Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι, στο επομενο update (μαλλον αυριο), θα επιλεγεις την sim που θα χρησιμοποιει το καθε pin που κανεις. Τωρα χρησιμοποιει παντα την sim 1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο lumia 532 που τρεχει windows 10 mobile δεν εχει ερθει το update για anniversary update.

Υπαρχει καποιος τροπος να το κανω force?

πάνε settings -> update and security -> windows insider program -> start insider preview και διάλεξε release preview ring

 

αφού πάρεις τα update διακοπτεις το insider preview ανά πάσα στιγμή πατώντας stop insider preview builds

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, στο επομενο update (μαλλον αυριο), θα επιλεγεις την sim που θα χρησιμοποιει το καθε pin που κανεις. Τωρα χρησιμοποιει παντα την sim 1

εαν έχει βγει η ενημέρωση για δίκαρτα και επιθυμείς να στείλεις κωδικό να δω είμαι διαθέσιμος.

 

 

μέχρι χτες εψαχνα κανενα android τηλέφωνο αλλα απ οτι φαίνεται είτε θα πρέπει να κόψω το ενα νουμερο και να πάρω κάτι είτε να τα σκάσω για 32άρι. οπότε back to 435 και όσο αντέξει.

Αυτο το "feature" που λέγεται 2 σιμ + κάρτα μνήμης μάλλον θα το πληρώσουμε ακριβά σε λίγο καιρό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν ψάχνεις καινούρια συσκευή απέφυγε το δίκαρτο...

 

ΌΛΑ τα σοβαρά τηλέφωνα έχουν μία κάρτα sim και ΔΕΝ παίρνουν κάρτα μνήμης... ;)

 

Άρχοντας speaking... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν ψάχνεις καινούρια συσκευή απέφυγε το δίκαρτο...

 

ΌΛΑ τα σοβαρά τηλέφωνα έχουν μία κάρτα sim και ΔΕΝ παίρνουν κάρτα μνήμης... ;)

 

Άρχοντας speaking... :D

αν και δεν ειναι το θέμα για την συγκεκριμένη συζήτηση...

 

το δίκαρτο φυσικά και με απασχολεί και δεν υπάρχει περίπτωση να κουβαλάω 2 κινητά για αυτον τον σκοπό.

Το τι έχουν τα σοβαρα κινητά φυσικά και δεν με απασχολεί εχω θέλω να έχω την μουσική μου στην κάρτα και 2 νούμερα για κλήσεις συν μερικές εφαρμογές για οταν ειμαι έξω(viber,messenger) για να μην με ψάχνουν. Δεν ρισκάρω το παραμικρό στην μνήμη συσκευής αν γίνει κάποια στραβή.

 

Επίσης αν εννοείς ότι σοβαρό κινητό ειναι κανένα ανω των 300+€ να σε ενημερώσω οτι δεν γεννάμε όλοι λεφτά ούτε παίρνουμε 700€ galaxy και πεινάμε τον μήνα για να λέμε οτι έχουμε s7. Προσωπικά πάνω απο 150€ δεν θα έδινα ποτέ για κινητό,δεν βλέπω τον λόγο αλλα ο καιρός το κάνει εν μέρει αναγκαίο.

 

Μέχρι πρότινος έκανα ΑΨΟΓΑ την δουλειά μου με το ΝΟΚΙΑ 206 DUAL SIM απλά θα πρέπει να έχω smartphone δυστυχώς γιατι μερικοί απλά δεν βάζουν ποτέ κάρτα και ας έχουν ακριβή συσκευή οπότε πρέπει κάπως να τους βρίσκω και με ταπεινό νοκιάκι δεν γινόταν η δουλειά.

Δυστυχώς μερικές εφαρμογές στα WP δεν ανταποκρίνονται όπως θα έπρεπε σε αντίθεση με τις αλλες συσκευές.Γι αυτό και αναζήτησα κάποια συσκευή.Αν θες μπορείς να δεις το θέμα μου.

 

 

Κάτι για όποιον το διαβάσει. Δεν θέλω να θίξω το παραμικρό ούτε υπονοώ κάτι. Ο καθένας έχει την δική του ανάγκη και τσέπη. όπως πχ ο καθένας που διαβάζει θα με πει τρελό(που πα ρε μάστορα χωρις 13ΜΡ κάμερα,8 πυρήνες,3 γιγα ραμ για ίνστα,φβ κλπ). Εγώ το κινητό το έχω για κλήσεις και εν μέρει διασκέδαση,τα υπόλοιπα ούτε τα αναζήτησα ποτέ ούτε και με απασχολήσαν,έχω τον υπολογιστή για αυτά.

Xristara αν δώσεις το 435 και πάρεις το 640ds ; Σε συμφέρει καλύτερα νομίζω.

Το σκέφτομαι ΠΑΡΑ πολύ σοβαρά,αλλα αν μείνουν σε αυτό το επίπεδο οι εφαρμογές ΔΕΝ το βλέπω.

στέλνω στο viber και πάνε τα μηνύματα και ειναι διαβασμένα στην συνομιλία του άλλου χωρίς να τα έχει καν ανοίξει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μην εισαι απόλυτος δεν πείνανε τον άλλο μήνα όλοι όσοι αγοράζουν s7. Άμα τους αρεσει και το αντεχει η τσεπη τους μαγκια τους.

 

Αν θες να αλλαξεις οπως και δηποτε κοιτα μονο προς κινα μερια σε αυτα τα χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xristara κάνεις ότι σε βολεύει εσένα καλύτερα, πάντως αν δώσεις το 435 με ενδιαφέρει γιατί είναι ανθεκτικό και μικρό.

Η αλήθεια ειναι οτι το 435 ειναι δώρο,οπότε δεν νομίζω να το δώσω :-D

 

Καλα μην εισαι απόλυτος δεν πείνανε τον άλλο μήνα όλοι όσοι αγοράζουν s7. Άμα τους αρεσει και το αντεχει η τσεπη τους μαγκια τους.

 

Αν θες να αλλαξεις οπως και δηποτε κοιτα μονο προς κινα μερια σε αυτα τα χρηματα.

Προσωπικά γνωρίζω άτομο που έχει ολη την σειρά galaxy ως fan και δεν το σκέφτεται καν. με το καλημέρα πάει και τα παίρνει και τον αλλο μηνα καθεται και μας κοιτάζει :shock:

Απο κίνα όχι δεν κοιτάζω δυστυχώς,με απασχολεί το θέμα της εγγύησης και αν ειναι να μείνω κανενα μήνα χωρις τηλέφωνο δεν παίζει :-(

το σκέφτομουν για xiaomi redmi 3s αλλα δεν. Τα 2 νούμερα μου χρειάζονται και η κάρτα μνήμης επίσης :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και δεν ειναι το θέμα για την συγκεκριμένη συζήτηση...

Σου απάντησα στο θέμα σου...

 

 

troll? αν οχι που το στηρίζεις αυτο;

Είναι προσωπική μου άποψη σύμφωνα με την εμπειρία μου και όχι βάση χρημάτων.

 

Έχω αποκτήσει 3 συσκευές (i-phone , android , Windows) με ενσωματωμένες μπαταρίες και μνήμη και ήταν και οι 3 ΠΑΝΤΕΛΩΣ απροβλημάτιστες.

 

Kαι αυτές εγω τις λέω ΣΟΒΑΡΕΣ συσκευές... B)

 

Και εννοείται όλες μίας sim

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...