Προς το περιεχόμενο

Dell υποστήριξη


triptico

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Alienware πλέον στην ουσία δεν υπάρχει, την αγόρασε η Dell και απλά χρησιμοποιούν το όνομα, επομένως έχεις υποστήριξη Dell (γι' αυτό και τη λένε Dellienware)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσίευση 21 Απρίλιος 2011 - 07:27 μμ

Επιβεβαιώνω δίς για την άμεση τεχνική υποστήριξη της dell.

 

Για τον κύριο pc_expert,είκοσι λεπτά της ώρας είναι να αλλαχτεί η motherboard,ανταλλακτικά υπάρχουν.

 

35apontos.

 

 

 

Σε αυτό το μήνυμα αναφέρομαι.

Κερνάω καφέ,έλα να σου δείξω.

 

Τζάμπα,δεν σε χρεώνω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω που τα λεμε,και 20 λεπτα και μιση ωρα ειναι πολυ λιγα για να γινει σοβαρη δουλεια και να φτασεις στο motherboard.

Αν καθε μερα λυνεις πολυ συγκεκριμενα laptop τοτε αλλαζει,αλλα οταν πεφτει στα χερια σου laptop για πρωτη φορα,πας ψαχνοντας λυνεις προσεκτικα,ξεκουμπωνεις κλιπς,παιδευεσαι με ταινιες διπλης οψης,και γενικοτερα πας στα τυφλα.

Δεν λυνουν ολα τα laptop το ιδιο και φυσικα δεν υπαρχει στανταρ χρονος για συγκεκριμενη επισκευη απο laptop σε laptop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά μην το γενικεύουμε. Στη μαμά του πήγε το λαπτοπ και σε 3 μέρες έγινε το πήγαινε έλα και η επισκευή. Αν η μαμά δεν ήξερε να το λύσει τσακ μπαμ, ποιος θα ήξερε εγώ; Τεσπα είτε μία ώρα τους πήρε, είτε 5, το αποτέλεσμα είναι αυτό που μετράει για μένα. Το ξέρω πάρα πολύ καλά το service της Dell και όλα τα υπόλοιπα τα ακούω βερεσέ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω που τα λεμε,και 20 λεπτα και μιση ωρα ειναι πολυ λιγα για να γινει σοβαρη δουλεια και να φτασεις στο motherboard.

Αν καθε μερα λυνεις πολυ συγκεκριμενα laptop τοτε αλλαζει,αλλα οταν πεφτει στα χερια σου laptop για πρωτη φορα,πας ψαχνοντας λυνεις προσεκτικα,ξεκουμπωνεις κλιπς,παιδευεσαι με ταινιες διπλης οψης,και γενικοτερα πας στα τυφλα.

Δεν λυνουν ολα τα laptop το ιδιο και φυσικα δεν υπαρχει στανταρ χρονος για συγκεκριμενη επισκευη απο laptop σε laptop.

Το είπες μόνος σου.

 

Ήμουνα μπροστά και τις δύο φορές,ήρθε ένα παιδάκι και έκανε τυφλό σύστημα λύση-αρμολόγηση σε ένα μισάωρο.Τη μια να αλλάξει τη mother board και την άλλη για το σκληρό δίσκο,που κι αυτός ήθελε λύσιμο όλο το laptop να τον φτάσει...Κι επειδή είχαμε πιάσει "κολλεγιές",τη δεύτερη φορά δεν έκατσε να "βάλει λειτουργικό",μου ευχήθηκε καλό μεσημέρι και πήγε σε κάτι γκομενοδουλίτσες μιας και περίσσευε χρόνος,εφ' όσον τον αποδεύσμευσα.

 

Άλλο να λέμε στο μπελάτη "πω-πω,θα μου φάει μιάμισυ μέρα,δύσκολη βλάβη" κι άλλο να βοηθάμε (ο καθείς εφ΄ων ετάχθη) το κοσμάκη στα fora,σωστά;

 

Υ.Γ.Για τη Dell συγκεκριμμένα,έχουν αναφερθεί από αξιόλογους και σοβαρούς ανθρώπους,ότι μέσα στην εγγύηση και μετά από τηλεφωνική ενημέρωση της "μαμάς" (μέσω των κωδικών που εμφανίζονται άμα πατήσεις κάποιο συνδυασμό πλήκτρων που θα σου πουν...) έστειλε άνθρωπο σε άγονη γραμμή,αεροπορικώς,για ζημιά ΧΧ€.Τζάμπα φυσικά.

 

Ε,μετά την εγγύηση πάει όπως όλα τα μαστόρια,τους κάνεις συνέταιρους.Προσοχή εδώ όμως,η Dell αυτό καθ' αυτό δεν διατηρεί service,απλά συνεργάζεται με "κάθετες" του χώρου.

 

Έχω όμως την εντύπωση ότι μπορείς να επεκτείνεις όσο θες την εγγύηση,πληρώνοντας-φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thnx 35ponte!

 

Για κάποιους είναι δύσκολο να καταλάβουν ότι κάνοντας το ίδιο πράγμα μέρα μπαίνει μέρα βγαίνει στο τέλος τους παίρνει πολύ πιο λίγο χρόνο από έναν τρίτο που θα κάνει την ίδια δουλειά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να γινει επεκταση της εγγυησης σε λαπτοπ που εχει αγοραστει περιπου ενα μηνα πριν?

Νομίζω ναι,εφ΄όσον είναι σε κάποιο "χαριστικό" χρονικό διάστημα μετά την αγορά του.Που εξαρτάται απ' τις εκάστοτε πολιτικές των εταιρειών,ρώτα απ' ευθείας το μαγαζί που το πήρες,ότι και να σου πούμε θάναι χαζομαρίτσα...

 

Α και να προσέξεις από ποιό μαγαζί το πήρες,έχουν αναφερθεί εφαρμογές d.o.a. των τριών μηνών (πολύ lol),βρίθει το (δικόμας) forum από παράπονα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να γινει επεκταση της εγγυησης σε λαπτοπ που εχει αγοραστει περιπου ενα μηνα πριν?

 

Ναι, μπορείς και λίγο πριν την λήξη της εγγύησης. Τουλάχιστον αυτό ίσχυε και ισχύει για τα "καλά" DELL, αλλά όπως μου απάντησαν τηλεφωνικώς και για τις άλλες σειρές (ρώτησα για ένα 15R).

Είπαμε μέσα στην εγγύηση είναι άπαιχτοι.

Εκτός εγγύησης άστα... (κοντά τα 600 για GPU, 270 για αλλαγή 2 Fans - δεν δέχονταν να μου τα στείλουν να τα αλλάξω εγώ-

Για να είμαστε και δίκαιοι εξωφρενικές τιμές ζητούν εκτός εγγύησης και άλλες μεγάλες π.χ. sony klp. Δεν έχω εμπειρία από Acer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To προβλημα του pc expert και του καθε pc expert ειναι οτι αμα ολες οι αντιπροσωπειες λειτουργουσαν το ιδιο επαγγελματικα και υπευθυνα σαν τη Dell αυτος θα εμενε χωρις δουλεια....γιαυτο και οι "επιφυλαξεις" και οι "προβληματισμοι".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To προβλημα του pc expert και του καθε pc expert ειναι οτι αμα ολες οι αντιπροσωπειες λειτουργουσαν το ιδιο επαγγελματικα και υπευθυνα σαν τη Dell αυτος θα εμενε χωρις δουλεια....γιαυτο και οι "επιφυλαξεις" και οι "προβληματισμοι".

Λάθος είσαι.

 

Και θα σου πω γιατί:Η Dell και η κάθε σοβαρή εταιρεία είναι καλές όσο κρατάει η εγγύηση.Μετά σε κάνουν συνέταιρο,απλά.Δηλαδή άμα λήξει η εγγύηση και δεν έχει αγοραστεί παραπανίσια,η αλλαγή οθόνης (π.χ.) κάνει όσο το μισό λάπτοπ.Συνεπώς πας "γειτονιά" για το 1/3 της τιμής της "αντιπροσωπείας".

 

Μόνη άμυνα,να μάθει ο καθένας μας τα πιό απλά πραγματάκια και να κάνει τις δουλειές του μόνος του,εύκολο είναι με Αγγελίες σε fora ή ebay κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος είσαι.

 

Και θα σου πω γιατί:Η Dell και η κάθε σοβαρή εταιρεία είναι καλές όσο κρατάει η εγγύηση.Μετά σε κάνουν συνέταιρο,απλά.Δηλαδή άμα λήξει η εγγύηση και δεν έχει αγοραστεί παραπανίσια,η αλλαγή οθόνης (π.χ.) κάνει όσο το μισό λάπτοπ.Συνεπώς πας "γειτονιά" για το 1/3 της τιμής της "αντιπροσωπείας".

 

Μόνη άμυνα,να μάθει ο καθένας μας τα πιό απλά πραγματάκια και να κάνει τις δουλειές του μόνος του,εύκολο είναι με Αγγελίες σε fora ή ebay κλπ.

 

35apontos, όλες η εταιρίες έχουν την ίδια πρακτική μετά την λήξη της εγγύησης, και οχι μόνο σε laptop αλλα και σε TV/DVD κ.τ.λ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα και τα μαγαζακια της γειτονιας ποσο καλα μας πιανουν τον πωπουλη μας...εχω ενα hp φορητο που κλασσικα τα φτυσε η οθονη του μολις δυο χρονια μετα την αγορα του.Κοιταξα λοιπον στα μαγαζακια ποσο θελουν για αλλαγη και τοποθετηση νεας οθονης και ολοι μα ολοι θελανε γυρω στα 200€ και μαλιστα με εγγυηση 6 μηνων.

 

Οποτε αγορασα απο το εξωτερικο την οθονη με 90 ευρω μαζι με τα μεταφορικα και την εβαλα με τα χερακια μου...

 

Οσο για την εγγυηση δινεις κατι παραπανω και παιρνεις μια εγγυηση 4 ετων και εχεις το κεφαλακι σου ησυχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...