Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις παρατήρησα ότι μπορείς να εξαφανίσεις μια ειδοποίηση που εμφανίζεται στην κορυφή (πχ νέο sms) αν την κάνεις "swipe" προς τα δεξιά... just saying

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλό...

 

Ένα κουφό που γίνεται με το LG Optimus 7 είναι ότι μπορεί να δουλεύει με τον φορτιστή συνδεμένο (όχι με το PC) χωρίς τη μπαταρία!

 

Άντε να βγεί κι ένα torrent client, θα είναι το απόλυτο κατεβαστήρι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα ήταν full windows phone 7 day.

 

Όπως είχα πει, μην διαβάζοντας κανέναν οδηγό με το που μου ήρθε το trophy το έκανα κατευθείαν update σε nodo με αποτέλεσμα να μην μπορώ να το ξεκλειδώσω.

 

Ψάχνοντας βρήκα ότι μπορείς να το κάνεις restore στον υπολογιστή που έκανες το update στην έκδοση που ήταν αρχικά και τότε να το ξεκλειδώσεις με το chevron unlock, όπερ και εγένετο. Συνάμα με ξεκλείδωτη συσκευή αν κάνεις update μέσω zune στο nodo τότε αυτή παραμένει ξεκλείδωτη.

 

Από το απόγευμα έχω βάλει native ελληνικό πληκτρολόγιο, custon accent colors, δικά μου ringtones και πολλά βοηθήματα όπως registry editor για να παίζω. Φυσικά πέρασα και μερικές εφαρμογές με πλάγιο τρόπο και δουλεύουν κανονικότατα (αυτό όμως δεν μπορούμε να το αναπτύξουμε δημόσια).

 

xda και τα μυαλά στο μπλέντερ, μόνο αυτό έχω να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δούμε... thanks!

 

Εντω μεταξύ αν βρείτε κανένα app στο marketplace που σας έκανε εντύπωση πείτε το γιατί το marketplace είναι λίγο χαωτικό...

 

Ας κάνω κι εγώ το πρώτο mini review μου όσον αφορά τα apps του marketplace:

 

App: Adobe Acrobat Reader

 

Ενδύκνειται μόνο για πολύ βασικές χρήσεις όπως τη θέαση ενός διαφημιστικού φυλλαδίου και σε καμία περίπτωση για διάβασμα βιβλίου γιατί:

α. Είναι πάναργο

β. Δεν έχει Search

γ. Δεν έχει Go To ή index. Δηλαδή αν θες να συνεχίσεις το διάβασμά σου από τη σελίδα 200 που είχες σταματήσει θα πρέπει να πατήσεις το "Next Page" 199 φορές...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για χαρα παιδια.εδω και κατι μηνες σκεφτομαι την αγορα smartphone και μεχρι προτινος ειχα καταληξει σε android καθως ηταν η μονη αξιολογη ληση στο budget που διαθετω.τοις τελευταιες μερες ομως με αφορμη την προσφορα της vodafone για τα trophy και Optimus 7 αρχισα να ψαχνομε και πρως wp7,τα οποια φαινονται πολλα υποσχομενα αν και σε αρκετα πρωιμο σταδιο ακομα.

το ερωτημα ομως ειναι, παρολο την πολυ καλη αναλογια spec/τιμη αξιζει να δοσω λεφτα για συσκευη με wp7 η ειναι προτιμοτερο να δοσω κατι παραπανω για συσκευη με android γιατι ως γνωστον τα spec δεν λενε κατι απο μονα τους.

οποιος εχει συσκευη με windows phone 7 η καλυτερα εχει παει απο android σε wp7 θα με βοηθουσε λεγοντας μου αν αξιζει κατα τη γνωμη του η αγορα συσκευης wp7 απο αποψη interface, αποκρισης του λειτουργικου, bυgs και γενικοτερης εμπειριας χρησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τα windows phone 7 κανεις μια επενδυση. γιατι τα αγοραζεις σε εξευτελιστικη τιμη επειδη δεν τα αγοραζει κανεις

και ειναι πολλα υποσχομενα. με τα update που θα κανουν θα γινουν φοβερα και τρομερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα παρουν ομως τα τορινα wp7 αυτα τα update η θα πλασαρουν νεες συσκευες που θα τρεχουν το ανανεωμενο λητουργικο οπως εχει γινει με android συσκευες και ποτε περιπου θα γινουν αυτα τα update και τι θα προσθεσουν/βελτιοσουν;

τωρα αν παω σε windows phone κληνω πρως omnia 7 16g.λογο της καταπλικτικης 4" s.amoled,πολυ καλης ποιοτητας κατασκευης,και καμερας.

ομως αξιζει να δοσω ενα 300αρι για wp7 συσκευη η καλυτερα να παω σε καποια android συσκευη με κατωτερα spec στα ιδια χρηματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αλλαγές στα minimum specs που έδωσε η microsoft στην mix 11 είναι πολύ μικρές που σημαίνει ότι σίγουρα θα μπαίνει το mango update στις τωρινές συσκευές. Εννοείται βέβαια ότι οι τωρινές συσκευές που δεν έχουν μπροστινή κάμερα και accelerometer δεν θα μπορέσουν να χρησιμοποιήσουν αυτά τα νέα features.

 

Τώρα για το omnia που λες, εγώ αυτά τα 100 ευρώ παραπάνω για μία συσκευή που σε 6 μήνες που θα βγει το mango και οι νέες συσκευές θα είναι πιο πίσω σε χαρακτηριστικά, δεν θα τα έδινα. Θα συμφωνήσω με τον gavros10 στο νόημα αν και δεν το θεωρώ ακριβώς επένδυση. Γενικά τις συσκευές που πήραμε τώρα με την προσφορά θα τις χαρούμε 200% παραπάνω λόγο της τιμής τους και ας υστερούν λίγο σε χαρακτηριστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου θα διαφωνησω μαζι σου αν και συμφωνεις μαζι μου (ελεοσ τι λεω)

η microsoft εχει πει οτι θα κανει ταυτοχρονα τα update σε ολες τι συσκευες και δεν θα καθοριζεται απο τον

κατασκευαστη οπως γινεται με τα android. τα κινητα που πηραμε εμεις δεν ειναι αχρηστα αν σκεφτεις οτι κοστιζαν

500 ευρω και επειδη δεν εμπιστευεται ο κοσμος ακομα τα wp7 και τα εριξαν σε τοσο χαμηλη τιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου θα διαφωνησω μαζι σου αν και συμφωνεις μαζι μου (ελεοσ τι λεω)

η microsoft εχει πει οτι θα κανει ταυτοχρονα τα update σε ολες τι συσκευες και δεν θα καθοριζεται απο τον

κατασκευαστη οπως γινεται με τα android. τα κινητα που πηραμε εμεις δεν ειναι αχρηστα αν σκεφτεις οτι κοστιζαν

500 ευρω και επειδη δεν εμπιστευεται ο κοσμος ακομα τα wp7 και τα εριξαν σε τοσο χαμηλη τιμη

 

δεν διάβασες καλά τι έγραψα... τα ίδια λέμε. Στο "επένδυση" διαφώνησα και ως προς την λέξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα ομως που δεν εχω καποιο αλο smartphone και το συγκεκριμενο προοριζετε για χριση ως κυριο, τα ουτε καν 8gb του trophy μου φενοντε πολυ λιγα ακομι και για τοις εφαρμογες μονο και δεν εχω ορεξη να ξυλονω το κινητο για να αλαξω την micro sd το οποιο θα μου κοστισει και extra,τωρα το lg μονο και μονο απο το design και απο το γεγονος οτι εχει απλη lcd δεν θα το επελεγα.

το θεμα ειναι αξιζει τα χηματα του τα omnia η να παω σε καποιο ανδροιδες με κατωτερα spec στην ιδια τιμη οπως το Milestone;

απο αποψη εφαρμογον το βλεπετε να αναπτισετε το marketplace;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...