου.

Ας είναι καλά το google

 

ΠΛέον και γω περιστασιακά κατεβάζω λόγο ότι δεν βρίσκω links ...άντε περίμενε από το mTrnt να κάνει δουλειά @@ κ αυτό..

 

Δες όμως τι λέει εδώ

Rapids never expire
άρα θα τα έχω εφόρου ζωής;;

 

δηλαδή θα τα έχω και θα κάθονται ;; Αφού με το καλημέρα μου πήρε τα 495 με το έτσι θέλω..Το rapidpro μπορώ να το κλείσω;;

 

 

Ε αρα εχεις υπολοιπο αλλα 1505 που μπορεις να τα χρησιμοποιησεις για αλλο ενα τριμηνο μετα τις 5/6/11!

Και σου κρατησε 495 για τον πρωτο μηνα (λογικα απο 5/5/11 μεχρι 5/6/11)

 

Θα πατησεις στο Extend RapidPro και θα χρησιμοποιησεις και τα υπολοιπα για να επιμηκυνεις τον χρονο) ;)

 

Ααα πες το έτσι ρε αδερφέ..Γιατί νευρίασα πολύ όταν το είδα..Και έπιασα και ψάχνω το site ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έδωσες 20 ευρώ για 4 μήνες, ενώ με 28-30 δολάρια (δηλαδή κάπου 20 ευρώ) θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις υπηρεσίες άλλων sites (όπως το PremiumCreator και το Leechdaddy ) και για ένα ολόκληρο χρόνο να κατεβάζεις απεριόριστα (όπως ένα premium member) από rapidshare, fileserve, megaupload, filesonic και hotfile.

 

Υπάρχει και το αντίστοιχο ελληνικό easybytez αλλά ζητά 50 ευρώ το χρόνο που τα θεωρώ πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αφου σου εγραψε οτι αγορασες 2000 σου πηρε αυτοματα 495 (μεχρι 5 Ιουνη, αρα ενα μηνα απο χτες που εκανες τη συναλλαγη), και σου εμειναν και 1505 για να κανεις 3 αναννεωσεις ακομη.

Αχ βιαζεστε και δεν προσεχετε τι διαβαζετε :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έδωσες 20 ευρώ για 4 μήνες, ενώ με 28-30 δολάρια (δηλαδή κάπου 20 ευρώ) θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις υπηρεσίες άλλων sites (όπως το PremiumCreator και το Leechdaddy ) και για ένα ολόκληρο χρόνο να κατεβάζεις απεριόριστα (όπως ένα premium member) από rapidshare, fileserve, megaupload, filesonic και hotfile.

 

Υπάρχει και το αντίστοιχο ελληνικό easybytez αλλά ζητά 50 ευρώ το χρόνο που τα θεωρώ πολλά.

Αυτά που αναφέρεις έχουν απεριόριστο d/l ανά file-hoster? πχ κατεβάζω κατά 80% από RS και κατά 20% από 3-4 άλλους hosters. Θα κάνω τη δουλειά μου στο ίδιο επίπεδο όπως αν είχα RS ή θα πρέπει να περιοριστώ στα πχ 4GB/hoster/day; Έριξα μια γρήγορη ματιά και δεν είδα κάτι τέτοιο. Ρωτάω επειδή θυμάμαι πως κάποτε έπαιζε κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτά που αναφέρεις έχουν απεριόριστο d/l ανά file-hoster? πχ κατεβάζω κατά 80% από RS και κατά 20% από 3-4 άλλους hosters. Θα κάνω τη δουλειά μου στο ίδιο επίπεδο όπως αν είχα RS ή θα πρέπει να περιοριστώ στα πχ 4GB/hoster/day; Έριξα μια γρήγορη ματιά και δεν είδα κάτι τέτοιο. Ρωτάω επειδή θυμάμαι πως κάποτε έπαιζε κάτι τέτοιο.

Για τους συγκεκριμένους που έγραψα δεν υπάρχει όριο. Το γράφουν ξεκάθαρα και στο site τους.

Το easybytez είχε οριο αλλά ο "ανταγωνισμός" (υπάρχουν αρκετά ανάλογα sites) το "ανάγκασε" να τον αφαιρέσει (από έγκυρη πηγή) έχει όριο 15GB/μέρα, αλλά και πάλι είναι διπλάσια+ τιμή.

Επεξ/σία από isay
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την ιστορία μου. Δοκίμασα το premiumcreator για μια εβδομάδα για να κατεβάσω κάτι τόνους υλικό απο HF και FSC και έπιανε συνέχεια τα όρια της γραμμής μου. Το leechdaddy το ανακάλυψα αργότερα δεν το εχω δοκιμάσει προσωπικά, αλλά δεν βρήκα στο νετ αρνητικά σχόλια.

 

tara δοκίμασε το για μια εβδομάδα και δες αν σου κάνει. Το leechdaddy βάζει συνδρομή στο paypal, οποτε αν θες να το δοκιμάσεις για ένα μήνα, κάνε εγγραφή και μετά πήγαινε αμέσως και απενεργοποιήσε τη συνδρομή από το paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...