Προς το περιεχόμενο

Ύπνος με ωτοασπίδες


Fan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ χρησιμοποιώ ωτοασπίδες που είναι σαν μαξιλαράκια και όχι αυτές από σιλικόνη γιατί δεν μου αρέσει η σιλικόνη σαν υλικό μέσα στο αυτί μου.. Βέβαια, ο καθένας με τα γούστα του... :-) α! και το ξυπνητήρι το ακούω κανονικότατα το πρωί χωρίς κανένα πρόβλημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

να βαλω κατω απο τα χαλια για να μην ακουω κατι κτηνη που ειναι απο κατω μου και σκοτωνονται ολη μερα

Ο χειροτερος εχθρος του υπνου ειναι οι γατες που μαλωνουν/πηδιουνται/ψαχνονται.

Μιλαμε για απειρα νευρα. Kαι δε σταματανε ακομα κι αν αρχισεις να τις βρεχεις με λαστιχο. Πανε 10 μετρα παρακατω, ακριβως στο σημειο που το νερο δεν τις φτανει για μισο ποντο και συνεχιζουν απο εκει που ειχαν μεινει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χειροτερος εχθρος του υπνου ειναι οι γατες που μαλωνουν/πηδιουνται/ψαχνονται.

Μιλαμε για απειρα νευρα. Kαι δε σταματανε ακομα κι αν αρχισεις να τις βρεχεις με λαστιχο. Πανε 10 μετρα παρακατω, ακριβως στο σημειο που το νερο δεν τις φτανει για μισο ποντο και συνεχιζουν απο εκει που ειχαν μεινει.

 

 

Φλόμπερ, Αεροβόλο κι όπως μας δίδαξε ένας κύπριος ζεματιστό λάδι.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χρησιμοποιώ ωτοασπίδες που είναι σαν μαξιλαράκια και όχι αυτές από σιλικόνη γιατί δεν μου αρέσει η σιλικόνη σαν υλικό μέσα στο αυτί μου.. Βέβαια, ο καθένας με τα γούστα του... :-) α! και το ξυπνητήρι το ακούω κανονικότατα το πρωί χωρίς κανένα πρόβλημα!

 

 

ear muffs λεγονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω δοκιμάσει και τους 2 τύπους αλλά και στους 2 υπάρχει πρόβλημα...

 

σε αυτες που είναι σαν σφουγκάρια οκ δεν ακους τίποτα (ούτε το ξυπνητήρι άκουσα μια μέρα απο τότε δν έχω ξαναδοκιμάσει) αλλά όταν φουσκώσουν νιώθω πως πιέζουν τα αυτιά μου και μερικές φορές το βράδυ τις έβγαζα...

 

τώρα οι σιλικόνης είναι πολύ φασαρία να της προσαρμόσεις και πάλι σε ένα γυρισμα στο μαξιλάρι μια πίεση στο αυτή θα αφήσει ένα μικρό κενό και θα ακούς...

 

πρεπει να βρούμε δυνατό ξυπνητήρι με ηλεκτροσόκ ξερω εγώ? χαχαχαχαχα και οτοασπίδες χωρίς να σου "ανοιγουν" το αυτι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω δοκιμάσει και τους 2 τύπους αλλά και στους 2 υπάρχει πρόβλημα...

 

σε αυτες που είναι σαν σφουγκάρια οκ δεν ακους τίποτα (ούτε το ξυπνητήρι άκουσα μια μέρα απο τότε δν έχω ξαναδοκιμάσει) αλλά όταν φουσκώσουν νιώθω πως πιέζουν τα αυτιά μου και μερικές φορές το βράδυ τις έβγαζα...

 

τώρα οι σιλικόνης είναι πολύ φασαρία να της προσαρμόσεις και πάλι σε ένα γυρισμα στο μαξιλάρι μια πίεση στο αυτή θα αφήσει ένα μικρό κενό και θα ακούς...

 

πρεπει να βρούμε δυνατό ξυπνητήρι με ηλεκτροσόκ ξερω εγώ? χαχαχαχαχα και οτοασπίδες χωρίς να σου "ανοιγουν" το αυτι :P

ωτοασπιδες με ενσωματωμενο mp3 ξυπνητηρι δε παιζουν; :P

 

ΥΓ. Εγω ειχα δοκιμασει μια φορα αυτες με το απο κερι. Πραγματικα απαισιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

Τελικά δεν είμαι ο μόνος που τσαντίζεται στον ύπνο! grin.png Το πρωί και το απόγευμα περνάνε συνέχεια οχήματα κάτω απο το σπίτι μου, η ηχομόνοση που έχει είναι για γέλια, οι γείτονες βάζουν κάτι γελία τραγούδια στο τέρμα... το μεσημέρι απο την άλλη έχει ένα φροντηστήριο με πιτσιρίκια απέναντι και κάνουν σαν τρελά!

 

Πήρα σήμερα κάτι ωτοασπίδες απο κερί... για να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιμόμουν για 1-2 χρόνια με τις ωτοασπίδες της 3Μ.

Ένα πρόβλημα που είχα ήταν οτι το βράδυ έβγαιναν προς τα έξω και όταν γύριζα στο πλάι με ενοχλούσαν στο αυτί.

Ξυπνητήρι απο κινητό το άκουγα άνετα.

Ένα θέμα είναι οτι πρέπει να τις αλλάζεις αρκετά συχνά γιατί βρωμίζουν.

Κάθε πότε τις πετάτε εσείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Quies Θεσσαλονίκη το πολύ 3 βράδια χρήση, μετά πέταμα.

2) Πολλαπλών χρήσεων : SleepSoft Θεσσαλονίκη, με καθάρισμα μια φορά την ευδομάδα σύμφωνα με τις οδηγίες.

 

Τελευταία δοκιμή σε ταξίδι σε νησί, με άτομο με ροχαλιτό το μεγαλύτερο μέρος του ύπνου και σε απόσταση στόματως του και αυτών μου γύρω στα 30cm: της Sleepsoft δεν κάνα αρκετά, σε αντήθεση με τις Quies κατάφερα να κοιμηθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωτοασπίδες θα χρησιμεύσουν στο στρατό 150% αλλά και στη μετέπειτα ζωή!

Τέτοιο ροχαλητό δεν ειχε ακούσει θνητός ήθελα να αυτοκτονήσω! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φλόμπερ, Αεροβόλο κι όπως μας δίδαξε ένας κύπριος ζεματιστό λάδι.

 

Συγχαρητήρια.

Είσαι το χειρότερο είδος ανθρώπου, αν και πάλι με δυσκολία

χρησιμοποιώ τον όρο "άνθρωπος".

 

Ακόμα και αν αστειεύεσαι.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

αυτό που έπαθα πάντως εγώ μόνο εγώ μπορούσα να το πάθω, όπως μου είπε και μια φίλη μου.

 

Φορούσα καλοκαιριάτικα ωτοασπίδες από κερί, κι έτσι όπως έκανε πολύ ζέστη και είχα πλακώσει το αυτί μου με το κεφάλι μου (:-P)

 

έλιωσε η ωτοασπίδα και δεν μπορούσε να βγει. Πήγα στο νοσοκομείο και μου τη ρούφηξαν

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ωτασπίδες απλά πρέπει να αλλάζονται σε τακτά διαστήματα γιατί είναι εστία μολύνσεων για τα αυτιά.

 

Επιπλέον αν ποτέ θες να τις βγάλεις, θα είναι μάλλον δύσκολο γιατί θα έχεις συνηθίσει. Το καλύτερο είναι να προσπαθήσει κάποιος να συνηθίσει να κοιμάται με θόρυβο αν τα καταφέρει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σ'αυτό έχει δίκιο,

 

αν δεν είναι κάτι που ξέρεις ότι θα διαρκέσει για περιορισμένο διάστημα, κάποιος θόρυβος δηλαδή, όπως συνέβη σε μένα τον περασμένο μήνα που πήγα να εργαστώ σε μια κατασκήνωση και έμενα με άλλες τέσσερις στο ίδιο δωμάτιο, οι οποίες δεν αγαπούσαν τόσο τον ύπνο όσο εγώ....

 

μην τις φορέσεις γιατί θα τις συνηθίσεις και μετά θα κοιμάσαι μόνο με ωτοασπίδες...

 

όταν σπούδαζα Αθήνα έμενα πάνω σε κεντρικό δρόμο, μπορεί να έχασα τον ύπνο μου στην αρχή μόλις είχα πρωτομετακομίσει, αλλά μετά δεν καταλάβαινα τίποτα, ενω αντίθετα μια άλλη φίλη φορούσε τις ωτοασπίδες επί τέσσερα χρόνια και αναρωτιέμαι αν τις φοράει ακόμα, όπως και μια άλλη φίλη που ξεκίνησε να φοράει ωτοασπίδες επειδή ροχάλιζε ο αδερφός της και κατέληξε να μην τις βγάζει ποτέ. Προσπάθησε να εξαρτιέσαι από όσα λιγότερα αξεσουαρ γίνεται

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...