Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχήν ας ξεκινήσουμε από το ότι είναι τουλάχιστον γελοίο να υπαινίσσεται καποιος άγνοια ώς προς την κάλυψη μιας φθοράς που προκάλεσε ο ίδιος. Κατά δεύτερον το μαγαζί μου δεν οικονομάει τρελά, αλλά δεν πάει και χάλια. Είναι βιώσιμο το κατάστημα, όσο υπάρχουν σωστοί πελάτες (οι οποίοι παρεπιπτόντως σε επιλέγουν, ΔΕΝ τους επιλέγεις. Ποτέ δε θα ήθελα για πελάτη μου τον αποπάνω). Μια ερώτηση, και αντικειμενικά χαζή να είναι για κάποιον μπορεί να είναι σοβαρή και να τον απασχολεί. Τότε να τον βοηθήσουμε. ΑΛΛΑ από ότι κατάλαβες, ο συμφορουμίτης (για τον οποίο δεν τρέφω καμία εμπάθεια σαν προσωπικότητα καθώς δεν τον γνωρίζω τον άνθρωπο, αλλά στον τρόπο σκέψης του) ρωτάει αν είναι παντελώς ηλίθιοι οι καταστηματάρχες και θα του το αλλάξουν. Έμμεσα αλλα το ρωτάει. Ναι, η αντιπροσωπεία το καλύπτει ε και; Να εξαπατήσουμε και αυτήν; Να ταλαιπωρηθούν τόσοι άνθρωποι, να πληρώσουν μεταφορικά, να περιμένουν πήγαινε-έλα τα ΕΛΤΑ για κάποιον που θέλει να την "βγάλει τσάμπα";;

 

Τέλος, συγνώμη εάν θεωρήθηκα καυστικός-προσβλητικός, απλά πιστεύω ότι ο κάθε λόγος πρέπει να δέχεται τον αντίλογο που του αναλογεί.

 

Φιλικά πάντα, Μιχάλης.

Φίλε μου κ εγώ φιλικά μιλάω ούτε σε ξέρω ούτε με ξέρεις ! Είμαστε μέσα γιατί μας εννωνει όλους ένα πάθος για την τεχνολογία και για να ξεχνιομαστε λίγο απο την καθημερινοτητα ! Αν ο φίλος το είπε πονηρά και καλα να ξεγελάσει το κατάστημα κ έτσι τότε λάθος πιστεύω ! Αλλά μπορεί όντος να είχε άγνοια !! Υπάρχει και κόσμος που δεν ασχολειτε καθόλου και δεν γνωρίζει ! Πόλλοι γνωστοί και ιδιαίτερα μεγάλοι που τους έχει σπάσει οθόνη ρωτάνε αν το καλύπτει εγγύηση ! Τέλος πάντων ! Καλό ειναι βέβαια να ακούγονται όλες οι γνώμες !! Υγεία σε όλους !
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 535 ενος φιλου εχει αρχισει απο προχτες να κανει επανεκκινησεις σε ασχετες χρονικες στιγμες. Του εκανα χτες soft reset αλλα δεν αλλαξε τιποτα, ουτε εχει καποια ενημερωση που περιμενει να γινει.

Τι αλλο μπορω να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 535 ενος φιλου εχει αρχισει απο προχτες να κανει επανεκκινησεις σε ασχετες χρονικες στιγμες. Του εκανα χτες soft reset αλλα δεν αλλαξε τιποτα, ουτε εχει καποια ενημερωση που περιμενει να γινει.

Τι αλλο μπορω να κανω?

 

Χαρντ Ρισέτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο θελω να το αποφυγω.

Πάρτε ένα online backup, αντεγραψε και τις photo κάπου και κάντε hard reset.

Μόλις κάνετε restore θα είναι σχεδόν το ίδιο το κινητό με εξαίρεση το progress σε μερικά games και διάφορα άλλα minor...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαδικασια που θα επαναφερει το κινητο στην προηγουμενη κατασταση μετα το hard reset, δηλαδη τα οσα πραγματα δεν μπορουν να γινουν αυτοματα, πχ εγκατασταση εφαρμογων, ρυθμισεις κλπ, πρεπει να γινουν απο εμενα! Επισης, εκει που ΘΑ ειναι αυτες τις μερες ο ιδιοκτητης δεν υπαρχει wifi ουτε για δειγμα.

 

Σημερα που το ειδα απο κοντα, διαπιστωσα πως την επανεκκινηση την κανει μονο οταν χασει το σημα (της κινητης) εντελως. Και οχι, δεν το κανει αν το βαλω σε λειτουργια πτησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ηρθα στα Windows Phone, δεν ειχα απαιτηση οσο αφορα τις εφαρμογες, αλλα τον τελευταίο μήνα τα updates, που εχουν γινει ειναι πραγματικά μετρημένα στο 1 χερι. Τι γινεται? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ηρθα στα Windows Phone, δεν ειχα απαιτηση οσο αφορα τις εφαρμογες, αλλα τον τελευταίο μήνα τα updates, που εχουν γινει ειναι πραγματικά μετρημένα στο 1 χερι. Τι γινεται? :P

 

Ή μας γράφουν στα @@@ τους ή περιμένουμε τα 10άρια για απότομο ΜΠΑΜ από άποψη app import/update - έτσι να υπάρχει και λίγο σασπένς.

 

Βέβαια εγώ, κλίνω δραματικά προς το πρώτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαδικασια που θα επαναφερει το κινητο στην προηγουμενη κατασταση μετα το hard reset, δηλαδη τα οσα πραγματα δεν μπορουν να γινουν αυτοματα, πχ εγκατασταση εφαρμογων, ρυθμισεις κλπ, πρεπει να γινουν απο εμενα! Επισης, εκει που ΘΑ ειναι αυτες τις μερες ο ιδιοκτητης δεν υπαρχει wifi ουτε για δειγμα.

 

Σημερα που το ειδα απο κοντα, διαπιστωσα πως την επανεκκινηση την κανει μονο οταν χασει το σημα (της κινητης) εντελως. Και οχι, δεν το κανει αν το βαλω σε λειτουργια πτησης.

Η εγκατάσταση εφαρμογών και οι ρυθμίσεις γίνονται αυτόματα από το backup. Την μόνη ρύθμιση που πρέπει να κάνεις είναι συνδεθείς σε wifi και να διαλέξεις backup. Αν δεν έχεις wifi τότε δεν γίνεται...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγες μέρες πήρα ένα lumia 640 xl. Όλα σούπερ μέχρι στιγμής! Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν γίνεται με κάποιον τρόπο ο default browser να ανοίγει τα links στο background κι όχι να σε πηγαίνει αυτόματα σε αυτά. Με παρατεταμένο πάτημα βλέπω την επιλογή άνοιγμα σε νέα καρτέλα αλλά σε πηγαίνει κιόλας στη νέα καρτέλα κάτι που δεν θέλω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγες μέρες πήρα ένα lumia 640 xl. Όλα σούπερ μέχρι στιγμής! Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν γίνεται με κάποιον τρόπο ο default browser να ανοίγει τα links στο background κι όχι να σε πηγαίνει αυτόματα σε αυτά. Με παρατεταμένο πάτημα βλέπω την επιλογή άνοιγμα σε νέα καρτέλα αλλά σε πηγαίνει κιόλας στη νέα καρτέλα κάτι που δεν θέλω

Δε λεω οτι μ'ενοχλει(μερικες φορες γινεται σπαστικο) αλλα απ'οτι ξερω δεν υπαρχει καποια επιλογη για background!
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε λεω οτι μ'ενοχλει(μερικες φορες γινεται σπαστικο) αλλα απ'οτι ξερω δεν υπαρχει καποια επιλογη για background!

Κι εγώ λίγο που το έψαξα εκεί κατέληξα...δεν πειράζει, λογικά θα το προσθέσουν κάποια στιγμή :) Δοκίμασα τον uc browser πάντως κι έχει αυτή τη δυνατότητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...