Προς το περιεχόμενο

iPhone 5: Φήμες για ανανεωμένο design σε σχήμα «δακρύου»


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η απόσταση της οθόνης από τα πλαϊνά μέρη του κινητού είναι επίτηδες μεγάλη ώστε κρατώντας το να μην πατιέται κατά λάθος τίποτα. Επίσης η βάση πρέπει να είναι πλατιά ώστε να χωρά το βύσμα σύνδεση με τροφοδοτικό. Το μόνο σίγουρο είναι πως το καινούριο iPhone θα έχει τον διπύρηνο επεξεργαστή του iPad 2, θα φτάσει τα 64 GByte σε χωρητικότητα και θα έχει ταυτόχρονη υποστήριξη 3G και 4G. Το γενικότερο πάχος θα μειωθεί όπως και στο iPad 2 , ανεπαίσθητα. Γενικά η apple κάνει μικρά και σταθερά βήματα στην εξέλιξη των υπαρχόντων προϊόντων της. Το βάρος του iPhone 4 αν και αρνητικό σε γενικές γραμμές, του δίνει μία στιβαρότητα και αξία σε σύγκριση με τις αντίστοιχες πλαστικούρες της αγοράς.

 

 

στιβαροτητα που αμα πεσει κατω παει η οθονη.μικρα βηματα ναι.σταθερα.............αντε οταν βγει το καινουριο να δουμε τι θα εχει αυτην την φορα/??δεν θα bootarei παντα?θα ξεβαφει το πλαστικο???η μπαταρια θα τελειωνει γρηγορα??κατι θα γινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 117
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν θέλω να σας ξενερώσω όμως το επόμενο iphone θα λέγετε Iphone 4 S και θα είναι ίδιο με το iphone4 με τη μόνη διαφορά διπύρηνο επεξεργαστόνι and that's all ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να σας ξενερώσω όμως το επόμενο iphone θα λέγετε Iphone 4 S και θα είναι ίδιο με το iphone4 με τη μόνη διαφορά διπύρηνο επεξεργαστόνι and that's all ;)

 

Εάν το ios 5 έχει ως προτεραιότητα νέα gestures όπως ακούγεται, τότε σίγουρα πρέπει να περιμένουμε ανανεωμένο design. Ίσως έχουμε κάτι ανάλογο με το NGP που θα έχει επιπλέον οπίσθια επιφάνεια αφής...

 

Ο διπύρηνος είναι σίγουρος αν ακολουθήσουν την περσινή τακτική, με τα χαρακτηριστικά του iPad να μεταφέρονται στο καινούργιο iPhone αυτούσια με επιπλέον ram (πιθανώς 1gb).

 

Η οθόνη δεν νομίζω να αλλάξει ούτε μέγεθος, ούτε ανάλυση μιας και οι εφαρμογές του iOS πρέπει να κάνουν scale και θα θέλουν να διατηρήσουν και το όνομα της retina. Το πολύ να βάλουν amoled η κάτι παραπλήσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αααχχχχ αυτο το σχήμα «δακρύου» μας κανει και δακρυζουμε εμεις!!!! αθλιο το design!!!

αλλα ενα μεγαλο (+) ειναι η οθονη η οποια ειναι ολα μα ολα τα λεφτα....και επομενος θα μας κοστισει και ολα τα λεφτα κυριολεκτικα :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς το iPhone δεν κυκλοφορεί πολλά χρόνια ώστε να ξέρουμε τι χρονοδιάγραμμα ακολουθεί η Apple. Το 3G μπορούμε να πούμε ότι είχε μόνο διορθώσεις ελλείψεων, το 3GS ήταν μια "απλή αναβάθμιση" και το 4 εισήγαγε νέα στοιχεία. Με αυτό το σκεπτικό, ίσως το καινούριο να καλύπτει κενά των προηγούμενων εκδόσεων.

 

Μακάρι να βάλουν sms reports, επιτέλους! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να βάλουν sms reports, επιτέλους! :D

Τι τραγικό είναι αυτό? Σε σημείο εμετού θα έλεγα.

Πιστεύω για διαφήμιση το κάνουν, ώστε να γίνεται ντόρος γύρω από το όνομα της. Δεν μπορεί να μην βάζουν reports έτσι από κέφι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ε? Έχεις link με ημερομηνία?

Τέτοια εποχή πέρσι ψάχναμε μήπως βρούμε κάποια φωτό του iPhone 4, οπότε αν βάλεις στο google iPhone 4 με ημερομηνία Μάρτιο ή Απρίλιο 2010 θα βρεις ίδιες ή παρόμοιες φωτογραφίες με αυτές του αναμενωμενου iPhone 5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, κατάλαβα. Δύσκολο να αλλάξει τόσο πολύ το iPhone.

 

Πάντως θα ήθελα να προσθέσω κάτι όσον αφορά τις αναφορές. Δεν ξέρω αν το έχει προβλέψει η Apple αυτό, αλλά τα περισσότερα μηνύματα που στέλνω δεν είναι sms. Είναι Facebook, msn, ή emails.

Μήπως δεν χρειάζεται τόσο η αναφορά... Εκτός αν αυτό συμβαίνει μόνο σε εμένα.

Λίγες φορές έχω χρειαστεί την αναφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, κατάλαβα. Δύσκολο να αλλάξει τόσο πολύ το iPhone.

 

Πάντως θα ήθελα να προσθέσω κάτι όσον αφορά τις αναφορές. Δεν ξέρω αν το έχει προβλέψει η Apple αυτό, αλλά τα περισσότερα μηνύματα που στέλνω δεν είναι sms. Είναι Facebook, msn, ή emails.

Μήπως δεν χρειάζεται τόσο η αναφορά... Εκτός αν αυτό συμβαίνει μόνο σε εμένα.

Λίγες φορές έχω χρειαστεί την αναφορά.

 

its not a bug... its a feature! ελληνικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...