Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα,


τρεχω την 10,0,10149 σε lumia 930


Τα βασικότερα 3 προβληματα που εχω δει ειναι τα ακόλουθα


1) χτυπαει το ξυπνητηρι οποτε του 'ρθει


2) Κρασάρει συχνα το outlook (μεσα στο οποιο μπαινουν ολοι οι λογαριασμοι mail)


3) δεν έχει αρχειο κλήσεων, εν μπορείς να δεις τις κλησεις που έκανεσ και κυριως τις αναπάντητες που έχεις........


 


Κατα τα άλλα ταχύτατο και πολύ user friendly!


 


Y.Γ. μην το βάλετε στο κύριο τηλέφωνο σας!!!!!


  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

καλημερα,

τρεχω την 10,0,10149 σε lumia 930

Τα βασικότερα 3 προβληματα που εχω δει ειναι τα ακόλουθα

1) χτυπαει το ξυπνητηρι οποτε του 'ρθει

2) Κρασάρει συχνα το outlook (μεσα στο οποιο μπαινουν ολοι οι λογαριασμοι mail)

3) δεν έχει αρχειο κλήσεων, εν μπορείς να δεις τις κλησεις που έκανεσ και κυριως τις αναπάντητες που έχεις........

 

Κατα τα άλλα ταχύτατο και πολύ user friendly!

 

Y.Γ. μην το βάλετε στο κύριο τηλέφωνο σας!!!!!

 

Ουτε στα notification μπορεις να δεις ποιος σε εχει παρει ???σου εχει κανει αναπαντητη.....!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την 10166 Στο Lumia 930 μου... Έχει βελτιωθεί παρα πολύ και είναι αρκετά γρήγορο... Έχει κάποια μικρά bugs άλλα δεν ενοχλούν στην καθημερινή χρήση... ! Η ταχύτητα του είναι πιο αργή από τα 8.1 άλλα μην ξεχνάμε ότι ακόμα είναι preview έκδοση . Πάντος πιστεύω ότι μπορείς πλέον να το βάλετε και Στο κύριο τηλέφωνο σας !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την 10166 Στο Lumia 930 μου... Έχει βελτιωθεί παρα πολύ και είναι αρκετά γρήγορο... Έχει κάποια μικρά bugs άλλα δεν ενοχλούν στην καθημερινή χρήση... ! Η ταχύτητα του είναι πιο αργή από τα 8.1 άλλα μην ξεχνάμε ότι ακόμα είναι preview έκδοση . Πάντος πιστεύω ότι μπορείς πλέον να το βάλετε και Στο κύριο τηλέφωνο σας !

 

Lumia 930 και μια μέρα τώρα να πούμε έχει κολλήσει στο 0%

 

Τι γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε επαναφορά και μετα ξανα προσπα8ησε να το κατεβασεις ... και εμενα το εκανε και του εκανα recovery από το windows phone recovery tool και μετα το πηρε κανονικα ... απλα κανε πρωτα bαck up


λ

 

δοκιμασε επαναφορά και μετα ξανα προσπα8ησε να το κατεβασεις ... και εμενα το εκανε και του εκανα recovery από το windows phone recovery tool και μετα το πηρε κανονικα ... απλα κανε πρωτα bαck up

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έσπασε η οθόνη του κινητού μου, lumia 625 .Mου γλίστρησε απο τα χέρια και επεσε με την οθόνη στο πλακάκι.Στην αρχή δεν είχε ούτε γρατζουνιά και μετά απο ένα λεπτό μπήκα λίγο twitter το έκλεισα και μετά βλέπω ότι έσπασε.Μπορώ να το καλύψω με εγγύηση;  :cry:


Και έτσι κάτι ενημερωτικά αν είχα βάλει μεμβράνη προστασίας θα είχε ''σωθεί''; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έσπασε η οθόνη του κινητού μου, lumia 625 .Mου γλίστρησε απο τα χέρια και επεσε με την οθόνη στο πλακάκι.Στην αρχή δεν είχε ούτε γρατζουνιά και μετά απο ένα λεπτό μπήκα λίγο twitter το έκλεισα και μετά βλέπω ότι έσπασε.Μπορώ να το καλύψω με εγγύηση; :cry:

 

Και έτσι κάτι ενημερωτικά αν είχα βάλει μεμβράνη προστασίας θα είχε ''σωθεί'';

Όχι δεν μπορείς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έσπασε η οθόνη του κινητού μου, lumia 625 .Mου γλίστρησε απο τα χέρια και επεσε με την οθόνη στο πλακάκι.Στην αρχή δεν είχε ούτε γρατζουνιά και μετά απο ένα λεπτό μπήκα λίγο twitter το έκλεισα και μετά βλέπω ότι έσπασε.Μπορώ να το καλύψω με εγγύηση;  :cry:

Και έτσι κάτι ενημερωτικά αν είχα βάλει μεμβράνη προστασίας θα είχε ''σωθεί''; 

 

Ναι, εσύ νομίζεις ότι οι καταστηματάρχες ήμαστε μαλάκες και δεν βλέπουμε από που προκλήθηκε η ζημιά. Εκτός και αν θες για δικά σου λάθη να επωμίζονται ευθύνες άτομα που δεν τις φέρουνε αυτά.

 

Δυστυχώς, πελατάκια τύπου "Μου γλίστρησε το κινητό που χρησιμοποιούσα ως δονητή απ τα χέρια, έφτυσα λίγες μύξες που έφαγα το μεσημέρι, το πέταξα απτον 20ο και έπεσε στο βάλτο, το κατάπια αμάσητο και το έχεσα στη μέση του δρόμου μέχρι που το πάτησε νταλίκα ούτε μία ούτε δύο αλλά τρεις φορές.

 

Εγγύηση δεν έχει;"

 

Όχι βρε κίβδηλε δεν έχει ούτε θα χει. Και φτάνουμε στο σημείο οι εταιρίες να μην αναλαμβάνουμε ούτε τις ευθύνες που μπορεί και δε μπορεί να φέρουμε, γιατί γνωρίζουμε οτι ο καθένας ασχολείται μόνο με την πάρτη του και ΝΑ αν μπει μέσα η επιχείρηση, ΝΑ κι αν δε μπεί. Έτσι, τέλεια, όλα για το συμφέρον μας.

 

Αν δεν υπήρχαν άτομα σαν κι εσένα, θα είχαμε "σωθεί" πολλοί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, εσύ νομίζεις ότι οι καταστηματάρχες ήμαστε μαλάκες και δεν βλέπουμε από που προκλήθηκε η ζημιά. Εκτός και αν θες για δικά σου λάθη να επωμίζονται ευθύνες άτομα που δεν τις φέρουνε αυτά.

 

Δυστυχώς, πελατάκια τύπου "Μου γλίστρησε το κινητό που χρησιμοποιούσα ως δονητή απ τα χέρια, έφτυσα λίγες μύξες που έφαγα το μεσημέρι, το πέταξα απτον 20ο και έπεσε στο βάλτο, το κατάπια αμάσητο και το έχεσα στη μέση του δρόμου μέχρι που το πάτησε νταλίκα ούτε μία ούτε δύο αλλά τρεις φορές.

 

Εγγύηση δεν έχει;"

 

Όχι βρε κίβδηλε δεν έχει ούτε θα χει. Και φτάνουμε στο σημείο οι εταιρίες να μην αναλαμβάνουμε ούτε τις ευθύνες που μπορεί και δε μπορεί να φέρουμε, γιατί γνωρίζουμε οτι ο καθένας ασχολείται μόνο με την πάρτη του και ΝΑ αν μπει μέσα η επιχείρηση, ΝΑ κι αν δε μπεί. Έτσι, τέλεια, όλα για το συμφέρον μας.

 

Αν δεν υπήρχαν άτομα σαν κι εσένα, θα είχαμε "σωθεί" πολλοί.

Κάτσε ρε μεγάλε ...μια ερώτηση έκανε ο άνθρωπος ... Μπορεί να νομίζει ότι το καλύπτει η εγγύηση και απο πτώση .. Χαλάρωσε ... Δεν σου φταίει κανεις αν εσένα το μαγαζί σου πάει χαλια ... Και λες και έχεις την νοκια και αγχώνεσαι μην σου ζητήσει να το καλύψεις ... Αφού και κατάστημα με κινητά να έχεις ... Στην αντιπροσωπεια τα στέλνεις για κάλυψη ... Οποτε χαλάρωσε ... ! Ειναι φόρουμ και μπορούμε όλοι να κάνουμε ερωτήσεις είτε άλλοι τις θεωρούν χαζές ειτε όχι ! Πολύ επιθετική η συμπεριφορά σου ...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε ρε μεγάλε ...μια ερώτηση έκανε ο άνθρωπος ... Μπορεί να νομίζει ότι το καλύπτει η εγγύηση και απο πτώση .. Χαλάρωσε ... Δεν σου φταίει κανεις αν εσένα το μαγαζί σου πάει χαλια ... Και λες και έχεις την νοκια και αγχώνεσαι μην σου ζητήσει να το καλύψεις ... Αφού και κατάστημα με κινητά να έχεις ... Στην αντιπροσωπεια τα στέλνεις για κάλυψη ... Οποτε χαλάρωσε ... ! Ειναι φόρουμ και μπορούμε όλοι να κάνουμε ερωτήσεις είτε άλλοι τις θεωρούν χαζές ειτε όχι ! Πολύ επιθετική η συμπεριφορά σου ...

 

Καταρχήν ας ξεκινήσουμε από το ότι είναι τουλάχιστον γελοίο να υπαινίσσεται καποιος άγνοια ώς προς την κάλυψη μιας φθοράς που προκάλεσε ο ίδιος. Κατά δεύτερον το μαγαζί μου δεν οικονομάει τρελά, αλλά δεν πάει και χάλια. Είναι βιώσιμο το κατάστημα, όσο υπάρχουν σωστοί πελάτες (οι οποίοι παρεπιπτόντως σε επιλέγουν, ΔΕΝ τους επιλέγεις. Ποτέ δε θα ήθελα για πελάτη μου τον αποπάνω). Μια ερώτηση, και αντικειμενικά χαζή να είναι για κάποιον μπορεί να είναι σοβαρή και να τον απασχολεί. Τότε να τον βοηθήσουμε. ΑΛΛΑ από ότι κατάλαβες, ο συμφορουμίτης (για τον οποίο δεν τρέφω καμία εμπάθεια σαν προσωπικότητα καθώς δεν τον γνωρίζω τον άνθρωπο, αλλά στον τρόπο σκέψης του) ρωτάει αν είναι παντελώς ηλίθιοι οι καταστηματάρχες και θα του το αλλάξουν. Έμμεσα αλλα το ρωτάει. Ναι, η αντιπροσωπεία το καλύπτει ε και; Να εξαπατήσουμε και αυτήν; Να ταλαιπωρηθούν τόσοι άνθρωποι, να πληρώσουν μεταφορικά, να περιμένουν πήγαινε-έλα τα ΕΛΤΑ για κάποιον που θέλει να την "βγάλει τσάμπα";;

 

Τέλος, συγνώμη εάν θεωρήθηκα καυστικός-προσβλητικός, απλά πιστεύω ότι ο κάθε λόγος πρέπει να δέχεται τον αντίλογο που του αναλογεί.

 

Φιλικά πάντα, Μιχάλης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σετ Digitizer + οθονη + frame ξεκινάνε απο τις 17λιρες στο ebay... το θεμα ειναι πως θα τo παραγγείλεις με τα capital controls! 

Επεξ/σία από paredwse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σετ Digitizer + οθονη + frame ξεκινάνε απο τις 17λιρες στο ebay... το θεμα ειναι πως θα τo παραγγείλεις με τα capital controls! 

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Original-Nokia-Lumia-625-LCD-Display-Touch-Screen-Digitizer-Glass-Full-frame-/281159473325?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item41766918ad

 

Ξεφεύγεις χωρίς λόγο και αιτία!! 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Γερμανό δηλαδή θα δώσω πολλά; Δεν έχει σπάσει η εσωτερική οθόνη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σετ Digitizer + οθονη + frame ξεκινάνε απο τις 17λιρες στο ebay... το θεμα ειναι πως θα τo παραγγείλεις με τα capital controls! 

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Original-Nokia-Lumia-625-LCD-Display-Touch-Screen-Digitizer-Glass-Full-frame-/281159473325?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item41766918ad

 

Ξεφεύγεις χωρίς λόγο και αιτία!! 

 

Είναι οι μέρες όπως είναι και δεν μπορείς να παρεις απ έξω τίποτα, θέλει ένα μήνα αναμονή και λεφτά ο μάστορας (που μάλλον θα σε χτυπήσει αν δεν είναι και δικά του). Εξακολουθείς να πιστεύεις ότι αξίζει; Τώρα εάν ο άνθρωπος την βάλει μόνος του τί να πω. Ο,τι θέλει ας κάνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...