Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εαν έχει βγει η ενημέρωση για δίκαρτα και επιθυμείς να στείλεις κωδικό να δω είμαι διαθέσιμος

Αυτό δούλευα σήμερα. Αύριο θα σου στείλω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου απάντησα στο θέμα σου...

 

 

Είναι προσωπική μου άποψη σύμφωνα με την εμπειρία μου και όχι βάση χρημάτων.

 

Έχω αποκτήσει 3 συσκευές (i-phone , android , Windows) με ενσωματωμένες μπαταρίες και μνήμη και ήταν και οι 3 ΠΑΝΤΕΛΩΣ απροβλημάτιστες.

 

Kαι αυτές εγω τις λέω ΣΟΒΑΡΕΣ συσκευές... B)

 

Και εννοείται όλες μίας sim

ακόμα ενα "κακό" δυστυχώς για μένα. Να θες πχ να αλλάξεις μπαταρία στον 1.5 χρόνο χρήσης επειδή τα φτύνει και να πρέπει να το στείλεις αντιπροσωπεία.

Δηλαδή παλαιότερα που στο 90% έβγαινε η μπαταρία πάθαμε κάτι; :-D

 

συνεχίζει να μην ειναι το κατάλληλο θέμα για την συζήτηση αυτή πάντως.

Αυτό δούλευα σήμερα. Αύριο θα σου στείλω.

όποτε επιθυμείς.

Απλά έχω χάσει επεισόδια και δεν ξέρω με τι ακριβώς ασχολείσαι.

ό,τι και να ναι πάντως δεν έχω το παραμικρό θέμα να τεστάρω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες έχω πρόβλημα που ξεκίνησε ξαφνικά!!

Κατεβάζω κάτι απτο store το οτιδήποτε και μου πετάει αυτό το σφάλμα όταν πάει να τέλειωσει η εγκατάσταση.... Τι γίνεται; Μόνο μην ακούσω hard reset γιατί έχει γίνει ήδη καθώς είμαι fast ring στην 14905.1000 ....

 

https://s20.postimg.org/41uwssx59/wp_ss_20160825_0008.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες έχω πρόβλημα που ξεκίνησε ξαφνικά!!

Κατεβάζω κάτι απτο store το οτιδήποτε και μου πετάει αυτό το σφάλμα όταν πάει να τέλειωσει η εγκατάσταση.... Τι γίνεται; Μόνο μην ακούσω hard reset γιατί έχει γίνει ήδη καθώς είμαι fast ring στην 14905.1000 ....

 

https://s20.postimg.org/41uwssx59/wp_ss_20160825_0008.png

 

Οτιδήποτε μπορει να είναι εισαι στο fastring μη το ξεχνας

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πάνε settings -> update and security -> windows insider program -> start insider preview και διάλεξε release preview ring

 

αφού πάρεις τα update διακοπτεις το insider preview ανά πάσα στιγμή πατώντας stop insider preview builds

Ωραιος, ευχαριστω!

Δουλεψε ετσι!

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτιδήποτε μπορει να είναι εισαι στο fastring μη το ξεχνας

G13333 ναι μεν εχεις δικιο σαυτο αλλα πριν κατι μερες που κατεβασα επαιζε μια χαρα!! αα θυμηθηκα 2 ενημερωσεις μουσικη και καιρος κατεβηκαν κανονικα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω εδώ και 2 μέρες, για development με dual sim, το 640XL dual του αδερφού μου.

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι πια (windows 10 Redstone) το scrolling στην λίστα των apps και η εναλλαγή μεταξύ start και λίστας, είναι ομαλότατη και ταχύτατη. Ακόμη και στα 8.1 όταν το είχε πάρει, το scrolling ήταν σπασμωδικό.

Το έχετε παρατηρήσει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε μένα μετά απο restart η soft reset μέχρι να φορτώσει τα εικονίδια εχει stuttering πάντως :-D

Αν τα φορτώσει και μετά δεν έχει πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εχει κανένας θέμα με το τελευταιο update στους χάρτες και την (ελληνική) φωνητική καθοδήγηση...??? Δε εμένα ακούγεται στο ηχείο σαν να παίζει κάτι κενό..... Κ η μ@λ@κια είναι οτι σε 4 μέρες εχω ταξιδι και ειναι θέμα αν δε το φτιάξουν.... Να σημειώσω πως μεχρι τωρα η φωνητική καθοδήγηση λειτουργούσε ρολόι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εχει κανένας θέμα με το τελευταιο update στους χάρτες και την (ελληνική) φωνητική καθοδήγηση...??? Δε εμένα ακούγεται στο ηχείο σαν να παίζει κάτι κενό..... Κ η μ@λ@κια είναι οτι σε 4 μέρες εχω ταξιδι και ειναι θέμα αν δε το φτιάξουν.... Να σημειώσω πως μεχρι τωρα η φωνητική καθοδήγηση λειτουργούσε ρολόι....

 

Το πρόβλημα είναι ότι στην τελευταια εκδοση το gps δεν κλειδωνει ευκολα. Εχει καποια αποκληση από την πραγματικη μας θεση για αυτό δεν ξεκιναει η φωνητικη πλοηγηση.

Απ ότι διαβαζω ειμαστε αρκετοι με αυτό το προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το έκανε και σε αρχικές εκδόσεις. Κλείδωνε 20 μέτρα παραπέρα, και σε έβγαζε πάντα σε παράπλευρο δρόμο και όλο σου έλεγε να στρίψεις. Ίσως έγινε καμία μαλακία και ξεκλειδώθηκε πάλι το bug...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...