Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι φίλε μου! Αργότερα δυναμώνει πολύ σωστά. Και είναι καλό γιατί 1ον δεν πετάγεσαι απάνω σαν τον γάτο και 2ον δεν κάνει να ξυπνάς απότομα, πρέπει σιγά σιγά. Είναι θέμα 3-4 δευτερολέπτων να πάει φουλ, μη σε αγχώνει :)

Ξέρω ότι η Ms θέλει να με ξυπνάει απαλά αλλά θα προτιμούσα είναι η αλήθεια να χτυπάει απευθείας δυνατά! Δεν βαριέσαι, κάπου θα είναι! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξέρω ότι η Ms θέλει να με ξυπνάει απαλά αλλά θα προτιμούσα είναι η αλήθεια να χτυπάει απευθείας δυνατά! Δεν βαριέσαι, κάπου θα είναι! :)

 

Κατέβασε τίποτα από το store λογικά δε θα είναι όλα έτσι.

Και τσέκαρε τι editαρα από πάνω να δεις αν βοηθαώ  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φίλε μου! Αργότερα δυναμώνει πολύ σωστά. Και είναι καλό γιατί 1ον δεν πετάγεσαι απάνω σαν τον γάτο και 2ον δεν κάνει να ξυπνάς απότομα, πρέπει σιγά σιγά. Είναι θέμα 3-4 δευτερολέπτων να πάει φουλ, μη σε αγχώνει :)

Ααα και που 'σαι zio, έχω την εντύπωση ότι κάποιος ήθελε μια εφαρμογή για προσαρμογή tiles.. πρέπει να ήσουν εσύ αν θυμάμαι καλά, ίσως κάνω λάθος. Είχα προτείνει μία (δε θυμαμαι ποια) αλλά δεν έκανε στον ενδιαφερόμενο. Ενδεικτικά, υπάρχουν και άλλες:

 

Connection Tiles

Bookmark Tiles Free

Header Tiles

Start Designer Pro

 

και γενικά άμα ψάξεις tiles στο store όλο και κάτι θα βρεις πιστεύω.

Εμένα μαρέσει και το Transparency Tiles που κάνει το προφανές. Είναι ωραία όμως να έχεις όοολη την home screen σου με διαφανή πλακιδια!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασε τίποτα από το store λογικά δε θα είναι όλα έτσι.

Και τσέκαρε τι editαρα από πάνω να δεις αν βοηθαώ  :-D

Thanks φίλε μου! Εγώ είχα ρωτήσει ναι, θα τις δοκιμάσω το συντομότερο! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks φίλε μου! Εγώ είχα ρωτήσει ναι, θα τις δοκιμάσω το συντομότερο! :)

 

Να τις δοκιμάσεις και πιστεύω θα βρείς λύση στο πρόβλημα σου.

Χαίρομαι που βοήθησα, άλλωστε είσαι από τα συμπαθέστατα και πιο αγαπητά μου άτομα στο forum :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί συγγνώμη κιόλας...εβαλα τα 10!! Ωραία ταχύτατα πολυυυ smooth(όσο δε πάει!)..αλλα έχω ένα πρόβλημα με τον Microsoft edge γράφω insomnia στην address bar και με πετάει στο Bing! Γίνετε να το αλλάξω σε google??Ευχαριστώ!(παρατηρώ ίσως μεγαλύτερη αυτονομια ισχύει ή είναι η ιδέα μου;και το ότι ο edge ειναι πιο γρήγορος απτόν ie?!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασε τίποτα από το store λογικά δε θα είναι όλα έτσι.

Και τσέκαρε τι editαρα από πάνω να δεις αν βοηθαώ  :-D

Δοκίμασα τις εφαρμογές, δεν κάνει κάποια αυτό που ήθελα αλλά δεν πειράζει, μικρό το κακό. Ωραία είναι κι έτσι! Ευχαριστώ και πάλι πάντως :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα τις εφαρμογές, δεν κάνει κάποια αυτό που ήθελα αλλά δεν πειράζει, μικρό το κακό. Ωραία είναι κι έτσι! Ευχαριστώ και πάλι πάντως :)

 

Φίλε μου, κάνε έναν κόπο να μου ξαναπείς τι ακριβώς ζητάς γιατί μάλλον δε σε πιάνω ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου, κάνε έναν κόπο να μου ξαναπείς τι ακριβώς ζητάς γιατί μάλλον δε σε πιάνω ;)

Tragic αυτό ζητάει! 'Απορία, μπορούμε κάπως να αλλάξουμε το χρώμα του εικονιδίου

κάποιων εφαρμογών; Πχ, στο lumia 640 xl dual που έχω, το εικονίδιο της 2ης σιμ, όπως και κάποια άλλα, είναι πορτοκαλί. Αυτό αλλάζει κάπως;' !!... Αν κατάλαβα καλά απτό μενού το χρωμα της δεύτερης σιμ που είναι πορτοκαλι(επιλεγμένο 'θεμα χρωματος' απτις ρυθμισεις start+theme)να αλλάξει λογικά μόνο το συγκεκριμένο χρωμα!! Μάλλον σε μπέρδεψα περισσότερο!!..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tragic αυτό ζητάει! 'Απορία, μπορούμε κάπως να αλλάξουμε το χρώμα του εικονιδίου

κάποιων εφαρμογών; Πχ, στο lumia 640 xl dual που έχω, το εικονίδιο της 2ης σιμ, όπως και κάποια άλλα, είναι πορτοκαλί. Αυτό αλλάζει κάπως;' !!... Αν κατάλαβα καλά απτό μενού το χρωμα της δεύτερης σιμ που είναι πορτοκαλι(επιλεγμένο 'θεμα χρωματος' απτις ρυθμισεις start+theme)να αλλάξει λογικά μόνο το συγκεκριμένο χρωμα!! Μάλλον σε μπέρδεψα περισσότερο!!..

 

Μπά όχι, με ξε-μπέρδεψες θα έλεγα ευχαριστώ.

Με το Bookmark tiles μπορείς να το κάνεις αυτό, "φτιάχνεις" εικονίδιο και ανοίγει όποια λειτουργία θέλεις με όποιο εικονίδιο θέλεις, που σημαίνει ότι επιλέγεις χρώμα και σύμβολο. Τα υπάρχοντα ή της αρεσκείας σου. Για τη sim έτοιμο δεν πρέπει να υπάρχει θα το φτιάξεις zio, απλα δεν έχω dual sim κινητό να το δοκιμάσω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου, κάνε έναν κόπο να μου ξαναπείς τι ακριβώς ζητάς γιατί μάλλον δε σε πιάνω ;)

 

Όντως αυτό που λέει ο φίλος ζητάω :) Θα το δω με την εφαρμογή που λες γιατί χθες που την κοίταξα νόμιζα ότι δεν μου κάνει! Ευχαριστώ και πάλι! :)

Tragic αυτό ζητάει! 'Απορία, μπορούμε κάπως να αλλάξουμε το χρώμα του εικονιδίου

κάποιων εφαρμογών; Πχ, στο lumia 640 xl dual που έχω, το εικονίδιο της 2ης σιμ, όπως και κάποια άλλα, είναι πορτοκαλί. Αυτό αλλάζει κάπως;' !!... Αν κατάλαβα καλά απτό μενού το χρωμα της δεύτερης σιμ που είναι πορτοκαλι(επιλεγμένο 'θεμα χρωματος' απτις ρυθμισεις start+theme)να αλλάξει λογικά μόνο το συγκεκριμένο χρωμα!! Μάλλον σε μπέρδεψα περισσότερο!!..

 

 

Μπά όχι, με ξε-μπέρδεψες θα έλεγα ευχαριστώ.

Με το Bookmark tiles μπορείς να το κάνεις αυτό, "φτιάχνεις" εικονίδιο και ανοίγει όποια λειτουργία θέλεις με όποιο εικονίδιο θέλεις, που σημαίνει ότι επιλέγεις χρώμα και σύμβολο. Τα υπάρχοντα ή της αρεσκείας σου. Για τη sim έτοιμο δεν πρέπει να υπάρχει θα το φτιάξεις zio, απλα δεν έχω dual sim κινητό να το δοκιμάσω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί συγγνώμη κιόλας...εβαλα τα 10!! Ωραία ταχύτατα πολυυυ smooth(όσο δε πάει!)..αλλα έχω ένα πρόβλημα με τον Microsoft edge γράφω insomnia στην address bar και με πετάει στο Bing! Γίνετε να το αλλάξω σε google??Ευχαριστώ!(παρατηρώ ίσως μεγαλύτερη αυτονομια ισχύει ή είναι η ιδέα μου;και το ότι ο edge ειναι πιο γρήγορος απτόν ie?!)

Φίλε εγώ στο 830 άντεξα 2 μέρες και γύρισα στα 8.1.... Ίσως στο δικό σου μοντέλο (640xl αν κατάλαβα σωστά) να δουλεύουν ρολόι.... Πάντως όντως είναι εντυπωσιακά τα 10αρια....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έχω το lumia 1320 πριν από ένα μηνα πέρασα τα 10 όλα καλά πήγε να μου κάνει update και έμεινε εκεί 1 μέρα στα γρανάζια δεν ξεκολλούσε με τίποτα και αναγκαστικά να περάσω πάλι τα 8.1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...