Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πραγματικά εντυπωσιακό με χάλια παρουσίαση έλεος ρε Microsoft, αν ήταν η αππλ θα γύριζε ο κόσμος ανάποδα και όλοι θα έλεγαν ουαου... Πραγματικά μαρκετινκ με @@...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα ξαναγραψει παλαιότερα και ειχα πει οτι ειχε σπάσει η οθονη του κινητου μου...ΟΚ φυσικολογικά δεν το καλύπτει η εγγύηση...όταν μου ήρθε πίσω από το service που το ειχε στειλει ο γερμανος δεν δούλευε η κάμερα ενώ πριν λειτουργούσε κανονικά και επιπλέον μετα από 1-2 βδομάδες το κινητό όταν εκλεισε απο μπαταρία ήταν πολύ δυσκολο να το ανοιξω και το ίδιο προσπαθουσε να ανοιξει αλλά εκλεινε και αυτη η διαδιακασια έπερνε κανα 15 λεπτά μεχρι να ανοίξει .Τώρα δεν ανοιγει με τίποτα .Όλη την  ημερα φορτίζει αλλά τίποτα ...εμφανιζει το ''ΝΟΚΙΑ΄΄ και μετά ένα φωτισμένο μαύρο..Το πήγα στον γερμανο σημερα και είπαν ότι πρέπει να πληρώσω..Για ποιον λόγο δεν το καλύπτει η εγγύηση;;Δεν ειναι λογικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα να ρωτήσω και εγώ

 

1) Υπάρχει τρόπος να σημαζευτει αυτό το χάλι στο menu με τις εφαρμογές? Scroll scroll και δεν τελειώνει. (Δεν το θέλω σε πλακίδια και φακέλους στην αρχική οθόνη)

 

2) Κάτι για επαφές να μπορώ να βάλω σε μια ομάδα περισσότερα από 24 άτομα επαφές..κάτι ποιο οργανωμένο

 

3) Dialer είναι πολύ χάλια .

κάτι να δείχνει ξεκάθαρα αναπάντητες εξερχόμενες εισερχόμενες όμορφα εμφανώς χωρισμένα κατά μέρα μαζί με φωτογραφίες των επαφών (αλλιώς γιατί τις βάζουμε)

 

4) Κάποιο app για SMS πάλι λίγο ποιο όμορφο να φαίνονται ξεκάθαρα τα διαχωριστικά ανάμεσα στις συζητήσεις, μια φωτογραφία της επαφής που συμμετέχει

 

 

Lumnia 520 w 8.1

 

Κάθε πρόταση ευπρόσδεκτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην τελευταια εκδοση το μενου εχει κατηγοριες και αν πατησεις στην κατηγορια στις εμφανιζει ολες και επιλεγεις οποια θες

Μια βοήθεια το μενού είναι αλφαβητικά και όλα χύμα ανά γράμμα.

 

Εγώ θέλω πχ σε ένα φάκελο παιχνίδια να βάλω όλα τα παιχνίδια. Σε ένα φάκελο gps να βάλω ότι έχει σχέση με χάρτες σε άλλο φάκελο πχ πολυμέσα να βάλω ότι έχει σχέση με video και ήχο

 

Δεν βλέπω να γίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν γινόταν στην οθόνη με όλες τις εφαρμογές. Αν αγόρασες τη συσκευή χωρίς να το γνωρίζεις, well...

 

Αυτό που θες με τους φακέλους γίνεται μόνο στην κεντρική οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια βοήθεια το μενού είναι αλφαβητικά και όλα χύμα ανά γράμμα.

 

Εγώ θέλω πχ σε ένα φάκελο παιχνίδια να βάλω όλα τα παιχνίδια. Σε ένα φάκελο gps να βάλω ότι έχει σχέση με χάρτες σε άλλο φάκελο πχ πολυμέσα να βάλω ότι έχει σχέση με video και ήχο

 

Δεν βλέπω να γίνεται

α εννοείς τις εφαρμογές, μπερδεύτηκα επειδή είπες μενου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για dialer δοκίμασε αυτόν: https://www.microsoft.com/en-us/store/apps/rapdialer/9wzdncrfhwwb

 

Γενικά οι δυνατότητες των υπαρχόντων εφαρμογών δεν είναι κάτι το εξωπραγματικό, αλλά κάνεις τη δουλειά σου στο περίπου.

 

Για τις ομάδες που λες, ένας άλλος τρόπος είναι να κάνεις pin to start τις επαφές που θέλεις και να τις βάλεις σε έναν φάκελο. Έτσι θα τις έχεις άμεσα διαθέσιμες από την start screen χωρίς να χρειάζεται να μπεις στις επαφές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα να ρωτήσω και εγώ

 

1) Υπάρχει τρόπος να σημαζευτει αυτό το χάλι στο menu με τις εφαρμογές? Scroll scroll και δεν τελειώνει. (Δεν το θέλω σε πλακίδια και φακέλους στην αρχική οθόνη)

 

2) Κάτι για επαφές να μπορώ να βάλω σε μια ομάδα περισσότερα από 24 άτομα επαφές..κάτι ποιο οργανωμένο

 

3) Dialer είναι πολύ χάλια .

κάτι να δείχνει ξεκάθαρα αναπάντητες εξερχόμενες εισερχόμενες όμορφα εμφανώς χωρισμένα κατά μέρα μαζί με φωτογραφίες των επαφών (αλλιώς γιατί τις βάζουμε)

 

4) Κάποιο app για SMS πάλι λίγο ποιο όμορφο να φαίνονται ξεκάθαρα τα διαχωριστικά ανάμεσα στις συζητήσεις, μια φωτογραφία της επαφής που συμμετέχει

 

 

Lumnia 520 w 8.1

 

Κάθε πρόταση ευπρόσδεκτη

1) Οχι. Και το τρεχον λουκ με τα γραμματα ηρθε με την μεταβαση σε 8.1. Μεχρι τα 8.0u3 τα γραμματα εμφανιζονταν μονο αν ειχες πανω απο 50 εφαρμογες πχ. Και τα παιχνιδια ηταν καποτε στο "φακελο" παιχνιδια, παρεα με τα του xbox, αλλα μετα σκορπισανε και αυτα.

2) Οχι.

3) Οχι. Το rap dialer ειναι μια καλη εναλλακτικη, αλλα και παλι δεν κανει αυτο που θες. Ειναι περισσοτερο για να γραφεις πχ "6972" και πριν προλαβεις να γραψεις το επομενο νουμερο να σου πει πως αυτο τον αριθμο τον εχει ο Μητσος.

4) Οχι.

 

Οσες ελλειψεις βλεπεις ειναι επειδη υπαρχουν περιορισμοι στο ιδιο το λειτουργικο. Πχ δεν θα βρεις εφαρμογη που να ηχογραφει την κληση σου επειδη μολις απαντας την κληση, το μικροφωνο κλεινει για ολες τις αλλες εφαρμογες. Ομοιως, δεν δινεται προσβαση στα μηνυματα που εχεις λαβει κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγο βγάζω την καλύτερη εφαρμογή dialer και contacts grouping, dial shortcuts στο start κτλ.

Υπάρχουν πολλοί περιορισμοί από το λειτουργικό, οπότε history μόνο για outgoing που έχουν γίνει μέσα από την εφαρμογή...

Αναμείνατε....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...