Προς το περιεχόμενο

Dell υποστήριξη


triptico

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειδα και τα μαγαζακια της γειτονιας ποσο καλα μας πιανουν τον πωπουλη μας...εχω ενα hp φορητο που κλασσικα τα φτυσε η οθονη του μολις δυο χρονια μετα την αγορα του.Κοιταξα λοιπον στα μαγαζακια ποσο θελουν για αλλαγη και τοποθετηση νεας οθονης και ολοι μα ολοι θελανε γυρω στα 200€ και μαλιστα με εγγυηση 6 μηνων.

 

Οποτε αγορασα απο το εξωτερικο την οθονη με 90 ευρω μαζι με τα μεταφορικα και την εβαλα με τα χερακια μου...

 

Οσο για την εγγυηση δινεις κατι παραπανω και παιρνεις μια εγγυηση 4 ετων και εχεις το κεφαλακι σου ησυχο.

 

Ξέρεις μήπως πόσο κοστίζει η έξτρα εγγύηση για HP notebooks ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

E ναι. Το κερνάς φράπα και το κοιτάς και δεν σε νοιάζει. Το λιώνεις στο overclocking και τους το λες κατάμουτρα: "Είχα ένα ατυχές περιστατικό υπερχρονισμού". Το παίρνεις στο μπάνιο να δεις ταινία και το πετάς στη μπανιέρα να πλυθεί.... :rolleyes:

 

200 περίπου ευρώ η επέκταση εγγύησης στο Dell Inspriron 15R για +2 χρόνια. Την αγοράζεις και αφού έχει περάσει η διετία της κανονικής εγγύησης. Αν σε συμφέρει και θες το κάνεις. Εγώ δεν θα προχωρίσω, πάντως, γιατί το laptop μάλλον στο χρόνο θα αλλαχθεί.

 

Φυσικά η υποστήριξη της Dell είναι από άλλο πλανήτη, έρχονται σπίτι δεν το συζητάμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

200 περίπου ευρώ η επέκταση εγγύησης στο Dell Inspriron 15R για +2 χρόνια. Την αγοράζεις και αφού έχει περάσει η διετία της κανονικής εγγύησης. Αν σε συμφέρει και θες το κάνεις. Εγώ δεν θα προχωρίσω, πάντως, γιατί το laptop μάλλον στο χρόνο θα αλλαχθεί.

 

Γνωριζουμε αν γινεται επεκταση εγγυηση για +1 χρονο στα dell;

Ελεγα να του εκανα αργοτερα, τουλαχιστον να του βγαλω τα ματια εξω μεχρι να μπω στρατο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A, εσύ είσαι και μικρούλης!!!!! Εγώ πήγα τον Σεπτέμβριο του 1992. Παλιόγερος και τρελός gamer for life!!!!! :-D :-D

 

Να σου πω την αλήθεια δεν έχω ρωτήσει για ένα έτος, λογικά πάντως ακόμα και αν ισχύει θα είναι πολύ πιο πάνω από το μισό των δύο ετών.

 

(Α, τρελό avatar χριστόφορε!!!!! Αρκεί να μην είσαι εσύ!!!! ΟΚ, πλάκα κάνω!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πρεπει να τους καλεσω καποια στιγμη για να ενημερωθω!

Οχι απλα μικρος, 20 ειμαι! :P

Εχουμε καιρο μπροστα μας να καουμε!! :-D

Οχι -δυστυχως- δεν ειμαι εκεινο το παιδακι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A, εσύ είσαι και μικρούλης!!!!! Εγώ πήγα τον Σεπτέμβριο του 1992. Παλιόγερος και τρελός gamer for life!!!!! :-D :-D

 

Να σου πω την αλήθεια δεν έχω ρωτήσει για ένα έτος, λογικά πάντως ακόμα και αν ισχύει θα είναι πολύ πιο πάνω από το μισό των δύο ετών.

 

(Α, τρελό avatar χριστόφορε!!!!! Αρκεί να μην είσαι εσύ!!!! ΟΚ, πλάκα κάνω!!!)

εισαι παλιουρας ε?

εγω το 97 αν και η σειρα μου ηταν το 92-93.

αν μαθεις χριστοφορε πες μας και εμας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια κ απο μενα

Για να μην ανοιγω καινουριο θεμα,πηρα κ εγω ενα dell notebook κ θα ηθελα να ρωτησω πως κατοχυρωνω την εγγυηση??Πρεπει να παρω καπου τηλεφωνο???Υπαρχει καποια φορμα στο Internet να συμπληρωσω??

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτε. Από κάτω έχει ένα service tag, αν χρειαστεί παίρνεις τηλέφωνο στη Dell τους το δίνεις και ξεμπέρδεψες, περιμένεις τεχνικό σπίτι σου!

 

Τοσο απλο ειναι?Γιατι αγχωθηκα που δεν ειδα μεσα στην συσκευασια καρτελακι εγγυησης για ταχυδρομηση...

Οποτε αμα παθει κατι δλδ μεσα στα 2 χρονια αρκει να τους δωσω την αποδειξη λιανικης κ το service tag κ θα ειμαι οκ?

Πρεπει να συμπληρωσω την παρακατω φορμα ή δεν χρειαζεται?

http://support.euro.dell.com/support/topics/topic.aspx/emea/shared/support/dellcare/el/retail_form_revision?c=gr&l=en&s=gen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσο απλο ειναι?Γιατι αγχωθηκα που δεν ειδα μεσα στην συσκευασια καρτελακι εγγυησης για ταχυδρομηση...

Οποτε αμα παθει κατι δλδ μεσα στα 2 χρονια αρκει να τους δωσω την αποδειξη λιανικης κ το service tag κ θα ειμαι οκ?

Πρεπει να συμπληρωσω την παρακατω φορμα ή δεν χρειαζεται?

http://support.euro.dell.com/support/topics/topic.aspx/emea/shared/support/dellcare/el/retail_form_revision?c=gr&l=en&s=gen

Καλεσε τους στο 210.81.29.810 και θα σου ζητησουν το service tag.

Απο εκει θα δουν ποση εγγυηση εχεις (μαλιστα θα σου δωσουν και λιγο παραπανω χρονο εγγυησης -περιπου 1 με 2 μηνες).

Μπορεις να δεις μεχρι ποτε ακριβως εχεις εγγυηση απο το προγραμμα dell support center που ειναι ηδη εγκατεστημενο στο dell σου.

Αφου τους δωσεις το service tag λοιπον, θα σου ζητησουν τα στοιχεια σου (για να ειναι και καλα ονομαστικη η εγγυηση-αν και δεν χρειαζεται κατι τετοιο). Αφου τους δωσεις τα στοιχεια σου, ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...