Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ηταν μονο αυτο το προβλημα με το διπλο tap εμενα εδω και ποσο καιρο και τωρα ακομα με την denim εκδοση δεν εχω καθολου cortana..!!

Για να έχεις Cortana πρέπει να γυρίσεις το region του κινητού σε Αμερική ή UK. Για την Ελλάδα δεν υπάρχει δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να έχεις Cortana πρέπει να γυρίσεις το region του κινητού σε Αμερική ή UK. Για την Ελλάδα δεν υπάρχει δυστυχώς.

Το θεμα μου ειναι οτι το κανω αλλα και παλι...!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Στα WP γινεται να "ξεκαρφιτσωσεις¨ολα τα εικονιδια απο την οθονη και να βλεπεις μονο το φοντο?

 

Και αν θες να τα βλεπεις να πατας καποιο κουμπι που θα σε βγαζει σε αυτα(menu)οπως στο android?

 

Επισης γινεται να απενεργοποιησεις οσες εφαρμογες δεν θες?Η καποιες συγκεκριμενες?

 

Καταργηση εγκαταστασης γινεται σε εφαρμογες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα WP γινεται να "ξεκαρφιτσωσεις¨ολα τα εικονιδια απο την οθονη και να βλεπεις μονο το φοντο?

 

Και αν θες να τα βλεπεις να πατας καποιο κουμπι που θα σε βγαζει σε αυτα(menu)οπως στο android?

 

Επισης γινεται να απενεργοποιησεις οσες εφαρμογες δεν θες?Η καποιες συγκεκριμενες?

 

Καταργηση εγκαταστασης γινεται σε εφαρμογες?

Το φοντο φαινεται πανω στα διαφανα εικονιδια .... οποτε δεν γινεται αυτο που λες ... αν τα ξεκαρφιτσωσεις ολα ... θα βλεπεις απλα ενα μαυρο φοντο ...οτι και να επιλεξεις ...να απενεργοποιεισεις ναι μπορεις να διαγραψειςνοποιες θες κρατας πατιμενη την εφαρμογη και σου ανοιγει ενα μικρο μενου που λεει καταργηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φοντο φαινεται πανω στα διαφανα εικονιδια .... οποτε δεν γινεται αυτο που λες ... αν τα ξεκαρφιτσωσεις ολα ... θα βλεπεις απλα ενα μαυρο φοντο ...οτι και να επιλεξεις ...να απενεργοποιεισεις ναι μπορεις να διαγραψειςνοποιες θες κρατας πατιμενη την εφαρμογη και σου ανοιγει ενα μικρο μενου που λεει καταργηση

 

 

Δεν εχει επιλογη να επιλεξεις φοντο αντι για την μαυρη οθονη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι. Αυτο ειναι feature που θα προστεθει στα 10. Το "φοντο" στα διαφανη εικονιδια προστεθηκε στην 8.1. Αν δεν σου αρεσει το μαυρο, μπορεις να το κανεις ασπρο, αλλα θα ειναι παντου ασπρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία ερώτηση έκανες, το είχα δοκιμάσει και 'γω γιατί αυτή η εικόνα του φόντου διακοπτόμενη από τις βλακείες τα tiles, αλλά που θα διορθωθεί με τα 10άρια, μου σπάει και μένα τα μπρίκια, αλλά δε γίνεται να επιλέξεις άλλο φόντο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σας πω δεν ξερω. Εγω τοσα χρονια μαυρο (ή γενικα σκουρο και μονοχρωμο) φοντο ειχα στα κινητα μου. Την προ 8.1 εποχη με χαλαγε το χρωμα απο τα tiles που δεν γινοταν μαυρο και κατεληξα με ελαχιστα σκουρα κοκκινα tiles σε μαυρο φοντο.

Τωρα εχω μαυρο φοντο και σκουρα εικονα με ελαχιστο χρωμα για τα tiles.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα. ξερει καποιος αν υπαΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΠΟΥ ΝΑ ΤΡΑΒΑς ΦΩΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΙΣ ΔΕΙΧΝΕΙ 360 ΜΟΙΡΕς? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. 

Αν κατάλαβα σωστά εννοείς κάτι τετοιο: https://www.windowsphone.com/en-us/store/app/photosynth/ef860a79-5f68-4ed6-aa21-c038d1a55517

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...