Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μηπως τοτε δεν εχει επιλογη και εχει 6 μικρα/3 μεσαια πλακιδια απο default και δεν μπορει να αλλαξει? Το 920 ειανι αναλυσης hd (1280*720) και το 930 ειναι full hd (1920*1080). Βρηκα και αυτο

 

http://forums.windowscentral.com/nokia-lumia-930/294912-what-happened-show-more-tiles-option.html

μαλλον εχεις δικιο φιλε μου.. οχι οτι με πειραζει αλλα μου φανηκε παραξενο. σε ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως συνεχιζω να εχω θεμα με την cortana..!!! να αλλαζω τα παντα σε ρυθμισεις και αυτη να μην μου εμφανεζεται ουτε αυτη δεν με θελει..!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν εχει συζητηθει γιατι δεν εχω το κουραγιο να ψαξω ολο το θεμα.σημερα αποκτησα το πρωτο μου windows phone Κινητο και προσπαθω να το φερω στα μετρα μου.απο το πρωι λοιπον ψαχνω στο store να βρω μια εφαρμογη που να μπορει να κλειδωσει ενα φακελο που βρισκεται στην καρτα sd.εχω δοκιμασει πανω απο 20 αλλα καμια δεν κανει αυτο που θελω.μπορει καποιος να μου προτεινει μια δοκιμασμενη εφαρμογη που να μπορει να κανει αυτο που θελω?να κλειδωσω ενα φακελο που βρισκεται στην sd ωστε να μην εχει προσβαση καποια αλλη εφαρμογη του κινητου οπως ειναι τα βιντεο οι φωτογραφιες κλπ.λεγοντας κλειδωσω βολευομαι και με το να γινεται κρυφος.απλα να μην ειναι αμεσα προσβασιμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ την κοινότητα των WP.

Μιας και πιθανότατα υπάρχει περίπτωση να αποκτήσω WP συσκευή(μιας και δεν θέλω android-και γενικότερα κάτι ακριβό-όπως βλέπετε βολεύομαι άνετα με το asha 206).

Λοιπόν,βλέπω το Lumia 435 Dual sim(μιας και χρησιμοποιώ 2 νούμερα) στα 52€ και απο την άλλη το 532 Dual πάλι στα 68€.

Η ερώτηση μου είναι,αξίζει τα παραπάνω χρήματα το 532 με τις μόνες διαφορές τα 5ΜΡ κάμερα και τον τετραπύρηνο; πόσο καλύτερη θα είναι η εμπειρία χρήσης;

Δεν με απασχολούν τα παιχνίδια στην συγκεκριμένη πλατφόρμα,να ανοίγω pdf απροβλημάτιστα θέλω,αρχεία Word-Powerpoint-excel απο dropbox θέλω και άντε λίγο FB αν έχω κάποιο κενό η χρειαστεί. Την υπόλοιπη μέρα θα είναι απλά στην άκρη και θα κάθεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ την κοινότητα των WP.

Μιας και πιθανότατα υπάρχει περίπτωση να αποκτήσω WP συσκευή(μιας και δεν θέλω android-και γενικότερα κάτι ακριβό-όπως βλέπετε βολεύομαι άνετα με το asha 206).

Λοιπόν,βλέπω το Lumia 435 Dual sim(μιας και χρησιμοποιώ 2 νούμερα) στα 52€ και απο την άλλη το 532 Dual πάλι στα 68€.

Η ερώτηση μου είναι,αξίζει τα παραπάνω χρήματα το 532 με τις μόνες διαφορές τα 5ΜΡ κάμερα και τον τετραπύρηνο; πόσο καλύτερη θα είναι η εμπειρία χρήσης;

Δεν με απασχολούν τα παιχνίδια στην συγκεκριμένη πλατφόρμα,να ανοίγω pdf απροβλημάτιστα θέλω,αρχεία Word-Powerpoint-excel απο dropbox θέλω και άντε λίγο FB αν έχω κάποιο κενό η χρειαστεί. Την υπόλοιπη μέρα θα είναι απλά στην άκρη και θα κάθεται.

Πιστευω οτι αξιζει να δωσεις 16 ευρω παραπανω για να εχεις 5MP .Στα 2 δεν βγαινει καποια αξιοπρεπης φωτο. Επεισης με το τετραπυρηνο cpu θα εχεις καλυτερο multitask.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω οτι αξιζει να δωσεις 16 ευρω παραπανω για να εχεις 5MP .Στα 2 δεν βγαινει καποια αξιοπρεπης φωτο. Επεισης με το τετραπυρηνο cpu θα εχεις καλυτερο multitask.

εχμ ναι,δεν με απασχολούν οι φωτογραφίες γενικότερα.

Δεν τραβάω κάτι.

multitask σε τι; στο 90% θα είναι για τηλέφωνα/μηνύματα η συσκευή.

απλά πρέπει να προσαρμοστώ κάπως στις νέες τεχνολογίες γιατί θα μείνω χωρίς συσκευή κάποτε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να αγοράσω το lumia 640.

Όποιος το 'χει ας πει εντυπώσεις από ματταρία,κάμερα και πώς τα πάει η Ram σε απαιτητικές εφαρμογές.

Εναλλακτικά σκέφτομαι για το lumia 930 αλλά δεν ξέρω αν ισχύουν τα θέματα υπερθέρμανσης που διαβάζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να αγοράσω το lumia 640, όποιος το 'χει ας πει εντυπώσεις από ματταρία, κάμερα και πώς τα πάει η Ram σε απαιτητικές εφαρμογές και παιχνίδια.

Το εχω εγω εδω και 3 εβδομαδες-το Lumia 640 dual sim...προερχομενος απο Lumia 820...

Θετικα

Παρα πολυ καλη μπαταρια,..πολυ καλυτερη απο του 820

καλη οθονη,καλες γωνιες θεασης που χανουν ομως λιγο φωτεινοτητα σε ακραιες γωνιες,..δεν χανουν ομως χρωματικη αποδοση...ωραια φυσικα χρωματα αν και οχι με τα τελεια μαυρα των amoled...

Καμερα την ημερα ειναι και αυτη καλη..το βραδυ ομως για να βγαλεις αξιοπρεπη φωτογραφια χωρις φλας πρεπει να παιξεις με τις ρυθμισεις στην Lumia camera..

Απο αποψη εμπειριας χρησης(cpu-ram) ειναι γενικα ενα smooth smartphone...χωρις κολληματα...αλλα δεν βαζει και φωτια σε επιδοσεις...σε βαρια games θα δεις μικροκαθυστερησεις playable ομως..αν και παιζει τα παντα στο store...λογω και του 1gb ram που ειναι μια χαρα...βεβαια σε σχεση με το 820 ειναι λιγακι ποιο αργοκινητο..και οχι τοσο σπιρτοζικο..να τα λεμε αυτα...

Επισης θα ειναι και απο τα πρωτα που θα παρουν και τα windows 10

Οτι αλλο θες ρωτα με...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει κανενα θεμα αμα ειμαστε μονικα στο αμερικα ε? δεν πιστευω να γινει τιποτα.

Ευχαριστω και οσους μπηκαν στον κοπο να με βοηθησουν.

Εγώ φίλε το έχω μόνιμα εκεί, δεν είδα τίποτε παράξενο, άσε που το store έχει σαφώς περισσότερες επιλογές. Και τη γλώσσα Αγγλικά (USA) την έχω και με βολεύει καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω εγω εδω και 3 εβδομαδες-το Lumia 640 dual sim...προερχομενος απο Lumia 820...

Θετικα

Παρα πολυ καλη μπαταρια,..πολυ καλυτερη απο του 820

[....]

Ωραίος, thnx.

Στο ηχείο εχεις δει να ακούγεται παραμορφωμένος ο ήχος που λένε αρκετοί?

Επίσης στις φωτός ειδες τρελή διαφορά σε σχέση με το 820 που είχες,είναι αξιοπρεπείς τουλ.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος, thnx.

Στο ηχείο εχεις δει να ακούγεται παραμορφωμένος ο ήχος που λένε αρκετοί?

Επίσης στις φωτός ειδες τρελή διαφορά σε σχέση με το 820 που είχες,είναι αξιοπρεπείς τουλ.?

Εχει τυχει να ακουστει κανα δυο φορες...του εκανα soft reset και δεν το εχει κανει ξανα...ειμαι σιγουρος ομως πως ειναι θεμα software αυτο..δεν αξιζει λογω αναφορας..Και εχει και δυνατο ηχειακι..

την ημερα στις φωτο παιζει περιπου στα ιδια με το 820(μην ξεχνας πως το 820 εχει και φακους carl zeis) επισης το βραδυ  το βιντεο του 640 ειναι ποιο σκοτεινο...στις φωτο βεβαια αν παιξεις με την lumia camera το στρωνεις το θεμα...

Επισης εχω καταευχαριστηθει το τηλεφωνακι..νταλα ηλιος και η οθονη του φαινεται κομπλε...επισης εχει glance screen-σημαντικο για εμενα...

Η μπροστινη του καμερα αν και 1 mp τραβαει 720p βιντεο...για skype ειναι οτι πρεπει..πολυ καθαρη...του 820 ηταν πολυ κατω του μετριου...

Κατι αλλο???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχμ ναι,δεν με απασχολούν οι φωτογραφίες γενικότερα.

Δεν τραβάω κάτι.

multitask σε τι; στο 90% θα είναι για τηλέφωνα/μηνύματα η συσκευή.

απλά πρέπει να προσαρμοστώ κάπως στις νέες τεχνολογίες γιατί θα μείνω χωρίς συσκευή κάποτε :P

για την χρήση που θες είναι υπεράρκετο το 435 δεν αξίζει να δώσεις τα παραπάνω για το 532. κάτοχος του τρεις εβδομάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την χρήση που θες είναι υπεράρκετο το 435 δεν αξίζει να δώσεις τα παραπάνω για το 532. κάτοχος του τρεις εβδομάδες.

Σε υπέρ-ευχαριστώ.

Απο μπαταρία πως πάει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου βγάζει 3 με 4 μέρες με μουσική ραδιόφωνο ελαφρύ σερφαρισμα και κάνα 20 λεπτό κλησεις την μέρα. Με τα specs που έχει λογικό είναι να μην τσακίζει την μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...