Προς το περιεχόμενο

Ύπνος με ωτοασπίδες


Fan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κορυφαίες ωτοασπίδες http://v-moda.com/faders-earplugs/

 

Xiaomi Mi Band, λουράκι στο χέρι με δονηση οταν σε περνουν τηλεφωνο, viber, ξυπνιτίρι κ.ο.κ.

 

χεχε hi-end λυσεις :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τώρα πήρες αυτές που είναι σε ένα κίτρινο σακουλάκι; Αν εννοείς αυτές τις έχω κ εγώ. Μου φαίνεται κ εμένα λίγο κακή ποιότητα υλικού αλλά κάνουν δουλειά όμως.

 

Οχι, ήταν σε ενα διαφανές σακουλάκι και το αυτοκόλλητο ταμπελακι έγραφε οδηγίες και την επωνυμία "Τσαγκογεωργας - Αιγάλεω".

 

Τελικά οτι πληρώνεις παίρνεις.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακριά από τις κερινες! Οι κερινες ωτοασπίδες είναι πολύ επικίνδυνες γιατί μπορεί να αρχίσουν να λιώνουν στο αυτί (αν τις φοράς καλοκαίρι πχ που υπάρχουν υψηλές θερμοκρασίες) ή μπορεί να απομονωθεί κάποιο μικρό κομματάκι όταν τις αφαιρείς και να μείνει μέσα στο αυτί. Εγώ εδώ και 1 χρόνο περίπου χρησιμοποιουσα αυτές του αφρού για τον ύπνο! Ήμουν πολύ ευχαριστημένη γεννικα! Το μόνο κακό ήταν ότι ορισμένες φορές για κάποιο περίεργο λόγο δεν έμπαιναν στο αφτί με τίποτα με αποτέλεσμα να προσπαθώ κανένα τέταρτο να τις εφαρμόσω. Τις περισσότερες φορές τις έβαζα με την πρώτη. Σήμερα αγορασα σιλικόνης για δοκιμή, οι οποίες μπαίνουν πολύ πιο εύκολα και εφαρμόζουν πολύ καλύτερα από της σιλικόνης και απομονώνουν περισσότερο τους θορύβους... αλλά παρατήρησα ένα μεγάλο μείον...

2-3 λεπτά μετά την εφαρμογή, τα αυτιά μου μέσα υγραινονται υπερβολικά. Σαν να υδρωνουν! Και κάθε τρεις και λίγο πρέπει να τις βγάζω για να σκουπίζω και τα αφτιά μου και τις ωτοασπίδες ουτοσωστε να τις βάλω ξανά.

 

Θα φουσκωσουν πολύ αν πέσει νερό επάνω τους και χαλάνε. Όταν θα είναι να τις αλλάξεις και να πάρεις άλλες δοκίμασε να βρέξεις μια με σκέτο νερό να δεις τι όγκο θα πάρει. Και δεν επανέρχεται στο αρχικό της μέγεθος.

Το πολύ πολύ να τον βοηθήσουμε στο ψάξιμο! Βρε συ ακούμε! Δεν απομονώνουν εντελώς. Απλά μειώνουν σημαντικά τους θορύβους. Εγώ το ξυπνητήρι το ακούω φαντάσου

Αν το έχεις στην δόνηση και στην ένταση δίπλα στο κομοδίνο σου θα ξυπνάς! Μη σε ανησυχεί αυτό. Και αν το έχεις μόνο στην ένταση θα ξυπνάς! Αλλά μη το ρισκάρεις γιατί αν είσαι λίγο κουρασμένος/η θα το ακούσεις δύσκολα με μόνο δόνηση. Αρχικά για δοκιμή πάρε ωτοασπίδες κερινες (1.50€ περίπου) και αφρού (0.90€ περίπου) για να δοκιμάσεις και να δεις τι σε βολεύει. Και καταλήγεις σε όποιες σε καλύψουν

Χρησιμοποιώ πολλά χρόνια κερινες και πότε δεν αντιμετώπισα τέτοιο πρόβλημα... Μην υπερβάλουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

παιδια γεια σας ψαχνω πολυ καλες ωτοασπιδες βολικες γ τον υπνο διοτι η αδερφη μου φυσαει την μυτη της λογω αλλεργιας συνεχεια ειμαστε κ στο ιδιο δωματιο εχω κ φασαριοζικη γειτονια γενικως θελω πολυυυυ καλες ωτοασπιδες γ να μην ακουω τιποτα πηρα κατι σιλικονης κ ξυπνησα σημερα κ με ποναγε το αυτι εσωτερικα κ ηταν κ βουλομενο πφφφφφφφφφφφφφ βοηθειαααααααααααααααααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω εχω βολευτεί με τις hansaplast στα 2€ τα τρία ζευγάρια, ή αυτές στα 0.50€ το ζευγάρι.

Καλές είναι και οι 3M Nexcare αλλά τις βρίσκω ποιο ακριβά.

Επεξ/σία από thant
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποτε εβαζα και εγω...πλεον κοιμαμαι με ακουστικα και ηχο ανεμιστηρα στο κινητο συν ενα μικρο ανεμιστηρακι που βγαζει ισα ισα αερα για να κανει λιγο σταθερο ηχο..πλεον δεν ακουω τπτ απο θορυβο ελπιζω να μην μου τα σκασει αργοτερα και δεν ακουω :P 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/4/2018 στις 2:39 ΠΜ, thant είπε

Εγω εχω βολευτεί με τις hansaplast στα 2€ τα τρία ζευγάρια, ή αυτές στα 0.50€ το ζευγάρι.

Καλές είναι και οι 3M Nexcare αλλά τις βρίσκω ποιο ακριβά.

Εγω τώρα χρησιμοποιώ αυτές που δείχνεις με τα 0,50€ και είμαι ευχαριστημένη. Μου κρατάνε περίπου 4 μήνες το ζευγάρι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, thant είπε

Πες μου ότι κάνεις πλάκα;

Καθόλου. Τις κρατάω όσο είναι εντελώς καθαρές. Αν δω έστω και ίχνος λεκέ τις πετάω. 

Έτσι μου είπαν και από το φαρμακείο που τις παιρνω. Δεν μου είπαν ότι κάθε "Χ" διάστημα θέλουν αλλαγή. 

Επεξ/σία από lek88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, lek88 είπε

Καθόλου. Τις κρατάω όσο είναι εντελώς καθαρές. Αν δω έστω και ίχνος λεκέ τις πετάω. 

Έτσι μου είπαν και από το φαρμακείο που τις παιρνω. Δεν μου είπαν ότι κάθε "Χ" διάστημα θέλουν αλλαγή. 

4 μήνες με καθημερινή χρήση; απίστευτο

Εγώ τις κράταγα 7-10 μέρες και πάλι εκτός του ότι ένοιωθα να λερώνονται,μαλακώναν με αποτέλεσμα να χάνουν μέρος της ηχομόνωσης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, johnbond είπε

4 μήνες με καθημερινή χρήση; απίστευτο

Εγώ τις κράταγα 7-10 μέρες και πάλι εκτός του ότι ένοιωθα να λερώνονται,μαλακώναν με αποτέλεσμα να χάνουν μέρος της ηχομόνωσης. 

Ναι μιλάω για καθημερινή χρήση! Σε μένα ούτε λερώνουν εύκολα ούτε μαλακώσουν ούτε τίποτα. Γι αυτό και αργω να τις αλλάξω. Εννοείται πως δεν θα τις φόραγα αν ήταν με λεκέδες. 3-4 μήνες μου κρατάνε σαν καινούριες!! 

7 λεπτά πριν, angmar είπε

Σου είπαν να χρησιμοποιείς επί 4 μήνες ωτοασπίδες μίας χρήσεως;

Δεν είναι μιας χρήσεως!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, christopher0016 είπε

για ρεκορ γκινες εισαι χαχα

εμενα στην δευτερη τριτη φορα χαλανε

Σε μένα καθόλου!!!!! Σου λέω βγάζω χαλαρά 3-4 μήνες και είναι σαν καινούριες οι αφρού. 

Εχω πάρει και σιλικόνης αλλά δεν της χρησιμοποιώ. Τις φόραγα 10 λεπτά και με ενοχλούσαν γιατί ένοιωθα σαν να υδρωνει το αφτί μου. Και όντως αυτό γινόταν. Ήταν φοβερά ενοχλητικό 

Επεξ/σία από lek88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...