Προς το περιεχόμενο

Ύπνος με ωτοασπίδες


Fan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 4 μήνες μετά...
  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το βρήκα το θέμα καθώς περιφερόμουν στο ίντερνετ γιατί δεν έχω ύπνο.

 

Έχω δουλειά έχουμε άρρωστο άνθρωπο και τα τσογλάνια δίπλα μου τα έχω πατήσει 2 φορές φωνή και με έγραψαν.

 

Πήρα τηλ. την αστυνομία και με λένε κουδούνι δεν ξέρετε; λέω πως να ξέρω δίπλα είναι τοίχος τοιχος... (αν ήξερα θα σου λεγα εγώ) τους λέω είναι στον 1ο όροφο ,λέει αν δεν μπορέσουμε κάπως να μπούμε δεν μπορούμε να βαράμε βραδυάτικα κουδούνια και θα φύγουν οι συνάδελφοι.

 

Λέω εντάξει ,τι να σας πώ κάνε το ότι καταλαβαίνετε.

 

Εγώ φταίω αν πάω δίπλα και βαράω πόρτες στην οικοδομή;

 

άντε εγώ να βάλω ωτοασπίδες,στον άρρωστο άνθρωπο πως;

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοιτητες φαση?

 

 

Η μονη ελπίδα ειναι να τους κάνεις θόρυβο όταν κοιμούνται αλλα χωρις να ενοχλεις αλλους

 

 

Ναι,δεν παίζει λύση παιδιά .

 

Ευτηχώς ήρθε αστυνομία και τώρα θα κοιμηθώ ξανά σαν άνθρωπος και εγώ.

 

Συζήτηση με αστυνομία:

 

Ε = ΕΓΏ 

Α = ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ

 

Ε = τους χαιρετάω για να δείξω που είναι το "θέμα" γιατί δεν φαινόταν η οικοδομή δίπλα μου

Α = Παρακαλώ;

Ε = Καλησπέρα,σας πήρα τηλ. για την διατάραξη

Α = Ναι,για μουσική ;

Ε = Ναι,εδώ στο μπαλκόνι αυτό είναι στον 1ο όροφο

Α = Ξέρετε κουδούνι;

Ε = Όχι,δεν γνωρίζω.

Α = Εντάξει θα κάνουμε μια παρατήρηση .

 

Κλείνω μπαίνω μέσα.

 

Ακούω μια κυρία να μιλάει να λέει κάτι είναι φοιτητές.

 

Βλέπω τους αστυνομικούς ρίχνουν μικρά ξυλάκια γιατί δεν μπορούσαν να ξέρουν ποιο είναι το κουδούνι και δεν μπορούν όπως να'ναι να χτυπάνε.

 

Τελικά μετά απο λίγο κατέβηκε μια κοπέλα.

 

Πριν όμως κατέβει ξανα βγήκα στο μπαλκόνι γιατί η φασαρία δυνάμωνε.

 

Ε = τους κοιτάω

Α = Καλά ακούγετε σε εσάς τόσο πολύ;

Ε = Ναι,ακούγετε λόγω οτι τα θεμελία είναι κολλητά και είναι ουσιαστικά το δίπλα μπαλκόνι μου 1 μέτρο κάτω και το κρεβάτι μου είναι απο εδώ.

Α = Πολύ περίεργο ότι ακούγεται

Ε = τι να σας πώ ακούγετε ,και υπάρχει και άρρωστος άνθρωπος.

 

Εντάξει θα κάνουμε οτι μπορούμε τώρα που κατέβηκε η κοπέλα ('ασχετη' απλά έτυχε να ήταν απο την πολυκατοικία) αν δεν κατέβαινε με τα ξυλάκια δεν θα γινόταν δουλειά με τόση μουσική που είχαν.

 

Χρόνος για να έρθουν 32' λεπτά.

 

Τουλάχιστον έχει ησυχία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

παιδια , ξεθαβω το θεμα για το εξης . πηρα ωτοασπιδες σιλικονης μπας και καταφερω και κοιμηθω ησυχα με την κωλοπολυκατοικια που εχω μπλεξει.....δεν μπορω να τις προσαρμοσω με τιποτα στο αυτι.....υπαρχει καποια ιδιαιτερη οδηγια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια , ξεθαβω το θεμα για το εξης . πηρα ωτοασπιδες σιλικονης μπας και καταφερω και κοιμηθω ησυχα με την κωλοπολυκατοικια που εχω μπλεξει.....δεν μπορω να τις προσαρμοσω με τιποτα στο αυτι.....υπαρχει καποια ιδιαιτερη οδηγια?

Εμένα πάλι μόνο αυτές με είχαν βολέψει! Δεν θέλουν κάτι ιδιαίτερο, πλάστες ελαφρώς να μαλακώσουν και απλά σφράγισε τα αυτιά σου :)

 

Οι πιο βολικές για μένα είναι οι mack's (ακόμα κι όπως είναι από το κουτί να τις χρησιμοποιήσεις κάνουν μια χαρά δουλειά!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αν βαλω ωτοασπιδες και κλεισω τα ματια, νομιζω οτι ειναι ο φρεντυ κρουγκερ απο πανω μου και ακονιζει τις λεπιδες.

Και εγώ, από τότε που μου διέρρηξαν το διαμέρισμα, ακούω να χτυπάει πόρτα και πετάγομαι και δυστυχώς όταν κλείνει κάποιος πόρτα είναι σαν να γίνεται σεισμός 10 ρίχτερ. Εγώ άκουγα μουσικούλα βέβαια, όχι ωτοασπίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Επειδή πολλές φορές δυσκολεύομαι να κοιμηθώ αγόρασα, για πρώτη φορά, τις παρακάτω ωτοασπίδες...

3M Nexcare    Τις εχει χρησιμοποιήσει κανείς; ειναι καλές;

 

Στις οδηγίες λέει.. "καλό θα ηταν να αποφεύγεται η επαναχρησιμοποίησή τους".
Χρήση μόνο για μια φορά; Μήπως αυτό είναι υπερβολή;

Επίσης λεει.. "Αφήστε ενα μερος (1/4) να εξέχει για να αφαιρεθεί μετά την χρήση"
Υπάρχει φόβος να μου φύγει προς τα μέσα και να μην βγαίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή πολλές φορές δυσκολεύομαι να κοιμηθώ αγόρασα, για πρώτη φορά, τις παρακάτω ωτοασπίδες...

 

3M Nexcare    Τις εχει χρησιμοποιήσει κανείς; ειναι καλές;

 

Στις οδηγίες λέει.. "καλό θα ηταν να αποφεύγεται η επαναχρησιμοποίησή τους".

Χρήση μόνο για μια φορά; Μήπως αυτό είναι υπερβολή;

 

Επίσης λεει.. "Αφήστε ενα μερος (1/4) να εξέχει για να αφαιρεθεί μετά την χρήση"

Υπάρχει φόβος να μου φύγει προς τα μέσα και να μην βγαίνει;

βασικα ειναι οι πιο μουφα απ'οσες βγαζει η 3M αλλα δουλεια θα κανεις. δε θα παθεις τιποτα αν τις χρησιμοποιησεις μερικες φορες, χρονια το κανω κ δεν εχω παθει τιποτα. καθαρισε τις με λιγο αντισηπτικο κ ασε να στεγνωσουν. εννοειται δε τις χωνεις μεσα τοσο ωστε να μη μπορεις να τις πιασεις για να τις βγαλεις, αλλα να "χαθουν" μεσα στο αυτι δε παιζει

 

προσωπικα, προτιμω τις Ohropax και τις Quies

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολοι φορανε ωτοασπίδες οταν το σπιτι τους εχει θορυβο και δεν δημιουργουν κανενα προβλημα υγειας.


ο χειροτερος θορυβος προερχεται απο την κρεβατομουρμουρα των γυναικων.Το βραδυ κατι περιεργο παθαινουν και ολα τους φταινε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αυτο που με προβληματίζει περισσότερο στο να ξεκινήσω να τις χρησιμοποιώ ειναι πως το αυτί γίνεται πιο ευαίσθητο στους θορύβους χωρις ωτοασπίδες, πραγμα που θα με αναγκάσει, αν τις συνηθίσω, να μου γίνουν απαραίτητες για την υπόλοιπη ζωη μου...

Ετσι λένε και πιστεύω πως ισχύει κατι τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...